Sozialen Medien

#Belirsizlik Hâllerine Temas Eden Filmler Bu Aydan İtibaren Her Cuma Pera Müzesi’nde #SosyalMedya #Tv #BB

Belirsizlik Hâllerine Temas Eden Filmler Bu Aydan İtibaren Her Cuma Pera Müzesi’nde

Belirsizlik hâllerine temas eden filmler ve bu filmler üzerine sohbetler, Yeşim Tabak küratörlüğünde hazırlanan “Siste bir şey var!” programı kapsamında bu aydan itibaren her cuma Pera Müzesi’nde!

Pera Film bu kez sinemaseverleri gerilim klasikleriyle buluşturuyor. Sinema tarihinin altı önemli filminden oluşan bu seçkide “belirsizlik içinde bekleyiş” hâlleri sinema perdesine yansıyor ve düzenlenen sohbetlerde yorumlanıyor. Mart ayından itibaren, her ayın ilk cuma günü Altyazı Sinema Derneği iş birliğiyle ve Yeşim Tabak küratörlüğünde gerçekleştirilecek gösterim ve konuşma serisi başlığını, John Carpenter’ın gerçeküstü gerilim filmi Sis – The Fog’da anahtar bir rol oynayan ünlü replikten alıyor: “Siste bir şey var!

  #travelontoast.de – auf einem Toast um die Welt

Sinemacıların estetik, anlatımsal ve sembolik amaçlarla sıkça başvurduğu ve sinemada önemli bir görsel unsur olarak karşımıza çıkan “sis”, sinema tarihi klasiklerinin derinlemesine ele alınacağı sohbetler için de sağlam bir zemin oluşturuyor. Konuya farklı açılardan temas eden altı filmden oluşan seriye, gösterimlerin ardından söz konusu filmin sanatsal yaklaşımıyla özel bir bağ kuran sinema yazarı ve sanatçıların sohbeti eşlik edecek.

John Carpenter Klasiği The Fog, 6 Mart’ta Pera Müzesi’nde!

Programın ilk gösterimi, seriye adını da veren Amerikan klasiği The Fog‘la başlıyor. 6 Mart Cuma günü saat 19.00’da gösterimi gerçekleştirilecek filmin yönetmeni ise John Carpenter. Bir kasabanın sakinlerinin sisin içinde beliren hayaletlerin saldırısına uğradığı ve nihayetinde yüz yıl önceki bir katliamla yüzleştiği bu gerilimde ünlü yönetmen, sisin sunduğu imkânları estetik ve psikolojik düzlemde zengin bir biçimde işliyor. Gösterim sonrasında gerçekleşecek sohbette, Kutlukhan Kutlu ve Yeşim Tabak sis kavramını hem film özelinde, hem de tarihten bugüne geniş anlam çerçevesiyle ele alacak.

  #In Treatment Ekranlara Geri Dönüyor!

“Siste bir şey var!” gösterim programında yer alan altı film, her ayın ilk Cuma günü, Pera Müzesi Oditoryumu’nda indirimli müze giriş biletiyle izlenebilir.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"