Dizi || Film izlemek için Dizi.BuradaBiliyorum.Com Adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medya

Better Than Us (Luchshe,Chem Lyudi) Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Arisa ve Safronov'un dizi afişi
Arisa ve Geory Safronov’un olduğu dizinin afişi

Netflix’de yayınlanan Rus yapımı en yeni bilim kurgu dizisi, Luschshe, Chem lyudi ingilizce adıyla Better Than Us gelecekte robotların günlük yaşamlarımıza entegre edildiği 2029 yılında geçiyor. 2018 – 2019 tarihleri arasında Rus kanalı C1R de yayınlanmıştır. Netflix tarafından satın alınan dizi orjinal olarak sunulan ilk Rus yapımıdır.

Yellow, Black and White’ın genel yapımcısı Eduard Iloyan (üretici şirket), online video kanalı Start’ın kurucusu ve Rus gazetesi Kommersant tarafından söylenenen ”Netflix” ismi büyük kitlelere ulaşan promosyon faaliyetleri anlamına geliyor; bunun sayesinde, Rus yapımının dünya çapında milyonlarca izleyici tarafından izleneceğine inanıyoruz.

Victor'un Cronos'taki ofisi
Cronos şirketindeki Victor’un ofisi

Hikayenin başlangıcında, insan görünümlü robotlar bundan 10 yıl sonra çok yakın bir gelecekte çoğu alanda hayatımıza girmiştir. Yaşlıların, çocukların, hastaların bakımı ile hizmetçi olarak kullanılsada en dikkat çekicisi kısmı ”sex robotu” olarak kullanılmalarıdır. Sex robotu olarak kullanıldığı için evli çiftlerin arasında sorun haline gelmeye başlamıştır. Doğal olarak bu da önemli soruları gündeme getirmiştir. Bir sex robotu ile eşinizi aldatabilir misiniz, yoksa bu bir ekmek kızartma makinesini veya elektrikli süpürgeyi kıskanmak gibi midir? Eğer diziyi izlerseniz korkmayın! Aklınıza gelen düşüncelerde yalnız değilsiniz ? Bu tip olaylar günümüz için pek mümkün görünmüyor. Türkiye’nin de içinde bulunduğu şartları göz önüne alırsak bu teknolojinin bize gelmesi oldukça zor ? Ama yine de dünyamızda gördüğümüz teknoloji sınırları boyunca bu tip sorularla ilgilenmeye başlamamız anlamlı. Akıllı evlerle de entegre olmuş robotlar kullanıcılarının isteklerine uygun olarak dizayn edilmiş ve çoğu isteğine cevap verebilmektedir. Tabi iş alanında da koşulsuz itaatleri ve yorulmayan fiziki özellikleri sayesinde insanların yerini almaya başlamıştır. En önemlisi de iş dünyasında insanların yerini aldığı için robotlara karşı tasfiyeciler adı altında bir grup bile örgütlenmiştir.

  #Sefirin Kızı dizisinde Nasuh tövbesi sahnesi her şeyi değiştirir! #SosyalMedya #Tv #BB
Better Than Us'da ki sıradan robotlar
Better Than Us’ın sıradan robotları

Dizi, robotların en önemli üretim sektörünü elinde tutan Cronos şirketine gelen Arisa adında bir robot ile başlıyor. Arisa, şirkete Cronos’un yöneticisi Victor Pavlovich tarafından getiriliyor. Arisa diğer robotlardan çok farklı, yazılımı Çin tarafından üretilmiş ve doğal olarak yazılımına giriş yapmak müdahale etmek imkansız. Kendisine empati kurma, özgür iradesiyle hareket etme gibi özellikler yüklenmiş. Güvenlik görevlisi tarafından taciz edilmek istenince Arisa, yetkili kullanıcı olmadığı için görevliyi öldürür. En başta bize katil bir robot olarak yansıtılan “Arisa” aslında hiçte öyle değildir. Sonrasında şirketten kaçmayı başaran Arisa, Sonya isminde küçük bir kıza güvenmeyi tercih eder ve onu birincil kullanıcısı yapar. Burada dizi boşanamış bir aile olan Safranov’ların hayatı ile birleşiyor. Arisa, Safronov’ların hayatına girince olaylar tamamen çığırından çıkar.

