Allgemeines

#Anne Hathaway Filmleri – IMDb Puanına Göre En İyi Anne Hathaway Filmleri #SosyalMedya #Tv #BB

Anne Hathaway Filmleri – IMDb Puanına Göre En İyi Anne Hathaway Filmleri

Anne Hathaway Filmleri – IMDb Puanına Göre En İyi Anne Hathaway Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi Anne Hathaway filmlerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Listemizde yer alan en güzel Anne Hathaway filmlerini IMDb puanlarına göre sıralıyoruz.

Anne Hathaway filmleri;

20. Ocean’s 8 (2018) – IMDb: 6.2

Anne Hathaway Filmleri

2018 yılının en iyi suç ve komedi temalı yapımları arasında yer alan “Ocean’s 8”, Gary Ross yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Başrolünü Anne Hathaway’ın üstlendiği filmde Sandra Bullock “Debbie”, Cate Blanchett “Lou”, Sarah Paulson “Tammy” ve Rihanna “Nine Ball” karakterlerini canlandırmaktadır. Film, cezaevinden yeni çıkmış 5 yıllık bir mahkumun yeni soygun planlarını anlatmaktadır. Mükemmel bir soygun planı hazırlayan Debbie, yanına Lou, Nine Ball, Amita, Rose ve Constance’yi de alarak planını uygulamaktadır. En büyük hedefleri Daphne Kluger’ın boynunda yer alan gerdanlığa sahip olmaktır.

Tür: Gerilim, Komedi

FRAGMAN


19. Colossal (2016) – IMDb: 6.2

Anne Hathaway Filmleri

Nacho Vigalondo yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Colossal”, Anne Hathaway’ın rol aldığı en iyi filmleri arasında gösterilmektedir. Son derece sakin ve huzurlu bir hayat yaşamakta olan Gloria, önce işinden sonrada sevgilisiyle beraber yaşadığı evden atılacaktır. Hayatı bir anda ters dönen kadın, New York’u terk ederek doğdu şehre doğru yola çıkacaktır. Tam da o sıralarda Güney Kore bir canavar saldırısına maruz kalmaktadır. Gloria bu canavarı nasıl yeneceğinin hayallerini kurarken bambaşka bir maceraya atılacaktır.

Tür: Fantastik, Daram

FRAGMAN


18. Ella Enchanted (2004) – IMDb: 6.2

Anne Hathaway Filmleri

Ella romanından sinemaya uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Tommy O’Haver yer almaktadır. Doğuştan sihirli bir hediyeye sahip olan Ella karakteri, son derece itaatkar bir yapıya sahiptir. Kendisinden istenilen her şeyi gözü kapalı yapmakta olan genç kız, kısa süre içerisinde annesini kaybetmiştir. Babasının ikinci eşi ve iki oğluyla beraber yaşamaya başlayan Ella, hayatın dahada zorlaştığını fark etmesi üzerine bu sihri bozmanın yollarını arayacaktır.

Tür: Fantastik, Romantik

FRAGMAN


  #Nintendo nennt vier Switch Online-Spiele für Februar 2021

17. Alis Harikalar Diyarında 2 (2016) – IMDb: 6.2

Anne Hathaway Filmleri

James Bobin yönetmenliğinde sinemaya aktarılan “Alice Through the Looking Glass” filmi, 2016 yılında vizyona giren en iyi macera ve fantastik temalı yapımlar arasında gösterilmektedir. Alis Harikalar Diyarında filminden 6 sene sonra yeniden beyazperdeye aktarılan kahramanlarımız, beklenmedik bir misafiri konuk etmektedir. Zamanla büyülü evreni keşfetmeye başlayan misafir, işleyiş hakkında tüm gerçekleri öğrenmektedir. Her şeyin zamanla karman çorman olduğu filmde, gerçeğe giden yoldan bir kez daha kurtuluş için bir araya geleceklerdir.

Tür: Fantastik, Macera

FRAGMAN


16. Acemi Prenses (2001) – IMDb: 6.3

Anne Hathaway Filmleri

Meg Cabot’un “The Princess Diaries” kitabından sinemaya uyarlanan filmin yönetmenliğini Garry Marshall üstlenmektedir. Walt Disney Picture tarafından hazırlanan filmin başrollerinde Anne Hathaway, Julie Andrews, Heather Matarazzo, Mandy Moore ve Hector Elizondo yer almaktadır. San Francisco’da annesiyle beraber yaşamakta olan Mia, henüz 15 yaşında genç bir kız çocuğudur. Son derece sade ve sıradan bir hayat yaşamakta olan küçük kızın hayatı, babasının ölümüyle tepetakla olacaktır. Babasının ölümüyle sarsılan Mia, Genovia adlı Avrupa ülkesine prenses olarak gidecektir.

