Technologie

Bu da yapıldı! Karşınızda sivrisinek konumunu belirleme cihazı [Video]sivrisinek


Son dönemde gördüğümüz en ilginç teknolojik cihazlardan birisiyle karşınızdayız. Bu cihazın adı Bzigo ve görevi sivrisinek konumunu belirlemek.

Gecenin yarısında başınızın üstünde bağıra bağıra gezen bir sivrisineği öldürmek için kaç defa yatağınızdan kalktınız? Bu sorunun cevabı birçok kişi için eminiz “yüzlerce kez” olacaktır. İşte bu süreçte en can sıkıcı sorun, öldürmek için güzelim uykunuzdan kalktığınız sivrisineği bulmak oluyor. Odanızın ışığını açtığınız anda saklanan ve genelde uzun süre aramanız gereken bu canlılara yönelik teknolojik bir çözüm getirildi. Geliştirilen bu çözüm Bzigo, şimdilik biraz kaba duruyor ancak son sürümü bir web kamera gibi olacak deniyor. Özellikle yaz aylarında artan sivrisinek sorununa karşı güzel bir seçenek olan model, konumlandırdığı ortamdaki sivrisinekleri belirleyebiliyor. Bunu kızılötesi ışık ve kızılötesi kamera ile gerçekleştiren ürün, yerleşik bir işlemci birimi de taşıyor. Bu işlemci sayesinde bir algoritma çalıştıran Bzigo, böylelikle hataları ortadan kaldırıyor ve bünyesindeki lazeri kullanarak sineğin yerini size tam olarak gösterebiliyor. Bu lazerin gözlere zararlı olmadığı aktarılırken, sistem karanlıkta dahi sorunsuz olarak görev yapabiliyor deniyor. Çalışma mesafesi ise şimdilik 8 metre olarak aktarılıyor. Bu ürün sadece kapalı mekanlarda görev yapıyor.

sivri sinek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sivrisinek karşıtı en ilginç sistem Bzigo oldu

Tanıtım videosunu direkt olarak sayfanın üstünde izleyebileceğiniz Bzigo, aktarıldığı kadarıyla CES 2020’de tanıtılan prototipler arasında yer alıyor. 2021’de pazara çıkacağı aktarılan akıllı telefon bağlantısı da taşıyan ürünün fiyatı ise 170 dolar olacak deniyor.


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!