Allgemeines

#Ailenin Her Şey Demek Olduğunu Kanıtlayan En İyi 18 Film #SosyalMedya #Tv #BB

Ailenin Her Şey Demek Olduğunu Kanıtlayan En İyi 18 Film

Corona virüsüfaile sebebiyle pek çok kişi aileleriyle evlerine kapanmış durumda. Evde zaman geçirmek için şüphesiz yapılabilecek en iyi aktivitelerden biri ise film izlemek. Özellikle birliğe ve desteğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde; ailenizle aranızdaki bağı güçlendirecek, izlediğinizde kalbiniz ısıtacak birbirinden şahane film önelerilerini yazmak istedik. Her filmin içerisinde sizin için gizlenen mesajlar vardır. Özünü yakalamaya çalışın. Belki de izleyeceğiniz bu film sizin yanlış bir karar vermenize engel olacak. Ailenin her şey demek olduğunu bir kez daha kanıtlayan birbirinden etkileyeceği en iyi aile filmleri…

1. Wonder / 8.7

aile filmleri


Stephen Chbosky’nin yönettiği ve Jack Thorne, Steven Conrad ve Chbosky tarafından yazılan bu film de en iyi aile filmleri listemizde. Film, doğum kusurları ile dünyaya gelen ve ardından pek çok kez ameliyat olan küçük bir çocuğun dış görünüşü yüzünden kendini farklı hissetmesi ancak ailesinin her daim onu desteklemesi üzerine kurulu. Filmin başrollerinde ise Julia Roberts ve Owen Wilson yer alıyor.

  #NDR schließt Vertrag mit Media Broadcast


2. Taare Zameen Par / 8.4

aile filmleri


Başrollerini Darsheel Safary ve Aamir Khan paylaştığı bu duygu ve anlam yüklü filmin ise konusu şöyle; 8 yaşındaki Ishaan’ın kimse tarafından anlaşılamayan bir hastalığı vardır. Bu nedenle de hem okulda arkadaşlarıyla hem de ailesiyle büyük problemler yaşar. Küçük Ishaan herkes tarafından dışlanır. Ancak resim öğretmeni küçük çocuğu anlar. Resim öğretmeni Ram Sankhar’ın özenle ilgilendiği Ishaan’ın hayatı çok kısa bir sürede değişecektir.

3. Dangal / 8.4

aile filmleri


Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilerek oluşturulan hikaye Hindistanlı güreşçi Mahavir Singh Phogat ve kızlarının hayatını anlatıyor. Sağlam bir güreşçi ve bu spora hayran biri olan Mahavir doğacak erkek çocuğunu dünyanın en büyük güreşçisi yapmak ister. Ancak Mahavir’in iki tane kız çocuğu olur. Kızlarını çok seven Mahavir, onların güreşe yeteneki olduklarını fark eder ve eğitir. Tabii ki o dönemde Hindistan’da kadın güreşçilerin olması oldukça zorludur. Ancak Mahavir bir baba olarak üzerine düşen her şeyi yapar.

4. The Pursuit of Happyness / 8.0

aile filmleri


Gabriele Muccino’nun sinemaya kazandırdığı efsane filmlerden biri olan bu film, gerçek bir hayat hikayesinden uyarlandı. En iyi aile filmleri arasında yer alan bu filmin başrolünde Will Smith ve oğlu jaden Smith’in rol aldığı film ailesine bakabilmek için tüm imkanlarını zorlayan bir adamın hayat hikayesini anlatıyor. Bu süreçte aş karakterimiz oğluyla çok zorlu süreçlerden geçiyor. Ancak oğlunun sevgisi onun için her şey demek ve bu sevgi onu hayallerine çok daha fazla yaklaştırıyor.

  #Nun auch offiziell: LEGO kündigt Luigi-Erweiterung für LEGO Super Mario-Universum an


5. Kramer vs. Kramer / 7.8

aile filmleri


Mükemmel aileyi hayalinizde canlandırmanıza yardımcı olacak bu film, boşanma sürecinden geçen bir çiftin hikayesini anlatıyor. Bu süreçte ise çift sabrın ve sevginin nasıl geliştirileceğini öğreniyor. 1980 yılında en iyi film dalında Akademi ödülüne alan, yönetmenliğini Robert Benton’ın yaptığı filmin başrolünde Dustin Hoffman ve Meryl Streep yer alıyor.

