Allgemeines

#Bu Analiste Göre, PayPal Anlaşması Bitcoin Fiyatını Artırmayacak

Bu Analiste Göre, PayPal Anlaşması Bitcoin Fiyatını Artırmayacak

Dijital varlıklar uzun zamandır “kurumlar geliyor” diyerek neredeyse bağırmaktadırlar. Messari’nin araştırma analisti Ryan Watkins, dijital varlık alanının kurumsallaşmasının, Bitcoin ile fiyat ilişkilendirmesi açısından nasıl olabileceğini araştırdı.

Analist, beklenen bir piyasa değerine (piyasa değeri) ve koin fiyatına gitmek için basit matematik kullanır. En büyük kurumsal yatırımcılar için yönetim altındaki varlıklarla (AUM) başlayarak, AUM’larının dijital varlıklara tahsis yüzdesi aralığı ile çarpılır. Ortaya çıkan rakamlar, Bitcoin’in piyasa kapasitesini artıracak olan “toplam talep” olarak özetlenebilir.

Watkins’e göre yukarıdaki grafik; “Bitcoin’e % 1’lik kurumsal bir tahsisin, Bitcoin’in piyasa değerini kolayca 1 trilyon doların üzerine veya fiyat seviyesini 50.000 doların üzerine çıkarabileceğini” gösteriyor.

Haftanın başlarında, PayPal ve Venmo’nun Cash App’a benzer şekilde Bitcoin işlemlerini desteklemeye başlayacağı duyurusu, fiyat artışıyla sonuçlandı. Cash App’in 2018 yılında Bitcoin alımlarını desteklemeye başlamasından bu yana, Bitcoin işlerine atfedilen gelir her çeyrekte belirgin bir şekilde arttı.

PayPal’ın 300 milyon kullanıcısının Bitcoin için yeni perakende talep sunma potansiyeline rağmen, rakamlar daha sessiz bir yanıt sunuyor.

Bitcoin’in piyasa değeri halihazırda 168 milyar dolar iken, PayPal’ın getireceği miktar maksimum 1.15 milyar dolar olacak. Yani potansiyel artış sadece fiyat seviyesinde yaklaşık 9.300 dolarlık bir seviye ile sonuçlanacak.

Karamsar analize rağmen, PayPal duyurusu Bitcoin fiyatı için bir perakende talep artışından daha fazlasını sunuyor. “Bitcoin işine” giren dünyanın en büyük ödeme işlemcilerinden biri; böylece kurumsal yatırımcılara, Bitcoin gibi dijital varlıkların meşru ve yatırımı hak ettiği yönünde olumlu bir sinyal gönderiyor.

Bu nedenle, PayPal anlaşması, yakın vadede pek fark yaratmasa da; potansiyel olarak gelecekte Bitcoin’in kurumsal kabulünü artırabilir ve bu da fiyatı önemli ölçüde artıracak bir etkendir.

Domino etkisinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini ise zaman gösterir.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"