Tür: Romantik, Komedi

FRAGMAN


15. Alis Harikalar Diyarında (2010) – IMDb: 6.4

Anne Hathaway Filmleri

Linda Woolverton’un kaleme aldığı “Alis Harikalar Diyarında” filmi, Tim Burton yönetmenlğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Film, 17 yaşındaki Alice’nin katıldığı partide beyaz bir tavşanın peşine düşerek kendini harikalar diyarında bulmasını konu etmektedir. Güçlü bir kız imajıyla ön plana çıkan Alice karakteri, başarılı oyuncu Mia Wasikowska tarafından canlandırılmaktadır. Harikalar diyarının büyük şapkalı adamı “Johnny Depp”, Kırmızı Kraliçe “Helena Bonham”, Beyaz Kraliçe “Anne Hathaway” ve Beyaz Tavşan “Michael Sheen” tarafından canlandırılmaktadır.

Tür: Fantastik, Macera

FRAGMAN


14. The Other Side of Heaven (2001) – IMDb: 6.4

Anne Hathaway Filmleri

Cennetin Diğer Yakası filmi, John H. Groberg’in kurgusal olmayan kitabı “Fırtına” adlı kitabından sinemaya uyarlanmıştır. Mitch Davis yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan film, yedi çocuklu bir ailenin en büyüğü olan John, kendisine verilen misyonerlik görevini yerine getirmek için ailesinden ayrılmaktadır. Amerika’dan Asya’ya uzanan yolculuğunda, Tonga adında küçük bir adaya ulaşmaktadır. John burada ada kabilesinin dilini öğrenerek onlarla iletişim kurması ve kendi kilisesini yapmakla görevlendirilmiştir. Yerliler tarafından asla ciddiye alınmayan John, ağaçtan düşen bir çocuğu yeniden hayata bağlayarak herkesin taktirini kazanacaktır.

Tür: Dram, Macera

FRAGMAN


  #Salgın Filmleri – IMDb Puanı Yüksek En İyi Bulaşıcı Hastalık ve Virüs Filmleri #SosyalMedya #Tv #BB

13. Get Smart (2008) – IMDb: 6.5

Anne Hathaway Filmleri

Peter Segal yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Akıllı Ol” filmi, 2008 yılının en iyi aksiyon ve macera temalı yapımları arasında gösterilmektedir. ABD’nin casus teşkilatı Control, ansızın büyük bir saldırıya maruz kalmaktadır. İşin içinden çıkamayan teşkilat, kontrol sisteminin zarar görmesi ile bir kez daha zor durumda kalacaktır. Teşkilat bünyesindeki tüm ajanların ismi açığa çıkan bu olay sonrasında Maxwell Smart’ın terfi etmesine karar verilecektir. Ajan 99 ile çalışmaya başlayan Maxwell, işine olan sevgisi ile birçok maceraya ev sahipliği yapacaktır.

Tür: Aksiyon, Macera

FRAGMAN


12. Don Jon (2013) – IMDb: 6.5

Anne Hathaway Filmleri

Joseph Gordon-Levitt tarafından yönetilen filmin başrollerinde Joseph Gordon, Scarlett Johansson, Brie Larson, Tony Danza ve Anne Hathaway rol almaktadır. Film; kadınlar konusunda korkunç takıntılara sahip olan Jon Martello, cinsel içerikli film bağımlısı genç bir adamdır. Jon hakkında gerçekleri bilen yakın çevresi ona Don Jon lakabını takmıştır. Ansızın bir gece kulübünde gördüğü Barbara’ya takıntılı hale gelen Jon, bir yandan kız arkadaşı Esther’le ilişkisini yürütmeye çalışacaktır. Son derece güzel, akıllı ve idealist bir kadın olan Barbara, tüm bu özellikleriyle Jon’un saplantıları arasında yerleşecektir.

Tür: Dram, Romantik

FRAGMAN


11. Rachel Getting Married (2008) – IMDb: 6.7

Anne Hathaway Filmleri

Jonathan Demme yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Rachel Evleniyor”, 2008 yılında vizyona giren en iyi dram türleri arasında yer almaktadır. Eski model Kym, evinden uzak bir yerde yaşamaktadır. Düzenli olarak rehabilitasyon merkezine giden eski model, kız kardeşi Rachel’in düğün haberiyle yeniden eve dönecektir. Aralarındaki anlaşmazlıklar sebebiyle yeniden tartışmalara sebep olan Kym, düğünde tüm tansiyonları yükseltecektir. Filmin başrollerinde Anne Hathaway, Rosemarie DeWitt, Debra Winger, Bill Irwin ve Tunde Adebimpe rol almaktadır.