6. As Good As It Gets / 7.7
En iyi aile filmleri arasında yer alan bir başka film de Jack Nicholson’un başrolünde oynadığı “As Good As It Gets”. Bu film kısır çevrelerde sıkışmış insanlar hakkında oldukça romantik bir hikaye anlatıyor. Alışılmış bir düzenin içerisine yeni birini almak oldukça zordur. Ancak aile kavramında önemli olan bunu başarabilmektir. Film yoğun olarak yazar olan Melvin Udall ile garson Carol Connelly’in arasında geçiyor. As Good as It Gets, Jack Nicholson’ın En İyi Erkek Oyuncu Helen Hunt’ın En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü’nü kazandığı 1997 yapımı Amerikalı filmi.

7. The Painted Veil / 7.5

aile filmleri


En iyi aile filmleri listesinde yer alan bir diğer film de “The Painted Veil”. Bu film W. Somerset Maugham’ın romanından uyarlandı. Küçük ve sakin bir köyde geçen filmde; Walter (Edward Norton) ve Kitty (Naomi Watts) bir kolera salgını sırasında birbirlerine aşık oluyorlar. Aşk hikayeleri, romanda Maugham tarafından tarif edilene göre biraz farklı, ancak büyüleyici. Film net bir mesaj veriyor; gerçek aşk asla kısa süreli bir tutku değildir, anlayış ve sabırla güçlenen bir aşktır.

8. Blue Valentine / 7.4
En iyi aile filmleri arasında yer alan bu film ise temelde ilişkilerin nasıl kurtarılacağı ve mutlu bir aileye nasıl bir şans daha verileceğini anlatıyor. Evli bir çift olan Dean (Ryan Gosling) ve Cindy (Michelle Williams)’nin başlangıçta birbirlerine olan aşkı zaman geçtikte azalıyor. Tutkuları körelen çiftin ilişkisi bir armağandan çok bir yük halini alıyor. Çift ilişkilerini kurtarabilmek için zorlu bir süreçten geçiyor.

  #Profesyonel Bir Fotoğrafçıdan Fotoğraflarda Her Zaman Harika Görünmenizi Sağlayacak 15 Tüyo


9. Facing Windows / 7.3

aile filmleri


Ferzan Özpetek’in yönettiği bu İtalyan filmi, evliliği yavaş yavaş parçalanan bir çifti anlatıyor. Bununla birlikte, ‘Facing Windows’ aynı zamanda gerçek benliğinizi nasıl bulacağınız, hayatınızı nasıl değiştireceğiniz ve nihayetinde sahip olduğunuz şeyden memnun olmakla da ilgili. Her şeyi aynı anda değiştirmek kolay bir iş değil ama denemeye değer.

10. Yours, Mine & Ours (1968) / 7.2
Bu filmin de birkaç farklı versiyonu bulunuyor. Ancak biz 1968 yapımını izlemenizi tavsiye ediyoruz. Melville Shavelson’un yönettiği filmde oldukça basit ve öngörülebilir bir senaryo işleniyor. Ancak film sıcaklığı ve samimiyeti ile içinizi ısıtıyor. Komedi ögelerinin de yer aldığı filmde, müzikler ise gerçekten oldukça başarılı.

11. About a Boy / 7.0

aile filmleri


‘Büyümenin yaşla ilgisi yok’ lafı tam olarak bu film için söylenmiş. About a Boy; Chris Weitz ve Paul Weitz tarafından yönetildi. Senaryosunu Peter Hedges tarafından yazılan film, hayatımızdaki en önmeli konulara değiniyor; aşka, aileye ve mutluluğa… Hugh Grant’ın başrolünde olduğu filmde küçük Marcus ile Will’in (Hugh Grant) hikayesi anlatılıyor. Her ikisi de birbirlerine yeni şeyler öğretiyorlar ve birlikte büyüyorlar.