  #Evde Ateş Nasıl Düşürülür? #SosyalMedya #Tv #BB
Sonya ve Arisa eğlenirken
Sonya ve Arisa

Georgy Safronov, çok iyi bir cerrahtır. Ama dizinin başlarında onu morgta otopsi yapan bir doktor olarak izliyoruz. Safronov’un eski eşi Alla yeni eşi Lev ile birlikte Savronov’dan habersiz çocukları, Sonya ve Egor’u Avusturalya’ya götürmeye çalışır. Safronov buna engel olur ve çözüm bulamayan Alla çocukları Safronov’a emanet ederek Avusturalya’ya gittiği yalanını söyler. Aslında amacı çocuklar Safronov’dayken bir yanlış yapmasını sağlamak ve velayeti tam olarak almaya çalışacak olacaktır.

Arisa, hayatlarına girince işin rengi tamamen değişir ve hayatları altüst olur. Arisa’nın peşinde Cronos şirketi ve şirketin yöneticisi Victor vardır. Victor bir iş adamı olarak görünsede eli her türlü pisliğe bulaşmış dizimizin kötü karakteridir. Dizide başrol oyuncularından ziyade çok fazla yan karakter mevcut. Rus yapımı olması sizde bir ön yargıya sebep olmasın ? Ben, 16 bölümden oluşan dizi serisini orjinal diliyle türkçe alt yazılı izledim ve gayet keyif aldım. Rus dilinde sürekli kullandıkları basic kelimeleri öğrenmeme bile sebep oldu. Dizide ki insan görünümlü robotlar özellikle Arisa, hareketleri ve mimikleriyle çok başarılıydı. Bölümler ortalama 50-55 dk. sürüyor ve oldukça sürükleyici sıkılmadan izleniyor. Robotların yer aldığı bilimkurgu filmleri veya dizileri hayranıysanız, Better Than Us kesinlikle Netflix’te görünmeye değer. Dürüst olmak gerekirse, bu diziye bir şans veren çoğu kişi için olumlu bir süpriz olacağını düşünüyorum. Ama yayınlanmakta olan diğer dizilerin ortasında bulunamayacağından korkuyorum.

  #Sefirin Kızı 16.Bölüm 2. Fragmanı ve Özeti
Better Than Us Orjinal Fragmanı

Dizi Karakter inceleme

Arisa (Paulina Andreeva) ; Empati kuran, kendi başına karar alabilen izledikçe duygusal bir bağ oluşturacağınız üstün yetenekli robotumuz. Olaylar onun etrafında dönüyor da diyebiliriz. Dizi ilerledikçe Arisa’nın özellikleri maxsimum seviyelere ulaşıyor. Safronov’u ana kullanıcı olarak belirleyen Arisa’nın tek derdi işin özünde mutlu bir yuva kurmak çok ironik değil mi!

Geory Safronov ( Kirill Karo ) ; Başrol karakterlerinden Safronov çok iyi bir cerrahtır. Fakat yapmış olduğu bir ameliyatla hayatı altüst olur. Safronov’u güvensiz, bitkin ve mutsuz bir karakter olarak izliyoruz. Çocukları onun için çok önemli ve elinden geleni yapmaya çalışıyor. Ama hatanın büyüğünü en başında yapmış ve ne kadar düzeltmeye çalışsa da işe yaramıyor.

Victor Toropov (Aleksandr Ustyugov) ; Cronos şirketinin yöneticisi aynı zamanda da sahibi Alexey Losev’in damadı olan Vic, amacına ulaşmak için karşısına çıkan her şeyi yerle bir ederek ilerliyor. Oldukça karizmatik ve kararlı olan karakterimiz dizinin sonlarına doğru yaptığı acımasız hamlelerin cezasını ağır ödüyor.

Alla (Olga Lomonosova) ; Safronov’un eski karısı Alla, Lev (Denis Burgazliev) ile evli ve tek derdi çocuklarını alıp Avusturalya’ya gitmek ama bu pek mümkün olmuyor.

  #Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir?

Sonya (Vitaliya Kornienko) ; Arisa tarafından sahiplenen küçük oyuncumuz hem çok akıllı hemde çok şirin.

