Technologie

Call of Duty: Modern Warfare oyuncularını isyan ettiren sorunCall of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare, geçtiğimiz ay eklenen haritayla ilgili ciddi sıkıntılar yaşıyor. Harita açığı hilecilere fırsat veriyor.

Geçtiğimiz kasım ayında Call of Duty: Modern Warfare oyuncuları Shoot House isimli yeni bir haritaya kavuşmuştu. Geliştirici Infinity Ward’un resmi blogda paylaştığı bu harita biraz daha hızlı, 6’ya 6 bir oyun arayanlara hitap ediyordu. Klasik üç koridorlu tasarımı benimseyen harita kısa sürede pek çok oyuncunun kadrajına girmeyi başardı. Ancak haritada yer alan bir açık artık oyuncuları isyan ettirmiş durumda. Hile kullananlar tarafından istifade edilen bu açıkta, düşmanı görmeniz mümkün olmuyor. Çünkü düşmanlar haritanın altına gizlenebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Call of Duty: Modern Warfare açığı isyan ettiriyor

Mevcut açıkta rakip oyuncu haritanın altına saklanarak görünmeden ilerleyebiliyor. Harita altında ilerlerken kendi görüşünde ise herhangi bir kaybı olmuyor. Hatta bunun da ötesinde size haritanın altından ateş edebiliyor. Yani siz kurşunun nereden geldiğini dahi anlayamıyorsunuz. Başta Reddit olmak üzere çeşitli forumlarda dile getirilen sorun, öldürülme anını gösteren özellik sayesinde net bir şekilde görülebiliyor. VotixG isimli Reddit kullanıcısının paylaştığı videoya buradan ulaşarak sorunu görebilirsiniz. Maç sonu hile yapan 155. seviye oyuncunun 49 kere rakip avladığı görünüyor.

Infinity Ward, Shoot House haritasında yaşanan bu soruna dair şimdilik bir açıklama yapmış değil. Bu sebeple geliştirici ekibin sorun üzerinde çalışıp çalışmadığı bilinmiyor. Herhangi bir açıklama gelene kadarsa CoD: Modern Warfare oyuncularının bu haritada adil bir oyun oynama ihtimalinin hayli düşük olduğunu belirtelim. En kısa sürede yeni bir yamayla söz konusu açığın kapatılması ve geliştirici ekibin bir açıklama yapması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

PUBG yaratıcısının gizemli yeni oyunundan ilk tanıtım

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"