Dizi || Film izlemek için Dizi.BuradaBiliyorum.Com Adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medya

Another Life Bilim Kurgu Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

Aksiyon, gerilim, gizem ve yer yer drama öğelerinin yer aldığı dizinin konusu, Dünya’ya uzaydan gelen tanımlanamayan devasa bir cismin iniş yapmasıyla başlıyor. Cisim dünyaya indiği an etrafını kristal bir yapıyla kaplıyor. Cismin yapısını çözme ve iletişim kurulmasıyla görevli bilim insanları, 6 ay sonra sadece cismin uzaya gönderdiği sinyalleri tespit edebilmiştir. Hükümet geldiği yeri keşfetmek için geldiği gezegene ”Salvare” isimli uzay gemisini göndermeye karar verir.

Niko'nun Diziden Görüntüsü
Niko Breckenridge

Görevin başında başrol oyuncumuz Niko Breckenridge vardır. Niko’nun eşi ve kızı görevi kabul etmesini istemese de uzay ve dünyayı kurtarma aşkıyla yanıp tutuşan Niko herhangi bir aksilik çıkmazsa 6 ay sürecek olan bu görevi kabul eder. 

Eric ve Kızı Jana'nın uzaydan gelen cisimin önündeki görüntüsü
Eric ve kızı Jana

Niko Salvare isimli gemi ve ekibi ile uzaya giderken eşi de dünyada cismi keşfetmeye çalışan bilim insanlarının başında yer alıyor. Salvare’nin uzaya hareket etmesinden bir ay sonra uzay gemisini yöneten ve bütün bilgisayar sisteminin ona bağlı olduğu yapay zekası William (Samuel Anderson) geminin rotadan sapması sonucu Niko’yu “Soma” (Yolculuk süresinde mürettebatın kullandığı yapay koma) uykusundan uyandırıyor. Uzay gemisinde William’ı saymazsak yaklaşık on kişi var ve hepsininde psikolojisi birbirinden bozuk. Niko vakti zamanın da bir uzay gemisi kazası geçirmiş. Görevi başarmak ve kendilerini kurtarmak için birçok arkadaşının ve Eric’den (Justin Cathwin) önce hayatının aşkı olan adamın ölümüyle sonuçlanan kritik bir karar almış. Kaza kendisinde büyük bir travmaya sebep olmuş. Dizi boyunca kızını ve eşini arkasında bırakmanın ve geçirdiği kazanın vicdan azabını bizlere oldukça iyi hissettirdi. Ayrıca kendisinin favori kelimesi “Fuck”. Niki ilk üç bölümde bile en az 17 defa fuck kelimesini kullandı. Neyse ki sonuna kadar fuck muck bir şekilde komutayı elinden bırakmadı.

Niko'nun Ian'a bağırırkenki görüntüsü
Niko’nun Ian’a bağırırkenki görüntüsü

Dizinin başından itibaren Niko’nun acı çekme ile gülme arasında kalan mimikleri yüzünden konuya odaklanmakta biraz zorlansam da, devamında alışmış olacağım ki konunun içine girebildim.

Gemi’de yardımcı kaptan olarak Ian Yerxa (Tyler Hoechlin ) görev yapıyor, kendisini Supergirl dizisinden Superman olarak hatırlayacaksınız. Daha ilk bölümde neden görevin başında ki kişi ben değilim?  diye Niko’ya ekipten iki kişi ile tuzak kurup onu Soma uykusuna geri gönderiyor. Kaptancılık oynarken de verdiği yanlış bir karar sonucu aradıkları bölgeyi kaybediyorlar ve dünya ile bağlantıları kopuyor. Kendi küçük ama erkekler üzerinde etki alanı büyük olan şirin mühendisimiz Agust Niko’yu soma uykusundan tekrar uyandırıyor. Uyanan Niko gemiyi parçalanmaktan kurtarıyor. Kaza sonrası Soma uykusu devre dışı kalıyor ve Ian’ı soma uykusuna gönderemiyorlar. Anlamadığım kısmı Soma uykusunda herkesin bir yedeği var ama devre dışı kalan soma uykusundan neden uyanmadılar? Niko ilk bölüm sonunda kendisini öldürmeye çalışan Ian’a karşı savunurken onu öldürüyor. Yerine uyandırdıkları yardımcı kaptanda Ian’nın sevgilisi Cas Isakovic geçiyor. Derken hem uzaylılarla savaş hemde psikoloji savaşları başlıyor. Dizide bütçe sebebiyle olsa gerek görsel efektler oldukça az kullanılmış. Özellikle gemi dışında olan patlamalar oldukça basit ve kötü görünüyor. Oyunculara değinecek olursak hepsi de oldukça sıkıntılı tipler.

