Technologie

1.600 beygirlik Koenigsegg Jesko’yu enfes sesiyle ilk test sürüşünde izleyin [Video]

 

Koenigsegg jesko

 

Performansıyla nefes kesen Koenigsegg Jesko bu sefer şirket CEO’su Christian von Koenigsegg tarafından test edilirken görüntülendi.

Koenigsegg Jesko, biliyorsunuz hem tasarım hem de performansıyla 2019’da karşımıza çıkan en etkileyici araçlardan. Adını şirket kurucusu Jesko von Koenigsegg‘den alan otomobilin, kısa süre önce firma tarafından kapalı bir alanda çekilen video ile motor sesi dinletilmişti. Bu video oldukça etkileyici olmasına rağmen çok kısaydı. Şimdi ise araç için daha etkileyici bir video geldi. Şirket CEO’su Christian von Koenigsegg’in ilk test sürüşüne çıkardığı performans canavarı, gerçekten iç titreten bir motor sesine ve etkileyici bir aerodinamik gövde tasarıma sahip. Bilmeyenler için firmanın en güçlü çift turbolu V8 motorunu taşıyan araç, normal benzinle 1.280 beygir, etanol kullanıldığında ise tamı tamına 1.600 beygir güç üretebiliyor. Özel olarak hazırlanan bu motoruyla sektördeki en güçlü araçlardan birisi olan Koenigsegg Jesko, hiper sınıfında çok ama çok ses getiriyor. 0’dan 100 km/s hıza 2,5 saniyede çıkabilen araç, 8,500 rpm seviyesinde devir çevirebiliyor.

Koenigsegg Jesko hakkında dikkat çeken başka detaylar da var

Araç kısaca tekrar hatırlarsak Light Speed Transmission adı verilen dokuz ileri otomatik şanzıman sistemine sahip. Gecikme olmadan vites değişimine izin veren şanzıman, sadece 90 kg ağırlıkta olmasıyla da dikkat çekiyor. Sunduğu aşırı yüksek performansa özel olarak hazırlanan fren, aerodinamik kanatçıklar ve süspansiyon sistemi bulunan Jesko, arkasındaki dev rüzgarlık sayesinde 270 km hızda 997 kg yere basma kuvveti uyguluyor. Karbon fiber jantları da dikkat çeken detayları arasında olan Jesko, sınırlı sayıda üretilen milyon dolarlık bir canavar olarak sadece hayallerimizi süsleyebiliyor. Tam olarak 2,8 milyon dolara satılacak araçtan 125 adet üretilecek ve ilk teslimatlar 2021 başında başlayacak.

 

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!