Allgemeines

#Bilinçlenelim: İlk Kez Cinsel İlişkiye Gireceklere Öneriler #SosyalMedya #Tv #BB

Bilinçlenelim: İlk Kez Cinsel İlişkiye Gireceklere Öneriler

Cinsellik hayatın bir parçası. İnsanlar olarak içgüdüsel olarak cinselliğe ihtiyaç duyuyoruz. İlk cinsel deneyim elbette ki hepimiz için farklı anlamlar taşıyor. İlk cinsel deneyim esnasında ise gergin ya da çekingen hissetmek tamamen doğal. Herkes aynı şekilde hissediyor, bu nedenle kendinizi yalnız hissetmeyin. Çünkü bu durum tamamen normal. Ancak bu konuda biraz daha rahatlamak ve daha da önemlisi bilinçlenmek istiyorsanız, sizi yazımıza alalım.


Seks yapmanın doğru ya da yanlış yolu yok. Ancak özellikle sağlık açısından ilk cinsel deneyiminizi daha konforlu hale getirmeniz için size bazı önerilerimiz olacak. Hazırsanız, başlayalım!

1. Ne isteğinizi karşı tarafa açık bir şekilde söyleyin
İlk cinsel deneyim hakkında konuşmak bir zorunluluk. Uzmanların bu konudaki görüşleri ise şöyle; “İyi seks yapmak için isteklerinizi, ihtiyaçlarınızı ve arzularınızı partnerinize iletmeniz gerekir. Gündelik ya da ciddi bir ilişkiniz varsa, siz ve / veya eşiniz tek eşli olmayı planlıyorsanız sağlıklı bir cinsel ilişki için konuşma yapmalısınız.”

  # NFT-Investmentfirma strebt Notierung an Londoner Börse an

Tabii ki ilk cinsel deneyim gergin hissettirebilir. Bu nedenle bu konu hakkında konuşup rahatlayabilirsiniz. Öte yandan korunma hakkında da konuşabilirsiniz.


2. Orgazm taklidi yapmayın
Ne olursa olsun orgazm taklidi yapmayın. Gerçekçi olmayan standartlar oluşturmak istemezsiniz. Özellikle de ilk cinsel deneyiminizde orgazm olmamanız normal olabilir. Orgazm olamazsanız, bu bir sorunu işaret etmez, endişelenmeyin. Uzmanlar; “Bir kez taklit etme alışkanlığına girdiğinizde, durmak, geri adım atmak ve aslında bu beni mutlu etmiyor demek çok daha zor.” diyor. Bu ilişkinizin sağlığı ve ilk cinsel deneyiminizin keyifli için büyük önem taşıyor.

3. Soru sormaktan çekinmeyin
Cinsel deneyimde en kötü şeylerden biri partnerinizin ne istediğini bilmemek. Çünkü onun ne istediğini bilmeniz hem geriliminizi azaltır, hem de bu birleşmeden çok daha fazla keyif almanızı sağlar. Bu nedenle soru sormaktan çekinmeyin. Karşılıklı olarak partnerinizi ne istediğini bilin. Mesela ışığı açmayı mı yoksa kapamayı mı tercih ederler? Dokunulmaktan hoşlanmadıkları bir bölge var mı? Soru sormak eşinize önem verdiğinizi göstermekle kalmaz, aynı zamanda onları aynı şeyi yapmaya teşvik edebilir ve tüm deneyimi herkes için daha iyi hale getirir.

4. Cinsiyeti aşağılayıcı konuşmalardan kaçının
Uzmanlar; “Birçok kadın ilk seks yaptıklarında ağrılı olacağına inanıyor” diyor. Bununla birlikte pek çok erkekte ereksiyon sorunu yaşamaktan korkuyor. İlk cinsel deneyimde bunları yaşamak gayet doğal. Ancak burda önemli olan çiftlerin birbirlerini aşağılamaması. İlk deneyiminizi hem partneriniz hem de kendiniz için sorunlu bir hale getirmeyin. Elbette ki aksilikler yaşanabilir. Burada önemli olan, birbirinize anlayış göstermeniz. Öte yandan eğer ilişki sırasında ya da sonrasında kaşıntı, yanma gibi semptomlar hissediyorsanız mutlaka doktora gidin.