Tür: Drama

FRAGMAN


  #ABN AMRO World Tennis Tournament ab heute live bei Sky

10. Love & Other Drugs (2010) – IMDb: 6.7

Anne Hathaway Filmleri

Amerikalı yönetmen Edward Zwick’in beyazperdeye aktardığı “Aşk Sarhoşu” filmi, 2010 yılında vizyona giren en iyi romantik/komedi filmler arasında yer almaktadır. Filmin baş karakteri Maggie’ye hayat veren Anne Hathaway, özgür ruhlu genç bir kadın rolünü üstlenmektedir. Kimseye kolaylıkla bağlanmayan ve pas vermeyen baş karakterimiz, kendini Jamie adında genç bir adama kaptıracaktır. Jamie, ilaç mümessilliği yapan uyanık bir adamdır. İlaçlarını kadınlar üzerinde farklı şekillerde deneyimlemeyi hedefleyen genç adam, Maggie ile sıkı bir aşkın hikayesini yaşayacaktır.

Tür: Komedi, Romantik

FRAGMAN


9. Şeytan Marka Giyer (2006) – IMDb: 6.9

Anne Hathaway Filmleri

Şeytan marka giyer filmi, Lauren Weisberger’in “The Devil Wears Prada” adlı romanından sinemaya uyarlanmıştır. David Frankel yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan film, 2006 yılında Oscar’a aday gösterilmiştir. New York’ta yaşamakta olan Andrea Sachs, gazetecilikten henüz yeni mezun olmuş genç bir kızdır. Runaway Magazin firmasında işe başlayan genç gazeteci, gaddar yönetici Miranda Priestly’nin asistanı olarak görevlendirilecektir. Meslekteki başarısını hızla gösteren Andrea, Miranda’nın şatafatlı dünyasında bir yer etmeyi başaracaktır. Filmin başrollerinde Meryl Streep “Miranda”, Anne Hathaway “Andrea”, Emily Blunt “Emily”, Stanley Tucci “Nigel” ve Adrian Grenier “Nate” karakterine hayat vermektedir.

Tür: Dram, Komedi

FRAGMAN


8. One Day (2011) – IMDb: 7.0

Anne Hathaway Filmleri

One Day filmi, İngiliz yazar David Nicholls’un kaleme aldığı “Bir Gün” kitabından sinemaya uyarlanmıştır. Yönetmenliğini Lone Scherfig’in üstlendiği filmin konusu birbirleriyle tamamen zıt iki insanın arkadaşlığını konu etmektedir. Üniversitede yolları kesişen Emma ve Dexter ikilisi, geçen 20 yılın ardından kurdukları arkadaşlığı mezuniyet günü yeniden gözler önüne sereceklerdir. Filmin başrollerinde Anne Hathaway “Emma”, Jim Sturgess “Dexter”, Patricia Clarkson “Alison”, Romola Garai “Sylvie” ve Rafe Spall “lan” karakterine hayat vermektedir.

Tür: Romantik Komedi

FRAGMAN


7. Stajyer (2015) – IMDb: 7.1

Anne Hathaway Filmleri

Nancy Meyers yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “The Intern”, komedi ve dram temalarının işlendiği en iyi Anne Hathaway filmleri arasında yer almaktadır. Jules Ostin karakteriyle başrolde gördüğümüz genç oyuncu Anne, başarılı bir şirket sahibi olarak karşımıza çıkmaktadır. Çalışanların istekleri üzerine stajyer sistemini denmeye karar veren Jules, ilk olarak 70 yaşındaki Whittaker ile başlayacaktır. Bu ilişki zamanla iş arkadaşlığından sağlam bir dostluğa dönüşecektir.

Tür: Dram, Komedi

FRAGMAN


  #Sokak Sözleri – En Güzel ve Atarlı Sokak Sözleri #SosyalMedya #Tv #BB

6. Aşkın Kitabı (2007) – IMDb: 7.1

Anne Hathaway Filmleri

Becoming Jane, İngiliz yazar Jane Austen ve Thomas Langlois Lefroy’un uzun süren aşkını konu almaktadır. Yönetmenliğini Julian Jarrold’un üstlendiği filmin başrollerinde James McAvoy, Anne Hathaway, Julie Walters, Maggie Smith ve James Cromwell yer almaktadır. Kendini zengin bir adamla evlenmeye adamış genç yazar Austen, keşfedilmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Ailesinin baskıları karşısında her geçen gün gerilen yazar, yetenekli avukat Tom Lefroy’a kendini kaptıracaktır.

