Allgemeines

#Almak İçin Doktor Reçetesine İhtiyaç Duyulan 10 İnanılmaz Şey #SosyalMedya #Tv #BB

Almak İçin Doktor Reçetesine İhtiyaç Duyulan 10 İnanılmaz Şey

Eczaneden Reçetesiz Alınamayan 10 İlginç Şey

Günümüzde bu ürünleri reçetesiz alabiliyorsunuz fakat bir zamanlar bazı ülkelerde bu ürünler doktor reçetesi olmadan alınamıyordu. Kimi insanın ihtiyacı kimi insanında sadece zevki için aldığı enteresan ürünleri listeledik. Aşağıda bulunan ürünlerin arasında bazılarının şuanda da  doktor reçetesi olmadan alınamadığını bilmelisiniz? İşte sizler için araştırdığımız reçetesiz alınamayan 10 inanılmaz ve ilginç nesne.

recetesiz-alinamayan-ilginc-seyler.gif


10. Seks Oyuncakları

Bir zamanlar Amerika Birleşik Devletler‚inde, doktor reçetesi olmadan alınamayan seks oyuncakları günümüzde yasal hale geldi. Ancak Amerika bu tür seks oyuncaklarının kullanımını sadece, tıbbi, bilimsel ve eğitimsel yollar ışığında yasal hale getirmiştir. 2017 yılının mart ayında seks oyuncaklarındaki yasak kaldırıldı. Seks oyuncakları satın alımının evlilik oranını düşüreceğini iddia eden insanların seslerini duyurmak için gösteriler yaptı.

seks-oyuncaklari.jpg


9. Prezervatif

Filipinler’in Ayala Alabang şehrinde prezervatif almak isteyen insanların doktor reçetesine ihtiyaç duyduğunu biliyor muydunuz? Günümüzde Türkiye’de sadece alımı için yaş sınırı istenen prezervatifin Filipinler de doktor reçetesiyle satıldığını artık öğrendiniz. Cinsel yollarla bulaşan hastalıklar, ve istemsiz yere hamile kalma olaylarının yaşanması muhtemel.

prezervatif-004.jpg


8. Sakız

1992’den beri Singapur‘da sakızın yasaklandığını biliyor muydunuz? 2004 yılında Singapur ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ticaret görüşmelerinin bir parçası olan sakız, konulan yasağın gevşetilmesini sağlamıştır. Yapılan anlaşmada sadece Amerika’nın ürettiği Terapötik sakız adlı sakızın ithalatına izin verildi. Diş sağlığı için faydalı olan Terapötik sakızı almak için bir doktor reçetesi zorunludur!

sakiz-005.jpg


7. Alkol

1920 yılında Amerika Birleşik Devletleri, alkol satışı ve üretimini yasaklayan Ulusal Yasaklama Yasasını kabul etti. Aradan bir kaç yıl geçtikten sonra Tıbbi alkol adı verilen bir yasa çıkarıldı. Amerika, normal alkolden hiçbir farkı olmayan Tıbbi alkol kullanımını yasal kıldı. Aralarındaki tek fark tıbbi alkol doktor reçetesi ile alınabiliyordu. Doktorlar tarafından reddedilen alkol kanser, depresyon, bağımlılık gibi hastalıklara yol açmaktaydı. Doktorlar tarafından yazılan reçetelerin süresi en fazla 10 gündü. 10 gün sonra tekrar reçete almak için gelen insanlar yeniden içkiye kavuşuyordu. 

alkol-007.jpg


6. Sigara

Yıllar önce doktorların astım hastalarına reçete olarak sigara yazdıklarını biliyor muydunuz? O zamanlar sigaranın içinde zehirli bileşenler ve nikotin bulunmazdı. Doktorlar sigaranın zararlı yanlarını hiçe sayarak tütünün yararlı yanlarına odaklanmaya bir süre devam etti. 2. Dünya Savaş‚ının ardından kesin ve net olarak sigaranın zararlı olduğunu kabul eden doktorlar büyük bir vicdan azabı içerisinde oldu.

sigara-004.jpg


5. Kadın Prezervatifi

Kadın Prezervatifleri, Amerika Birleşik Devletler’inde doktorlar tarafından reçete olarak yazılmıştır. Bunun tek sebebi var, o da para. Amerika Birleşik Devleti tarafından üretilen F2C, FDA tarafından onaylanan tek iç kondom markasıdır. Bu nedenle de kadınların alabileceği tek yer eczanelerdi. Amerika buradan da kar elde etmek için böyle bir yönteme başvurmuştur.

kadin-prezervatifi.jpg


4. Elektronik Sigara

Günümüzde oldukça meşhur olan ve sık kullanılan elektronik sigaralar, doktorlar tarafından sigara bağımlılarına önerilmektedir. Sigara bağımlısı olan insanların sigarayı bırakmaları için daha az zararlı olan ve içinde nikotin barındırmayan elektronik sigaralar doktorlarca önerildi. 2016’da İngiliz doktorlar tarafından reçete olarak yazılan elektronik sigaralar sağlıklı mı? zararlı mı? Kesin bir şey var.. ZARARLI!

elektronik-sigaralar.jpg


3. Vibratörler

Doktorların tabiri ile histerik hastalığına sahip olan kadınların tedavisi için reçeteye vibratör yazdıkları doğrudur. Kadına orgazm veren vibratörlerin ilk yapılış amacı kas ağrısı tedavisini önlemekti. İlerleyen zamanlarda başka kullanış amaçlarına yönlendirilen vibratörler doktorların ofislerinden yatak odalarına taşındı. Aynı zaman da vibratörün icadının ardından histerik hastalığının oranının azaldığı doktorlar tarafından fark edildi.

vibrator-001.jpg


2. Çikolata

Çikolatanın tarih boyunca bir ilaç olarak kullanıldığı görülmektedir. Avrupa’da çikolata hem yiyecek hem de ilaç olarak kullanıldı. Doktorların çikolatayı reçete olarak hastalarına yazdığı çoğu zaman görülmekteydi. Bazı acı ve tadı kötü olan ilaçları çikolata ile karıştırıp çocuklara öneren doktorlar bu alan da oldukça başarılı oldular. Çikolatanın pek çok yararının yanında zararının da olduğunu sakın unutmayın.

cikolata-012.jpg


1. Eroin

Evet yanlış okumadınız eroin. Bazı doktorların öksürük, tüberküloz ve zatüre hastalıklarını tedavi etmek için hastaya biraz eroin verirler. İngiltere, Almanya, İsviçre, Hollanda ve Kanada gibi ülkeler tedavi amaçlı hastalarına reçete olarak eroin yazarlar. Ancak bunlar tıbbi eroinlerdir.

eroin.jpg


Önerilen İçerik; Ülkeler Hakkında İlginç Bilgiler

NeOldu.com / Sosyal Fayda

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"