Technologie

1.600 beygirlik kükreme: Koenigsegg Jesko’nun motor sesini dinleyin [Video]Koenigsegg Jesko


Performansıyla nefes kesen Koenigsegg Jesko için firmadan etkileyici bir paylaşım geldi. Bu paylaşımda 1.600 beygirin kükremesini dinliyoruz.


Koenigsegg Jesko, hem tasarım hem de performansıyla 2019’da karşımıza çıkan en etkileyici araçlar arasında yer alıyor. Adını şirket kurucusu Christian von Koenigsegg’in babası Jesko von Koenigsegg’den alan otomobil, özellikle gücü ve performansıyla öne çıkıyor. Firmanın en güçlü çift turbolu V8 motorunu taşıyan araç, normal benzinle 1.280 beygir, etanol kullanıldığında ise tamı tamına 1.600 beygir güç üretebiliyor. Özel olarak hazırlanan bu motoruyla sektördeki en güçlü araçlardan birisi halini alan Koenigsegg Jesko, firmanın yayımladığı yukarıdaki videoda işte bu 1.600 beygirin sesini gözler önüne seriyor. Beklendiği gibi adeta “kükreyen” ve harika bir “kızgın” tona sahip olan Jesko, canlı dinleme şansımızın olmasını umut ettiğimiz nadir yeni nesil hiper otomobiller arasında başı çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koenigsegg Jesko hakkında dikkat çeken başka detaylar da var

Araç Light Speed Transmission adı verilen dokuz ileri otomatik şanzıman sistemine sahip. Gecikme olmadan vites değişimine izin veren şanzıman, sadece 90 kg ağırlıkta olmasıyla da dikkat çekiyor. Sunduğu aşırı yüksek performansa özel olarak hazırlanan fren, aerodinamik kanatçıklar ve süspansiyon sistemi bulunan Jesko, karbon fiberden üretilen ve çıkarılabilen bir tavanla geliyor. Sadece iki kişilik tasarlanan hiper otomobil, arkasındaki dev rüzgarlık sayesinde 270 km hızda 997 kg yere basma kuvveti uyguluyor. Bunun yerini aldığı Agera RS modelinden yüzde 40 daha fazla olduğu belirtiliyor. Karbon fiber jantları da dikkat çeken detayları arasında olan Koenigsegg Jesko, sınırlı sayıda üretilen milyon dolarlık bir canavar olarak sadece hayallerimizi süsleyebiliyor.

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"