Technologie

BMW E-Power Roadster elektrikli motosiklet görücüye çıktı

BMW E-Power Roadster elektrikli motosiklet görücüye çıktı. Firma bu alandaki yeni çözümüyle oldukça iddialı görünüyor. İşte ilk detaylar;


BMW E-Power Roadster elektrikli motosiklet için görücüye çıktı diyoruz çünkü model henüz “prototip” aşamasında bulunuyor. Prototip haliyle Avrupa merkezli olarak gazetecilerin karşısına çıkarılan motosiklet, bu açıdan şimdilik tasarımsal olarak aşırı iddialı görünmüyor. 13 kWh pil paketiyle bazı ciddi rakiplerinin gerisinde kaldığı söylenen E-Power Roadster, açıklandığı kadarıyla şimdilik 177 km civarında bir menzile sahip. Hızlı şarj desteğinin olduğu da söylenen motosiklet, söylendiği kadarıyla  plug-in hybrid BMW 2-Serisi‘nden gelen piller kullanıyor. Daha önce çizimleri çıkan versiyon gibi “pil paketini” şase olarak kullanan tasarıma sahip olmayan BMW E-Power Roadster elektrikli motosiklet, tam 1.500 Nm tork değerine sahip. Bu güç ile 0’dan 98 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabilen model, elektronik olarak 160 km/s maksimum hıza limitlenmiş durumda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW E-Power Roadster, firmanın ilk elektrikli motosiklet modeli olmayacak

Firmanın C Evolution adında bir elektrikli motosiklet bulunuyor. Dev üretici 12,7 kWh pil paketiyle 160 km menzil sunan ve 48 beygirlik motoruyla 129 km/s hıza çıkabilen gelişmiş scooter modeli C Evolution’u 14 bin dolara satıyor. E-Power Roadster modelinin ne zaman çıkacağı ya da çıktığı zaman kaça satılacağı ise bilinmiyor. 2020’de gelecek gibi duran motosiklet için elbette kesinlikle düşük bir fiyat beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken elektrikli bisiklet

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!