Sozialen Medien

#31. Ankara Uluslararası Film Festivali Proje Geliştirme Desteği Jürisi Belli Oldu #SosyalMedya #Tv #BB

31. Ankara Uluslararası Film Festivali Proje Geliştirme Desteği Jürisi Belli Oldu


4-14 Haziran 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek 31. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin Proje Geliştirme Desteği jürisinde; Ceylan Özgün Özçelik, Uygar Şirin ve Suzan Güverte yer alacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen 31. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde, ilk ya da ikinci filmini çekecek olan yönetmenlerin ulusal uzun kurmaca projeleriyle yarıştığı Proje Geliştirme Desteği Jürisinde yönetmen Ceylan Özgün Özçelik, senarist-sinema yazarı Uygar Şirin ve yapımcı Suzan Güverte görev alacak.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun desteğiyle En İyi Proje’ye 30.000 TL ödülün verileceği yarışma için son başvuru tarihi 25 Mart 2020.

  #Genial daneben kehrt zu Sat.1 zurück

Ceylan Özgün Özçelik

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Ceylan Özgün Özçelik, 2002’de Best Medya’da çalışmaya başladı. Yaklaşık on dört yıl televizyon programcılığı ve sinema yazarlığı yaptı. Müzikalden gerilime farklı türlerde kısa filmler yazıp yönetti. İlk uzun metraj filmi Kaygı, dünya prömiyerini 67. Berlin Film Festivali’nde Panorama Special seçkisinde yaptı. SXSW’dan Gamechanger Ödülü ile dönen film, beş kıtada kırktan fazla festivalde seyirciyle buluştu. Blu TV’de yayınlanan 7Yüz’ün Karşılaşmalar adlı bölümünü yönetti. Yeni projesine çalışmak üzere; Medienboard konuk sanatçı programıyla Berlin’e ve SFFILM senaryo fonuyla San Francisco’ya davet edildi. Cadı Üçlemesi adını taşıyan proje; bir kısa kurmaca, bir belgesel ve bir uzun kurmacadan oluşuyor.

  #Alita 2 – Robert Rodriguez würde Sequel sofort in Angriff nehmen: Für Disney+?

Uygar Şirin

Sinema yazarlığına 1993 yılında Antrakt dergisinde adım atan Uygar Şirin, film eleştirileri ve sinema yazıları yirmi yıl boyunca başta Sinema dergisi olmak üzere çeşitli gazete ve dergilerde yayımlandı. Filme çekilen ilk senaryosu 1998 yapımı Karışık Pizza’dır. Doğum ve Ölüm adlı, Türkiye ve yurt dışında çeşitli ödüller alan iki kısa filmin ortak senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendi. Daha sonra sinemada Ses ve Annemin Yarası, televizyonda ise Poyraz Karayel, Anne ve Vatanım Sensin’in senaryolarına imza attı. Yayımlanmış üç romanı Anne Tut Elimi, Büyük Deniz Yükseliyor, Karışık Kaset ve bir nehir söyleşi kitabı Yusuf’un Rüyası bulunmaktadır. Karışık Kaset ayrıca sinemaya da uyarlandı.

  #Sony, JBL, Teufel und Co.: Bluetooth Lautsprecher zum Schnäppchenpreis

Suzan Güverte

2008 yılında Boğaziçi Üniversite’sinde lisans eğitimini tamamlayan Suzan Güverte, Amerika’da bir buçuk sene çalıştıktan sonra, 2010 yılında İngiltere University of Bath’da Uluslararası İşletme üzerine yüksek lisans yaptı. 2015 yılında kendi şirketi Guverte Filmi kurdu ve uzun metrajlı diğer projelerin de kendi şirketi bünyesinde yapımcılığına devam etti. 2014-2017 yılları arasında Antalya Film Forum’da Genel Koordinatör olarak görev aldı. 2016 da Sarajevo Talents’a katıldı. Türkiye ortak yapımcısı olduğu Tony Gatlif’in son filmi Djam Cannes Film Festivali’ne seçildi. Türkiye’nin ilk Film Endüstrisi Konferans Serisi ve İş Fuarını 2018’de düzenledi ve EAVE Yapımcılarından biri olarak kabul edildi.

  #Things Seen and Heard – Schleichendes Grauen im Trailer: Netflix-Grusel mit Amanda Seyfried

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"