  #Sol Şerit izle


5. Kızlık zarı konusunda bilinçli olun; herkesin yapısı farklıdır
Kızlık zarı konusunda çok daha fazla bilgi sahibi olmalısınız. Kızlık zarının türleri vardır ve her kızlık zarı ilk ilişki sırasında kanamayabilir. Kanama olmadığında da bu bir sorun olmadığı anlamına gelmez. Kızlık zarı, esnek ya da kalın olabilir. Hatta hiç olmayabilir.

Evet, bazı kadınlardan ilk cinsel deneyim esnasında kan gelebilir ve bu kanama genellikle kızlık zarının gerilmesinden kaynaklanır. Kızlık zarı; vajinanın sadece birkaç cm içinde bulunan ince, hassas bir doku parçası. Ancak insanların yüzde 50’sinden fazlası ilk cinsel deneyimde kanamıyor, çünkü kızlık zarı ilk cinsel ilişki sırasında parçalanmayıp yalnızca gerilebiliyor.

6. Deneyiminizi başkalarının deneyimleriyle karşılaştırmamayı unutmayın
İlk cinsel deneyimde kimse mükemmel olmak zorunda değil. O yüzden kendinizi partnerinizin daha önceki ilişkileri ile (eğer varsa) ya da başkalarıyla kıyaslamayı bırakın. Sadece içinizden geldiği gibi hareket edin ve nasıl göründüğünüzü düşünmekten vazgeçip, ana odaklanın.

7. Birisine ilk kez olduğunu söylemek zorunda değilsiniz ama isteyebilirsiniz
Partnerinize ilk cinsel deneyiminiz olduğunu söylemek zorunda değilsiniz. Ancak şu da bir gerçek ki; bunu söylediğinizde bu deneyim biraz daha konforlu bir hal alabilir.Ünlü isimlerin ilk cinsel deneyimlerinden bazılarında da bu durum yaşanmış. Söylemek bir zorunluluk değil. Yine de partnerinizin sizi anlaması ve ilişkinin daha konforlu olması için söyleyebilirsiniz. Tabii ki gerçekten bunu istiyorsanız, istemiyorsanı zaten yapmak zorunda değilsiniz!

  #NASA, Mars’a Göndereceği Keşif Aracının Adını Koydu #SosyalMedya #Tv #BB

8. Güvende olmak aslında sizi rahatlatabilir
İlk cinsel deneyimde hiçbir şey cinsel yolla bulaşan bir hastalık ya da hamilelik gibi bir durum kadar can sıkıcı olamaz. Bu nedenle hem kendinizin hem de karşı tarafın güvenliğini sağladığınızdan emin olun. Mutlaka korunun; ister kadın ister erkek condomu kullanın hiç önemli değil. Garip hissetirse bile, bu konuda partnerinizle önceden konuşmanız oldukça önemli.


9. Yaptığınız her şeye rıza göstermelisiniz
Bu oldukça hassas bir konu. Çünkü zaman zaman yalnızca merak duygusu bile ilk cinsel deneyimin yaşanmasına neden olabiliyor. Ancak önemli bir nokta var; bir şeyi gerçekten hevesli bir şekilde yapmak istemiyorsanız, yapmayın! Buna mecbur değilsiniz. Cinsel ilişki sırasında gerçekten istekli olduğunuzdan emin olun. Uzmanlar; “İkinizin birlikte yaptığı her şeye coşkuyla rıza gösterdiğinizden emin olun” diyor. ‘Hevesli’ kelimesi bu cümlenin önemli bir parçası.

Unutmayın ki, bir faaliyete başladığınız için, işi bitirmek ya da devam etmek zorunda değilsiniz: Ne olursa olsun duraklatma ya da durdurma hakkına sahipsiniz. Hoşunuza gitmediyse devam etmeyin. Aynı şey cinsiyet fark etmeksizin partneriniz için de geçerli.

10. Nefes almayı unutmayın
Cinsel birlikteliğin keyfini çıkarmak için, gerilimi bir kenara bırakmalısınız. Tabii ki ilk cinsel deneyim sırasında gerginlik oldukça normal bir durum. Hazır olduğunuzdan emin olsanız bile, o an heyecanlanıp gerilebilirsiniz. Bunun için gergin hissettiğinizde derin nefes alın. Uzmanlar; “Derin nefes alma dikkat dağıtıcı düşünceleri bırakmanın harika bir yoludur.” diyor. Bu derin nefesleri alırken, vücudunuzun farklı bölümlerinin nasıl hissettiğine ve eşinizin vücudunun size nasıl hissettiğine odaklanın – sadece malum kısım değil- yüzünüze dokunuşu, size bakışı vs.

