Technologie

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yerli otomobil fiyatına yönelik açıklamaYerli otomobil

Yerli otomobil modellerinin çok merak edilen fiyatı konusuda bu sefer Cumhurbaşkanı Erdoğan konuştu. Fiyat konusunda güzel bir haber var.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), 2022 yılında üretimine başlayacağı, C-SUV ve C- Sedan yerli otomobil konseptleri ile gündemde düşmüyor. Tasarımları ve önemli teknik detayları paylaşılan araçlar kaça satılacak? İşte bu sorunun cevabı halen net olarak belli değil. Bu konuda kısa süre önce bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Halkımızın inanıyorum ki rahatlıkla alabileceği noktasında olacak diye düşünüyorum. O olmazsa sürümden kazanma felsefesi yürümez. Şu bir defa çok çok önemli. Biz şimdi elektrikli bir otomobil yapıyoruz” şeklinde konuştu. Dediğimiz gibi halen net bir fiyat verilmiyor ancak uçuk da bir etiket karşımıza çıkmayacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil modelleri hakkında en son eğitim adımı gelmişti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yerli otomobilin üretiminde görev alacak nitelikli iş gücünü yetiştirmek üzere, Bursa Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde elektrikli araçlar dalı açılacağını duyurdu. Söylendiği kadarıyla önümüzdeki dönemde müfredatı oluşturulacak alan programı doğrultusunda öğretmen eğitimleri gerçekleştirilecek ve bu alana önümüzdeki yıl Liselere Geçiş Sistemi kapsamında öğrenci alınacak. Direkt olarak Bursa’da yer alan askeriye arazisinde kurulacak fabrikada üretilecek yerli otomobil modelleri, bu bölüm sayesinde iş gücü açısından desteklenecek gibi görünüyor. Buna benzer adımların artacağı da söyleniyor.

İlgili Video

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"