Salvare ekibin görüntüsü
Salvare ekibin görüntüsü

Gemide doktor olarak görev yapan olaylara oldukça soğukkanlı yaklaşan ve test yapmadan hiçbir teşhis koymayan eş cinsel karakterimiz Zayn Petrossian karakterini Jayr Tinaco canlandırıyor.

Bernie'nin sahnesi
Bernie’nin sahnesi

Gemide araştırmacı ve bilim insanı olan en sempatik karakterimiz Bernie (A.J.Rivera). Zayn ile aralarında gelişen ilişki sayesinde cinsel tercihini fark ediyor. Zayn’den hoşlandığını fark ettikten sonraki davranışlarıyla “and the oscar goes to Bernie” diyoruz.

  #Jude Law’ın Başrolünü Üstlendiği HBO Dizisi The Third Day’den İlk Fragman Yayınlandı #SosyalMedya #Tv #BB

Görevde hiçbir işe yaramayan ama gemiyi yok etmek için uzaylıların işine oldukça yarayan karakterimiz Sasha (Jake Abel). Savunma Bakanın (Martin Donovan) oğlu olan Sasha hükümeti temsilen göreve katılmış ama sonunda babasının ölümüne sebep oldu.

Zayn Sasha'yı kontrol ederken
Zayn Sasha’yı kontrol ederken

 Gemideki Mühendis karakterimiz August (Blu Hunt). Bu şirin tatlı kızımızın, görevini hala tam anlayamadığım Oliver (Alex Ozerov) ve bilgisayar mühendisimiz Javier (Alexander Eling) ile olan sahneleri “Sex Education” tadında geçiyor.

Michelle’in (Jessica Camacho) görevini tam çözememiş olsam da şikayet ve küfür etmekte üstüne yoktu. Buna rağmen görevi ve arkadaşları uğruna canını verdi.

  Cas Isakovic (Elizabeth Faith Ludlow) kendisini The Walking Dead ve The Resident dizindende hatırlayacaksınız. Sert görünümlü ama pamuk gibi kalbi olan karakterimizin Ian ile yasak bir ilişkisi var (Uzay Prosedürleri). Cas onu öldürdüğü için Niko ile duygusal bir sarmalın içine girmiş olsada bütün zor durumlarda kaptanın yanında yer aldı. Sürekli kendini ispatlama çabasında olan Cas’ı maskülen tarzıyla izlemek keyiflidi.

Niko soma uykusunda gördüğü rüya
Cas ve Niko

Dünya’da dikkat çeken karakterler Eric (Niko’nun kocası) ve 250 milyon takipçisiyle kafayı bozan Harper Glass (Selma Blair) var. Bu ikilinin sahnelerini ilk bölümlerde izlemek sıkıcıydı. Yönetmen Harper’la bize takipçi çokluğunun ne kadar önemli! olduğunu ironik bir şekilde anlatmış oldu (Savunma bakanına kafa tutacak kadar).

Eric ve Harper'in birlikte sahnesi.
Eric ve Harper’in birlikte sahnesi.

Dizide son olarak tanıtmak istediğim karakter William; Kendisi, oldukça fazla gelişmiş bir yapay zeka. Dizimizin gelecekte geçtiğini ama tam olarak hangi tarihte olduğunu bilemiyoruz. Fakat uzay gemisini havlu kağıtla sildiklerini buna rağmen insani duygular taşıyan bir yapay zeka geliştirebildiklerine şahit oluyoruz. Dizinin sonunda onunda psikolojisi bozuluyor zaten hatalı üretim yapmışlar ?.

William ve Niko sahilde görüntüsü
William ve Niko sahilde görüntüsü
Netflix Another Life Fragman

  #Joe Hill ile Locke & Key Dizisine Dair #SosyalMedya #Tv #BB

The post Another Life Bilim Kurgu Dizisinin Konusu ve Oyuncuları appeared first on DiziLeaks.

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu