Allgemeines

# Borsadan kaçan kaçana! 1 saatte 1,8 milyar TL değerinde Bitcoin çekildi

Borsadan kaçan kaçana! 1 saatte 1,8 milyar TL değerinde Bitcoin çekildi

Bitcoin (BTC) sahipleri BitMEX borsasındaki mevduatlarını hızla çıkarmaya başladı. Düzenleyiciler tarafından yöneticilerine dava açılan ünlü türev borsasındaki BTC tutarı hızla eridi.

2 Ekim tarihinde, Glassnode tarafından Twitter üzerinde paylaşılan verilere göre, güvenlik skandalının yaşandığı ve düzenleyiciler tarafından icra davası açılan BitMEX borsasındaki Bitcoin’ler farklı noktalara transfer edildi.

Bitcoin Fiyat Endeksi: 1 Bitcoin Kaç TL? (BTC TL)

Sadece 1 saat içinde 23.200 BTC’nin borsadan çıkarıldığı açıklandı. Haber yayına hazırlandığı esnada bu tutar, yaklaşık 1,8 milyar TL’ye karşılık geliyordu.

Glassnode açıklamasında, bahsi geçen transfer tutarının, BitMEX tarihinin en yüksek işlemi olarak kayda geçtiğini söyledi.

BitMEX borsasındaki Bitcoin transfer hacmi. Kaynak: Twitter / Glassnode

Veri analiz sitesi ayrıca, borsadan çekilen tutarın, alım satım platformundaki toplam mevduatın yaklaşık yüzde 13’üne denk geldiğini belirtti.

Borsada 1,8 milyar dolarlık Bitcoin tutuluyor

Gönderilen bir başka tweet‚te, BitMEX borsasına kayıtlı cüzdan adreslerinde toplam 170.000 BTC (yaklaşık 1,8 milyar dolar) saklandığı ifade edildi. Bu meblağın, dolaşımdaki toplam Bitcoin miktarının yüzde 1’ine denk geldiği vurgulandı.

Kullanıcılar borsadan 6.000 BTC daha çekti

Bu haber yayına hazırlandığı sırada güncelleme yapan Glassnode, son bir saat içinde 6.000 BTC’nin daha çekildiğini aktardı. Toplam çekilen tutarın 32.200 BTC’ye ulaştığı, bu meblağın borsadaki toplam bakiyenin yüzde 19’una karşılık geldiği söylendi.

Cointelegraph tarafından aktarıldığı üzere, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), türev borsası BitMEX’i, kayıt dışı ticaret platformu işletmek ve Kara Para Aklamayı Önleme yönetmeliklerini ihlal etmekle suçladı.

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!