Technologie

Deepfake ile hazırlanan inanılmaz Kemal Sunal “The Mask” videosu [İzle]deepfake

Deepfake teknolojisi ile harikalar yaratılmaya devam ediliyor. Bu sefer ise içerisinde Kemal Sunal’ın yer aldığı çok güzel bir yerli örnek karşımızda.

Tüm detaylarına ve en iyi örneklerine burada yer verdiğimiz Deepfake, bilmeyenler için yapay zeka ve makine öğrenme üzerinden çalışıyor ve temel olarak çok gerçekçi video montajlar yapılmasına imkan tanıyor. Photoshop üzerinde yapılan “fotomontaj” sürecini çok gerçekçi şekilde videolara getiren teknik, görüntü yanında ses üzerinde de değişiklik yapabiliyor. Bu sistem ile sesinizi çok gerçekçi şekilde başkasının sesi haline getirebiliyorsunuz. İşte tam da bu altyapı hazırlanan şaşkınlık verici bir yerli video var. Direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz videoda, efsane isim Kemal Sunal, Deepfake kullanılarak efsane filmlerden “The Mask” içerisine dahil ediliyor. Görsel anlamda gerçekten oldukça yüksek kalitede hazırlanan video, Kemal Sunal’a bakış açınızı değiştirecek alternatif bir evren yaratıyor. Bu arada hemen aşağıda başka bir örnek daha yer alıyor. Burada da Kemal Sunal “Aman Tanrım!” filmine giriyor ve The Mask filminde de olduğu gibi Jim Carrey‘nin yerini alıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=tjJTnbq4k30

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deepfake ile dolandırıcılık dahi yapıldı

Hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda bir yönetici, Deepfake üstünden tam 240 bin dolar yani yaklaşık 1,3 milyon TL kadar dolandırılmıştı. Bunun için CEO’nun sesini taklit eden ve yöneticiden acil para transferi yapmasını isteyen dolandırıcılar, bunda başarılı olmuş ve parayı almıştı.

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"