Allgemeines

#Bitcoin ve Altın Arasındaki Bağlantı Neye İşaret Ediyor?

Bitcoin ve Altın Arasındaki Bağlantı Neye İşaret Ediyor?

Bitcoin’in (BTC) fiyatı son zamanlarda zayıf bir eğilim gösteriyor ve birçok kişi bu durumu kripto paranın, borsa ile sıkı korelasyonuna bağladı. Bunun sebebi olarak ise, kripto para biriminin fiyat hareketinin, alt sermaye ile karşılaştırmalı hisse senedi endekslerinden daha fazla ilişkili olması olarak gösteriliyor.

Altının ise bir sonraki aşamada hangi eğilimde olacağı, Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketleri hakkında da önemli bilgiler sunabilir. Bir analist, altının şu anda net bir dağıtım modeli oluşturabileceğine inandığını ve şu anda bir kopuşun gerçekleşebileceğini belirtiyor.

Mevcut fiyatların reddedilmesi ve bununla birlikte düşüşün başlaması, inanılmaz derecede düşüş gösteren teknik paternin teyidi nedeniyle, büyük kayıplar görmesi güçlü bir olasılık olarak görülüyor. Bu küresel ekonomik türbülans arttıkça, altın ile açık korelasyonunun devam edeceği için bu senaryo Bitcoin için de korkutucu olabilir.

Son zamanlarda Bitcoin ve altına olan ilgi ise şaşırtıcı değil. Her iki varlık da, zor zamanlarda enflasyon ve ekonomik türbülansın etkilerinden kaçınmak için tercih edilen varlıklar arasında görülüyor. İki varlıktan biri dijital biri fiziksel olmasına rağmen, sınırlı sayıda arzları olmasından dolayı bazı temel benzerlikleri mevcut.

Her ne kadar Bitcoin sabit olarak 21 milyon ile sınırlı olsa da, altının çok daha uzun süredir güvenli bir sığınak olarak görülmesi, doğal olarak altına olan ilginin önüne geçilmesi şimdilik oldukça zor görünüyor.

Yatırımcılar da Bitcoin ve altın arasındaki bu benzerlikleri farkında. Çünkü özellikle son zamanlarda çarpıcı bir şekilde her iki varlık da benzer fiyat hareketi gösteriyorlar.

Bitcoin ve altın arasında gerçekleşen bu güçlü korelasyon, ilerleyen zamanlarda Bitcoin için negatif yönlü bir etkiye sebep olabilir. Popüler bir analist yaptığı açıklamada, yakın zamanda altının net bir dağılım modeli oluşturduğunu ve bunun da yakın zamanda büyük bir düşüş göreceği anlamına geldiğini belirtti. Aynı zamanda beklenilen bu düşüşün, ABD dolarının değer kazanması durumunda kalıcı hale gelebileceğini de ekledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.

Semih Alkan

Semih Alkan

Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"