Technologie

Canon’dan yapay zekalı fotoğraf asistanı: Photo Culling [Video]Canon


Fotoğraf tarafında dünyanın en büyük isimlerinden Canon, CES 2020 fuarında şaşırtan bir duyuru ile gündeme geldi. İşte karşınızda Photo Culling.

Fotoğraf makinesi denildiği zaman akıllara gelen ilk isimlerden Canon, gerçekten sürpriz yaratan bir yazılım ile karşımızda. Firmanın Photo Culling adını verdiği bu yazılım, direkt olarak Adobe Lightroom Classic içerisinde çalışması için hazırlanmış. Bu yazılımın ya da daha doğru bir tabirle eklentinin amacı, fotoğrafçılara zaman kazandırmak. Yapay zeka temelinde görev yapan bu eklenti, çektiğiniz fotoğraflara bakıyor ve sizin yerinize en iyilerini seçiyor. Bu sayede bir fotoğraf asistanı olarak görev yapan Photo Culling, söylendiği kadarıyla firmanın Computer Vision AI motoru üstüne kuruluyor. Fotoğrafları “netlik, kumlama, pozlama, kontrast, kapalı gözler ve kırmızı gözler” gibi kriterlere göre değerlendiren yapay zeka, daha önce eğitildiği verileri de kullanarak kötü fotoğrafları eleme sürecini inanılmaz hızlı hale getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Canon Photo Culling henüz beta aşamasında

Bu yapay zeka temelli sistem gerçekten “teknik hatalı” fotoğrafları hızlıca elemek adına çok güzel ve kullanışlı duruyor. Elbette fotoğrafların hikayesine yönelik olmayan sistem, söylendiği kadarıyla 2020 Mart sonunda kullanıma çıkıyor. Kişilerin bu eklentiye çıktığı zaman buradan ulaşabileceği söyleniyor. Servisin ücretsiz olmayacağı, gerçek bir fotoğraf asistanı gibi aylık ödeme ile kullanılacağı da aktarılıyor. Ancak net rakam henüz paylaşılmış değil.


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!