  # EXW-Wallet / Vivaexchange: BaFin warnt vor unerlaubten Krypto-Dienstleistungen

11. Ön sevişme olmazsa olmaz
Ne kadar fazla uyarılırsanız, ilişki de o kadar iyi hissettirir. Bu yüzden ön sevişmeyi ihmal etmeyin. Oral seks, manuel seks ve evet, iyi, eski moda öpüşme dahil… Uzmanlar; “Oral seksten orgazm olma olasılığınız daha yüksek” diyor. Tabii ki cinselliğin tadını çıkarmak için de iyi bir ön sevişme gerekiyor.

12. Partnerinizin hazzına odaklanmak, tekniğinizden daha önemli
İlk birliktelik sırasında yatakta iyi olamayacağınızı düşünmeniz doğal ama güven: en önemli şey. Bu nedenle partnerinizin nasıl hissettiğine odaklanıp onunla iletişim kurmalısınız. Bunu yaptığınızda zaten seksin kötü olması için bir neden de kalmıyor.

Uzmanlar; “Birçok kişi ilk cinsel performans konusunda endişeli, ancak belki de bir partnerdeki en önemli şey tutku” diyor. Eşinize zevk vermekten gerçekten zevk alıyorsanız, onlar da bunu fark edecek ve daha fazla eğlenecekler.


13. Geri bildirim eleştiri ile aynı değildir, bu yüzden geri bildirim vermekte tereddüt etmeyin
Partnerinize ilişki sırasındaki bir şeyden memnun olmadığınızı ya da başka bir şeyin daha hoş olacağını söylerseniz kendilerini saldırıya uğramış hissedebilirler. Ancak bunu daha tatlı bir dille söylerseniz o da sizin alacağınız hazzı önemsediğinden size nasıl yardımcı olabileceğini duymaktan mutlu olacaktır. Şu anda, tam olarak ne istediğinizi bulmak zor olabilir. Bu nedenle neyi sevdiğiniz, neyin olmasını istemediğiniz ve bir dahaki sefere denemek istediğiniz şeyden sonra konuşmak yararlı olabilir. Ve orgazm olamadıysanız, olmuş gibi davranmak için baskı hissetmeyin.

  #Rekor: Bitcoin ile Geleneksel Piyasa Arasındaki Benzerlik Zirvede

14. Kayganlaştırıcı ve prezervatif sizin dostunuzdur
Kadınlar ilk cinsel deneyim sırasında gerildiklerinde vajina kasları istemsizce kasılabilir ve penisin vajinaya girişini kolaylaştıran sıvı salgılanmayabilir. Bu tarz durumlar kesinlikle normaldir. O nedenle endişelenmeyin ve bunu daha konforlu bir hale getirmek için biraz kayganlaştırıcı kullanmayı deneyin. Su bazlı kayganlaştırıcılar daha uzun süre kayganlık sağlar. Bunun yanı sıra ne olursa olsun prezervatif kullanın. Sağlığınız, her şeyden önemli.

15. Beklentilerinizi azaltın
İlk cinsel deneyim mükemmel olmak zorunda değil. Tabii ki böyle özel bir anı iyi hatırlamak gerek. Ancak, seks televizyonlarda görüldüğü gibi tutkulu ya da romantik olmayabiliyor. Hatta gerçek hayata kıyasla seks sahneleri hataları oldukça fazla. Çoğu seks sahnesinde karakterlerin inanılmaz bir tutkuyla ilişki yaşadıklarını ve aynı anda orgazm olduklarını görüyoruz. Ancak gerçekte işler böyle yürümüyor, o nedenle rahat olun.

Belki orgazm bile olmayabilirsiniz ancak önemli olan anın tadını çıkarmaz. Gerçek şu ki; kaç kez yaparsanız yapın seks; dağınık, insani, kusurlu ve çoğu zaman gariptir.

Kaynak: 1

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"