Technologie

Atmosferik gücü adına; Porsche 718 ailesi için 4.0 rozeti tanıtıldı – BB

Porsche 718 ailesinin Cayman ve Boxter modelleri için sunulan 4.0 versiyonu, atmosferik motor deneyimiyle meraklılarını mest edecek.

Porsche ürün gamının giriş seviyesi olmasına rağmen çeşitlilik konusunda eli oldukça güçlü olan 718, 2020 yılında da elini güçlendirmeye devam ediyor. Markanın resmi kaynaklarından henüz duyurulan yeni versiyonla birlikte atmosferik makine sevenlerin gözlerinde yıldızlar belireceğini söylemek mümkün. Porsche 718 Boxster 4.0 ve Cayman GTS 4.0 adıyla ürün gamına dahil olacak modellerin motor bölümüyle birlikte sürüş dinamiklerine destek verecek iyileştirmeler karşımıza çıkıyor. Performansı karşılamak adına yapılan iyileştirmelerde, fren disklerinin büyütülmesi ve süspansiyonlar en dikkat çeken parçalar arasında. Modelin satış süreci içinse çok fazla beklemek gerekmeyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche 718 bu versiyonda 395 beygirle merhaba diyor

Modellerin motor bölümü aslında isimlerinde yer alan rozet üzerinden kolaylıkla tahmin edilebilir. 4.0 litrelik altı silindirli atmosferik makinesini burada kullanan Porsche, performans beklentilerini karşılama konusunda oldukça iddialı. GTS 4.0 ile başlayan aileye yaklaşık 395 beygir güç ve 418 Nm torkla merhaba diyoruz. Bir üst noktadaki fark ise 20 beygir olarak karşımıza çıkmakta. 6 ileri manuel şanzıman ile kombin edilen bu makine 718’i 0’dan 100’e sadece 4,3 saniyede çıkarıyor. Markanın açıkladığı maksimum sürat değeriyse 293 km/s olarak teknik tabloya yansıyor. Almanya’da 81.926 euroluk başlık fiyatıya satışa sunulacak olan Cayman GTS’i 83.949 euro ile Boxer GTS takip edecek. İlk olarak yine Almanya’da mart itibarıyla satışa sunulacak olan modellerin diğer ülke satışlarıysa yaz dönemine kadar esneklik gösterecek.

İlgili video

2020 Porsche 718


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Überprüfen Sie auch
Schließen
Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!