Technologie

Apple App Store için açıklanan büyük tek günlük harcama rekoruApple App Store

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce büyük bir App Store rekoru açıkladı. Firma aynı zamanda genel açıdan servislerin geldiği son noktayı da paylaştı.

Android marketi Play Store’un karşısındaki en büyük uygulama marketi olan Apple App Store, 2019’da tahmin edebileceğiniz üzere güzel bir yıl geçirdi. Apple’ın resmi açıklamasına göre devasa uygulama marketi, yarım milyarı aşkın haftalık ziyaretçi sayısıyla dünyanın en güvenli ve canlı uygulama mağazası olma niteliğini taşıyor. Aynı açıklamaya göre App Store’un 2008’de kullanıma sunulmasından bu yana geliştiriciler 155 milyar ABD dolarından fazla kazanç sağladılar. Önemli olarak bu kazancın dörtte biri sadece geçen yıl içinde elde edildi. 2020’ye girmenin heyecanıyla birlikte, App Store müşterileri Noel Arifesi ile Yılbaşından bir önceki gün arasında geçtiğimiz yıla göre yüzde 16 artışla 1,42 milyar ABD doları tutarında harcama yaparak rekora imza attı. En çok dikkat çeken ise sadece 2020 Yılbaşı gününde geçen yıla kıyasla yüzde 20 artışla tam 386 milyon ABD doları harcama yapılması ve yeni tek günlük harcama rekorunun kırılması oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple App Store büyümeyi sürdürüyor

Bu arada firmanın diğer servisleri de iyi gidiyor. Konu hakkında bir açıklama yapan ve “2019, Apple’ın tarihi boyunca Servisler bakımından yaşanan en büyük yıl oldu. Müşterilerimize çeşitli heyecan verici yeni deneyimler sunarken kullanıcı gizliliği ve güvenliği bakımından standardı belirledik,” diyen Apple İnternet Yazılımları ve Servislerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Eddy Cue, sözlerini şöyle sürdürdü. “Yeni on yıla inanılmaz bir hızla ve tüm Servislerimizi büyük bir coşkuyla karşılayan müşterilerimize duyduğumuz minnetle başlıyoruz. Dünyanın en iyi içerik üreticileri, hikaye anlatıcıları, gazetecileri ve geliştiricilerine ait çalışmaları kutlamaya devam ediyoruz.

İlginizi Çekebilir

8K video çekebilen drone


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!