Egor (Eldar Kalimulin) ; 16 yaşındaki karakterimiz maşallah ergenliğin tüm özelliklerini taşıyor. Asi, başına buyruk ve aklı bir karış havada. Babasına karşı öfkeli olan Egor’un davranışlarını izlerken sizin bile sinirleriniz bozulabilir. Egor, kalbini çalan Zhanna için göze almadığı tehlike yok. Ergenlik gerçekten başa bela.

Egor ve Zyanna'nın romantik bir anı
Egor ve Zhanna’nın dizideki romantik bir anı

Gleb (Fyodor Lavrov) ; Vic’in her türlü pis işini yapan ve gözünü kırpmadan adam öldürebilen kitap kurdu seri katilimiz. Çok okumasından mütevellit kendisi değişik komplo teorileri de kuruyor. Halkın gözünde robotları daha da yüceltmek için tasfiyeciler adında anarşist bir grup kurulmasını sağlamış. Ama tasfiyeciler olaya fazlaca gönülden bağlanınca kontrol kendisinden çıkıyor. Gleb, Vic’in emriyle Arisa’nın peşine düşüyor.

Svetlana (Irina Tarannik ) ; Vic’in karısı, çocuğunu kaybetmiş, Victor’un onun için yaptırdığı kendi çocuğunun görünümündeki robota çılgınca bağlı, psikolojik rahatsızlıkları olan bir kadın. Kocasıyla ve babasıyla her konuda ters düşmektedir. Kendisine tek ilgi gösteren sevgilisi Igor Maslovsky, kocasının hem yakın arkadaşı hemde baş mühendisidir. Sevgilisi ile birlikte kocasından kurtulma planları yapan Svetlana bunun bedelini ağır öder fakat sonuçta istediğine ulaşır. Igor’u dizi boyunca ezik bir karakter olarak izlesek de sonuçta büyük Cronos şirketi ona kaldı sayılır.

  #Menajerimi Ara 1.Bölüm 5. Fragmanı ve Özeti izle
Igor'un Cronos'taki robotla birlikte bir görüntüsü
Igor ve deneme yaptığı İnsan görünümlü robotlardan bir kare

Bars (Aleksandr Kuznetsov); Yakışıklı oyuncuyu, tasfiyecilerin başı, robot düşmanı, asi ve başına buyruk bir karakter olarak izliyoruz. Bu işi o kadar saplantı haline getirirki kardeşinin hayatını dahi hiçe sayar ve onun yüzünden bir çok arkadaşı ölür.

Bars'ın diziden bir görüntüsü
Bars ve dövmelerle kaplı vücudu

Pavel Varlamov (Kirill Polukhin); Yüzü hiç gülmeyen dedektifimiz Pavel, olayların peşini hiçbir zaman bırakmaz. Toropov yüzünden cinayet masasında ki işinden olan Pavel, Cronos şirketine ayrı bir düşmanlık beslemektedir.

Lara (Mariya Lugovaya); Karakterimiz diziye son 6 bölümde dahil oluyor çok gereklimiydi bilinmez ama Safronov yalnız kalmasın, Arisaya’da ameliyat edeceği birini bulalım diye diziye girmiş olabilir.

Arisa'nın diziden bir görüntüsü
Arisa (Vitaliya Kornienko)

Dizide kadınlar birbirinden güzel ve çekici ama yakışıklı erkek oyuncu göremedim. Son teknoloji yakalanmış olsa da dizide, patır patır adam ölüyor, insan hayatı hala kıymetsiz. Robotlar çığır açacak biçimde insan hayatına girmiş, Dronlar devriye gezen polis görevi görüyor, teknolojinin en üst seviyeleri yaşanmakta ama hala uçan arabalar mevcut değil ve araçlar benzinle çalışıyor. Belki de gerçekte bu teknoloji Rusya’nın elinde mevcut da bizi dizilerle yavaş yavaş olaya alıştırıyorlar dır. Neden olmasın. Uzun lafın kısası Netflix’te izlenecek dizi yok diyenlerin bile gönül rahatlığı ile izleyebileceği vakit kaybı olmayan bir dizi.

The post Better Than Us (Luchshe,Chem Lyudi) Dizisi Konusu ve Oyuncuları appeared first on DiziLeaks.

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu