Allgemeines

#Bruce Lee Filmleri – Dövüş Sanatlarının Usta İsmi Bruce Lee’nin IMDb Puanı Yüksek En İyi 10 Filmi #SosyalMedya #Tv #BB

Bruce Lee Filmleri – Dövüş Sanatlarının Usta İsmi Bruce Lee’nin IMDb Puanı Yüksek En İyi 10 Filmi

Dövüş Sanatlarının Bir Numarası Bruce Lee’nin En Güzel 15 Filmi

Dünyaca ünlü aktör ve dövüş sanatları ustası Bruce Lee efsane filmleriyle akıllarda yer edinmeyi başarmıştır. Başrolünde Bruce Lee’nin rol aldığı ve Bruce Lee hakkında çekilen en güzel filmleri listeledik. İşte IMDb puanı yüksek en iyi 15 Bruce lee filmi…

Bruce Lee Filmleri;


  #Ölümün Kucaklanışı: Danse Macabre #SosyalMedya #Tv #BB

1. Ölüm Oyunu (1978) – IMDb: 6.1

bruce lee

1978 yılında vizyona giren film Bruce Lee’nin son rol aldığı aksiyon filmidir. 1973 yılında yapımına başlanan film her şeyiyle Bruce Lee’nin eseri olacaktı ancak hayatını kaybeden Bruce Lee filmi henüz bitirememişti. Ölümünden bir süre sonra yönetmen Robert Clouse önderliğinde çekilen filmde senaryo ve sahnelerde birkaç oynama yapılmıştır. Bruce Lee ve Kerim Abdülcabbar’ın efsane dövüş sahnesi bu filmde bulunmaktadır.

Tür: Aksiyon


2. Xi lu Xiang (1950) – IMDb: 6.5

bruce lee

Bruce Lee’nin henüz 10 yaşındayken rol aldığı film komedi türünde hazırlanmıştır. Yetenekli bir hırsızın evlatlık olarak yanına aldığı ufak çocuk Yetim olan Bruce Lee’dir. Bruce Lee’nin ilk projelerinden biri olan Xi lu Xiang Hong Kong’da çekilmiştir.

Tür: Dram, Komedi


3. Ölümsüzler 4 (1993) – IMDb: 7.0

bruce lee

Ünlü yönetmen Fred Weintraub’un yönetmenliğinde çekilen filmde Bruce Lee’nin hayatı anlatılmaktadır. Bruce Lee’yi yakından tanıyan birkaç isimle yapılan ropörtajlar ve canlandırmalar ile çekilen film Steve McQueen , Kerim Abdülcabbar ve Chuck Norris gibi isimler yer almıştır. Bruce Lee hakkında öğrenilmesi gereken bilgiler bu yapımla izleyicilere sunulmuştur.

Tür: Aksiyon, Biyografi


  # Bitcoin vergisi mi geliyor? Cumhurbaşkanlığı kararında sanal varlık vurgusu

4. Ejder: Bruce Lee Efsanesi (1993) – IMDb: 7.0

bruce lee

Ünlü yönetmen Rob Cohen’in eseri olan filmin başrolünde Bruce Lee’nin kardeşi Jason Scott Lee yer almıştır. Filmde Bruce Lee’nin hayatı, karısı Linde Lee’nin hatıraları ve anlattıklarına göre uyarlanmış ve sinemaya aktarılmıştır. Biyografi türünde izleyicilere sunulan film Bruce Lee’nin Amerika ve çin arasında gidip gelen hayatını konu edinmiştir.

Tür: Aksiyon, Dram, biyografi


5. Büyük Patron (1971) – IMDb: 7.1

bruce lee

Bruce Lee’nin en iyi filmlerinden biri olan Büyük Patron filmi mükemmel dövüş sahneleriyle aksiyon severlerin akıllarına kazınan filmlerden biri olmuştur. Filmin konusu para kazanmak için kuzenleriyle birlikte bir buz fabrikasında işe giren Bruce Lee bir zaman sonra ortadan gizemlice kaybolan kuzenlerinin ölümünden sorumlu olan fabrika sahibinden intikam almasıdır. Amcasına dövüşmeyeceğine dair söz veren Bruce Lee bu yeminini bozmak zorunda kalacaktır. Filmin başrolünde Bruce Lee yer alırken yönetmen koltuğunda Wei Lo oturmuştur.

