Sozialen Medien

#22. Selanik Belgesel Festivali Corona Virüsü Salgını Nedeniyle Ertelendi #SosyalMedya #Tv #BB

22. Selanik Belgesel Festivali Corona Virüsü Salgını Nedeniyle Ertelendi


5-15 Mart tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 22. Selanik Belgesel Festivali, Yunanistan’da da etkisini hissettiren Corona virüsü salgını nedeniyle ertelendi.

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan, ancak zamanla dünyanın dört bir yanına yayılarak tüm dünyada korkuya neden olan Corona virüsü, sinema dünyasında da etkisini hissettiriyor. İnsanların kapalı alanlarda toplanması salgının yayılması için tehlike teşkil ettiği için sinemada izleyici rakamlarında kayda değer düşüş yaşanırken, festivali ve fuar gibi pek çok etkinlik de iptal ediliyor.

  #"Cobra Kai"-Darsteller Tanner Buchanan spielt das hässliche Entlein im Eine-wie-Keine-Remake

MipTV ve Canneseries gibi etkinliklerin iptaliyle Corona virüsü salgınının etkileri sinema-televizyon dünyasında da hissedilirken, kısa süre önce SXSW Film Festivali’nin de iptal edilmesiyle birlikte bu etkilerin ilk başta tahmin edilenden çok büyük olabileceği görülmüştü. Öyle ki gelinen bu noktada mayıs ayında düzenlenmesi planlanan 73. Cannes Film Festivali bile tehlikeye girmiş durumda. Cannes Film Festivali yönetimi festivalin planlandığı gibi düzenleneceğini açıklamış olsa da, Fransa hükûmetinin beş bini kişiyi aşan etkinlikleri yasaklayan kararını revize ederek bin kişiye düşürmesi festival hakkında soru işaretleri doğuruyor.

22. Selanik Belgesel Festivali, Mayıs Ayı Sonunda veya Haziran Ayı Başında Düzenlenebilir

73. Cannes Film Festivali’nin akıbeti merak konusu olmaya devam ederken, Corona virüsü salgınından etkilenen film festivallerine bir yenisi daha eklendi. Avrupa’nın en önemli belgesel festivallerinden biri olan Selanik Belgsel Festivali, Yunanistan’ta da etkisini hissettiren Corona virüsü salgını nedeniyle bu yılki festivali erteleme kararı aldı.

  #Body of Water”dan Yeni Klip Geldi! (2020)

5-15 Mart tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 22. Selanik Belgesel Festivali için yeni bir tarih belirlenmedi. Ancak festival yönetimi tarafından yapılan açıklamada, festivalin mayıs ayı sonunda ya da haziran ayı başında düzenlenebileceği belirtildi. Ancak festival için yeni bir tarih belirlenebilmesi için salgının nasıl seyredeceğini görmek gerekiyor. Festival yönetimi tarafından bu yönde bir açıklama yapılmamış olsa da, salgının kontrol altına alınamaması hâlinde SXSW Film Festivali gibi Selanik Belgesel Festivali’nin de bu yıl hepten iptal edilmesi gerekebilir.

Festival programında yer alan belgesellere destek olabilmek için seçkide yer alan pek çok yapımı online platformunda akreditasyonu olan katılımcılara sunacak olan festival yönetimi, böylece finansman bulmayı veya festival programlarında yer almayı amaçlayan belgesellerin izleyici ile buluşmasını sağlayacak.

  #Masum 78.Bölüm Fragmanı ve Özeti

Kaynak: filmfestival.gr

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"