Tür: Dram, Romantik

FRAGMAN


5. Nicholas Nickleby (2002) – IMDb: 7.1

Anne Hathaway Filmleri

Charles Dickens’in 1838 ile 1839 yılları arasında kaleme aldığı “Nicholas Nickleby”, 2002 yılında Douglas McGrath yönetmenliğinden beyazperdeye aktarılmıştır. Nicholas Nickleby’nin maceralarını konu alan filmin başrollerinde Charlie Hunnam, Jamie Bell, Anne Hathaway, Jim Broadbent ve Christopher Plummer rol almaktadır. Babasının vefatı üzerine ailesinin yanına giden Nicholas, acımasız ve gaddar amcasının kötülüklerinden endişe etmektedir. Ailesini korumak ve kollamak için taşınma kararı alan genç ve şefkatli adam, yeni maceralara yelken açacaktır.

Tür: Dram

FRAGMAN


4. Les Miserables (2012) – IMDb: 7.6

Anne Hathaway Filmleri

Victor Hugo’nun 1862 yılında kaleme aldığı “Sefiller” romanından beyazperdeye uyarlanan film, 2012 yılında vizyona giren müzikal dram filmleri arasında yer aşmaktadır. Tom Hooper’ın yönetmenliğini yaptığı “Les Miserables” filmi, 19. Yüzyıllarda Fransa’da geçen hayatları konu etmektedir. Fransız Devrimi sırasında gerçekleşen olaylar, ihtilalin sonuçlarını gözler önüne sermektedir. Filmin başrollerinde Hugh Jacjman “Jean”, Russell Crowe “Javert”, Anne Hathaway “Fantine”, Amanda Seyfried “Cosette” karakterine hayat vermektedir. Film En İyi Ses Oscar ödülüne layık görülmüştür.

Tür: Dram, Romantik

FRAGMAN


3. Brokeback Dağı (2005) – IMDb: 7.7

Anne Hathaway Filmleri

Pulitzer ödüllü E. Annie Proulx’un hayat hikayesinden sinemaya uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Ang Lee yer almaktadır. En İyi Uyarlama Senaryo Oscar ödülü kazanan film, zorlu hayat şartları altında mücadele etmekte olan çiftçi ve kovboyun Brokeback Dağı’nda karşılaşmasını konu etmektedir. Zamanla ikili arasında oluşan sevgi bağı, hemen her günlerini beraber geçirecekleri yeni bir hayatın penceresini açacaktır. Filmin başrollerinde; Jake Gyllenhaal, Heath Ledger, Michelle Williams, Anne Hathaway ve Randy Quaid rol almaktadır.

Tür: Dram, Romantik

FRAGMAN


  #WhatsApp Görsel ve Videoların Otomatik Silinmesini Sağlayan Özellik Test Ediyor

2. Kara Şövalye Yükseliyor (2012) – IMDb: 8.4

Anne Hathaway Filmleri

Jonathan Nolan tarafından yazılan ve abisi Christopher Nolan tarafından yönetilen “The Dark Knight Rises”, süper kahraman filmi olarak beyazperdeye aktarılmıştır. Filmde Batman karakteri ilk kez kendisinden çok daha güçlü bir rakibe karşı mücadele vermektedir. Kötü kalpli Bane’nin yeni planlarını ne Batman ne de Bruce durdurabilmektedir. Kedi Kadın Selina’yı yanına alan Bane, halkı ciddi bir tehdit altında tutmaktadır. Kolluk kuvvetlerinin dahi bir sonuç elde edemediği bu savaşta Batman yeniden gün yüzüne çıkacaktır. Filmin başrollerinde Tom Hardy “Bane”, Anne Hathaway “Kedi Kadın”, Christian Bale “Batman”, Joseph Gordon “John” ve Marion Cotillard “Miranda” karakterine hayat vermektedir.

Tür: Aksiyon, Gerilim

FRAGMAN


1. Yıldızlararası (2014) – IMDb: 8.6

Anne Hathaway Filmleri

Christopher Nolan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu “Interstellar” filmi, 2014 yılında vizyona girmiş bir epik bilim kurgu filmidir. En İyi Görsel Efekt Oscar ödülü kazanan filmin başrollerinde Matthew McConaughet “Cooper”, Anne Hathaway “Brad”, Jessica Chastain “Murphy”, Michael Caine “Profesör” ve Mackenzie Foy “Murphy” karakterini canlandırmaktadır. Filmin konusu; insanlığın tehlikelerden korunması ve güvenli hale gelmesi için zorlu bir teklifin kararını konu etmektedir. Çiftçilikle uğraşan Cooper’ın tek amacı çocuklarına güvenilir bir hayat imkanı sunmaktır. Daha önceki dönemlerde bilim adamı olarak görev yapan Cooper, karşısına çıkacak olan teklifle çok zor bir karar verecektir.

Tür: Bilim Kurgu, Dram

FRAGMAN

Önerilen İçerik; En İyi Shahrukh Khan Filmleri

BuradaBiliyorum.Com

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"