Tür: Aksiyon


  #100 Yılda Hangi Eşya Ne Kadar Değişti? #SosyalMedya #Tv #BB

6. Bruce Lee: In His Own Words (1998) – IMDb: 7.2

bruce le

Bruce Lee hakkında önemli dökümanlar sunan film tarihe kayneklık edecek bir biyografidir. En eski ve tek kaydı bulunan ropörtajların yer aldığı bu kısa film bizzat Bruce Lee’nin kendi hayatı, yaşantısı, felsefesi ve sanatı hakkında konuştuğu mükemmel ve mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biridir. Film dünya çapında ödüllere layık görülmüştür.

Tür: Biyografi


7. Dünyada Benden Büyük Yok (1972) – IMDb: 7.3

bruce lee

Bruce Lee’nin başrolünde yer aldığı film Roma’da kuzenlerinin lokanta işine yardımcı olamaya gelen ve sendikacılara meydan okuyan Tang’ın (Bruce Lee) hikayesini anlatmaktadır. Lokantadan haraç isteyen sendika Tang’ı ortadan kaldırabilmek için dünyanın en iyi dövüşçülerini kiralarlar ve TAng’ın üzerine göndeririler. Ünlü aktör ve dövüş sanatları ustası Bruce Lee filmin yönetmenliğini de kendisi yapmıştır.

Tür: Aksiyon, Dövüş


  Sırbistan’da Açık Erişim: Biljana Kosanović ile Söyleşi

8. Öldüren Karetecinin İntikamı (1972) – IMDb: 7.4

bruce lee

Öldüren Karateci Filminin konusu dövüş okulunda eğitim gören Bruce Lee’nin hocasınındiğer dövüş okulu tarafından öldürülmesi sonrasında intikam yemini ederek herkese meydan okumasını anlatır. Rakip dövüş okulunun önce en yeteneklileriyle mücadele ettiği filmde aksiyon ve dövüş sahneleri unutulmayacak türdendir. Yönetmen Wei Lo’nun eseri olan filmin başrolünde Bruce Lee yer almıştır.

Tür: Aksiyon, Dram


9. I Am Bruce Lee (2012) – IMDb: 7.5

bruce lee

Bruce Lee hakkında bir belgesel olan I Am Bruce Lee yönetmen Pete McCormack’ın önderliğinde yapılmış olup gerçek kesitlerle bütünleştirilmiş efsane bir yapımdır. Filmin genel konusu ise Bruce Lee’nin ölümünden 30 yıl geçmiş olmasına rağmen halen ünlü olması ve herkes tarafından sevilmesinin nedenini anlatmaktır.

Tür: Biyografi


  # JPMorgan über Bitcoin-Investition: Große Firmen folgen Teslas Beispiel wohl eher nicht

10. Enter The Dragon (1973) – IMDb: 7.7

bruce lee

Bruce Lee’nin gelmiş geçmiş en iyi filmi olarak bahsedilen Enter The Dragon yönetmen Robert Clouse önderliğinde çekilmiştir. Filmin konusu gizli servis ajanları tarafından bir suç şebekesinin çökertilmesi için dövüş turnuvasına katılan Bruce Lee’nin burada kızkardeşini öldüren adamdan da intikam alma fırsatı bulmasını anlatmaktadır.  Dövüş konulu filmlerin batıda yaygınlaşmasına öncülük eden bu film Warner Bros’un desteğiyle çekilmiştir.

Tür: Aksiyon, Dövüş, Dram

Önerilen İçerik: Heyecanlı ve Bol Kavgalı En İyi 26 Dövüş Filmi

BuradaBiliyorum.Com

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"