12. The Addams Family (1991) / 6.9
bir klasik haline gelen bu filmin pek çok farklı versiyonu bulunuyor. En son ise 3D animasyon versiyonu çıktı. Ancak bizim önerimiz 1991 yapımı olan film. Bu fantastik komedi filmi; tuhaf ama çok sevgi dolu bir aile olan Addams ailesini hakkında. Tuhaf görünüyorlar, her zaman siyah kıyafetler giyiyorlar ve çok ürkütücü eski bir konakta yaşıyorlar. Akrabaları çılgın cadılar, katiller ve hatta canavarlar. Ancak hiçbir şey onların mutlu olmalarını ve tüm kalpleri ile birbirlerini sevmelerini engellemiyor. Bu garip gelebilir, ancak Addams’ların tüm modern aileler için harika bir örnek oluşturduğunu düşünüyoruz!

  #30 Yaşına Kadar İş Yaşamıyla İlgili Öğrenmeniz Gereken 9 Zorlu Ders


13. The Family Man / 6.8

aile filmleri


Brett Ratner’ın yönettiği, David Diamond ve David Weissman tarafından yazılan bu filmin başrollerinde Nicolas Cage ve Téa Leoni’nin oynuyor. 2000 yapımı olan film, bazı ciddi sorunları ele alıyor ve temel aile değerlerini ön plana çıkarıyor. Bu yönüyle ise kesinlikle izlenmeyi hak ediyor.

14. Walk in the Clouds / 6.7
‘Walk in the Clouds’ gibi filmleri izledikten sonra, güzellik ve aşk gibi evrensel değerlerin hala çılgın eski dünyamızı kurtarabileceğine inanmaya başlıyorsunuz. Harika müzik, yetenekli oyuncular ve ilgi çekici bir senaryo… 1995 yapımı bu filmde, Keanu Reeves, Aitana Sánchez-Gijón, Giancarlo Giannini ve Anthony Quinn yer alıyor. filmin yönetmenliğini ise Alfonso Arau üstleniyor.

15. Grandma / 6.7

aile filmleri


Grandma, Paul Weitz’in yazıp yönettiği ve yapımcılığını da üstlendiği 2015 yapımı komedi-drama filmi. Filmin konusu ise şöyle; Sage akşama kadar bulması gereken 600 doları istemek için büyükannesinin yanına gidiyor. Büyükannesi ise onunla birlikte bu parayı bulmak için kapı kapı dolaşmaya başlıyor. Başrollerinde Lily Tomlin ve Julia Garner’ın oynadığı film iki karakter arasındaki ilişkiyle içinizi ısıtacak.

  #Chief Revenue Officer von Super RTL übernimmt Zusatzposten

16. It’s Complicated / 6.5
50 yaşından sonra insanların hemen ciddi ve sorumlu hale geldiğini düşünüyorsanız, Meryl Streep ve Alec Baldwin’in başrollerde oynadığı bu filmi mutlaka izlemeliniz. Film, karmaşık bir aile ilişkisini ekran önüne taşıyor. Her ne kadar filmin ismi “karmaşık” olsa da, It’s Comlicated, komik hikayeler ve harika şakalarla dolu, açık yürekli ve hiç de karmaşık olmayan bir aile filmi.


17. The Family Stone / 6.3

aile filmleri


Family Stone, Thomas Bezucha tarafından yazılan ve yönetilen 2005 Amerikan komedi-drama filmi. filmde; Diane Keaton, Craig T. Nelson, Dermot Mulroney, Sarah Jessica Parker, Luke Wilson, Claire Danes, Rachel McAdams ve Tyrone Giordano rol alıyor. Ailenin en büyük oğlu olan Everett’in kız arkadaşını ailesiyle tanıştırmak için ailesinin yaşadığı yere götürmesini anlatan bu filmde, aile oğullarının yeni kız arkadaşına ısınamıyor. Geçirilen sürede ise bazı sırlar açığa çıkıyor.

18. The Story Of Us / 6.0

aile filmleri


Bu film ise görünüşte önemsiz olan ayrıntıların, sahip olduğumuz her şeyi ne kadar çabuk yok edebileceğini gösteriyor. Rob Reiner’ın yönettiği filmde, Bruce Willis ve Michelle Pfeiffer 15 yıldır evli bir çifti canlandırıyor. Çift arasındaki küçük sorunlar birikerek onları mutsuzluğa ve depresyona sürüklüyor.

Kaynak: 1

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"