Technologie

8K video kaydedebilen Sharp kameranın detayları ortaya çıktı – BB

Sharp
Geçtiğimiz yıl düzenlenen CES Fuarı’nda 8K video kamerasıyla ilgili ilk bilgileri paylaşan Sharp, bu yıl makine ile ilgili daha kapsamlı detayları aktardı.

CES 2020 Fuarı’nda Sharp’ın yeni iş geliştirme başkan yardımcısı Cliff Quiroga makinenin bazı detaylarını açıkladı. Quiroga, video kameranın saniyede 30 kare 8K video, saniyede 60 kare 4K ve Full HD video kaydı yapabileceğini belirtti. HDMI bağlantı noktasına sahip olacağı belirtilen makinede dokunmatik LCD ekran, ses girişleri ve mini XLR bağlantı noktası bulunuyor.

Sharp 8K video kaydı yapabilen video kamerayı bu yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sunmaya hazırlanıyor. İlk etapta Japonya’da piyasaya sunulacak makinenin daha sonradan Amerika’da da satışa sunulacağı söyleniyor. 8K video kaydı yeteneğiyle fark yaratan kameranın 4 bin doların altında satışa sunulacağı ifade ediliyor.

8K teknolojisi hakkında bilgi

7.680 x 4.320 piksel çözünürlük sunan teknoloji toplamda yaklaşık 33 milyon piksel barındırıyor. 8K teknolojisi son zamanlarda piyasaya sunulan en yüksek çözünürlük değeri olduğunu belirtelim. 4K’dan dört kat, Full HD’den ise tam 16 kat daha fazla piksel sunan görüntü teknolojisi bu sayede daha keskin ve ayrıntılı görüntü kalitesi vadediyor. Geleceğin görüntü teknolojisi şu an için ilk adımlarını atıyor olsa da gelecekte bu teknolojinin çoğu eve gireceğini belirtebiliriz.

İlgili video

Geleceğin görüntü teknolojisi


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!