Allgemeines

#Demet Akbağ Filmleri – IMDb Türk Sinemasının Önde Gelen isimlerinden Demet Akbağ’ın IMDb Puanı Yüksek En İyi Filmleri #SosyalMedya #Tv #BB

Demet Akbağ Filmleri – IMDb Türk Sinemasının Önde Gelen isimlerinden Demet Akbağ’ın IMDb Puanı Yüksek En İyi Filmleri

Türk Sinemasına Damga Vuran Ünlü Aktör Demet Akbağ’ın Gelmiş Geçmiş En İyi 14 Filmi

Komedi dünyasının önde gelen isimlerinden Demet Akbağ kariyeri boyunca Türk sinemasına damga vuran en iyi filmlerin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Hükümet Kadın, Organize İşler ve Vizontele gibi unutulmaz filmlerde rol alan Demet Akbağ Yeşilçam’ın son dönemlerinde oyunculuk kariyerine başlamıştır. İşte ünlü aktör Demet Akbağ’ın mutlaka izlenmesi gereken en iyi 14 filmi…

Demet Akbağ Filmleri; 


1. Niyazi Gül Dörtnala (2015) – IMDb: 4.5

Demet Akbağ

Başrollerinde Ara Demirer ve Demet Akbağ’ın yer aldığı film Ata Demirer’in skeç tiplemelerinden biri olan Profesör Niyazi Gül’ün komedi dolu macerasını anlatmaktadır. Veteriner Profesör olan Niyazi Gül hayvanların haklarını savunan ve onların dilinden anlayan bir adamdır. Ancak Niyazi Gül’ün adı bir at yarışı organizasyonuna karışınca işler hayli komik bir durum alacaktır.

Tür: Komedi

Fragman  


2. Tersine Dünya (1994) – IMDb: 6.1

Demet Akbağ

Muhteşem senaryosu ve oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Türk filmi Tersine Dünya başarılı yönetmen Ersin Pertan imzalıdır. Oyuncu kadrosunda Demet Akbağ, Rasim Öztekin, Lale Mansur ve Jale Arıkan gibi ünlü isimlerin yer aldığı film de kadınların ve erkeklerin rol değiştirdiği bir dünya görmekteyiz. Ev işleri yapan, evden kaçırılıp evlendirilen erkekler ve kabadayılık yapan, evine ekmek getiren kadınların olduğu filmde Demet Akbağ’ın mükemmel oyunculuk performansı ile gelen komedi dolu olayları izliyoruz.

Tür: Komedi

Fragman


3. Hedefim Sensin (2018) – IMDb: 6.2

Demet Akbağ

Ünlü yönetmen Kıvanç Baruönü’nün önderliğinde çekilen komedi filminin başrolüünde Demet Akbağ ve Ata Demirer ikilisini görüyoruz. Filmin konusu çiğköfte satarak yaşamını sürdüren Zekeriya Taştan’ın hayatını anlatmaktadır. Oldukça geveze bir insan olan Zekeriya bir gün susması gereken bir yerde yine konuşmaya başlayınca başına büyük bir dert açar ve İstanbul’u terk etmek zorunda kalır. Hayatını Gökçeada’da geçirmeye başlayan Zekeriya kendisiyle birlikte Hafize’nin Leyla’nın ve Yarım Hasan’ın hayatını da değiştirecektir.

Tür: Komedi

Fragman


4. Kurtuluş Son Durak (2012) – IMDb: 6.2

Demet Akbağ

Psikolog olan Eylem çok sevdiği sevgilisiyle evlilik hazırlığı yapmaktadır. Ve Kurtuluş semtinde bir ev tutar. Ancak sevgilisi henüz evliliğe hazır olmadığını söyleyip Eylem’i terk edince yeni tutulan eveEylem tek başına yerleşir. Bu olaylar sonucunda ağır bir depresyona giren Eylem’in yardımına ise Saadet apartmanı sakinlerinden Vartanuş, Goncagül, Gülnur, Tüklay ve Füsun koşacaktır. Tam bir kadın dayanışması izlediğimiz filmde Demet Akbağ’ın mükemmel oyunculuk performansı dikkat çekiyor.  Oyuncu kadrosunda Belçin Bilgin, Demet Akbağ ve Nihal Yalçın’ın rol aldığı filmin yönetmenliğini Yusuf Pirhasan yapmıştır.

Tür: Dramatik Komedi

Fragman


5. Nadide Hayat (2015) – IMDb: 6.4

Demet Akbağ

Çağan Irmak’ın unutulmaz filmlerinden biri olan Nadide Hayat 30 yıllık eşini ani bir şekilde kaybeden Nadide hanımın hayata dönüş macerasını anlatmaktadır. Kocasının ölümüyle yalnız kalan Nadide Hanım artık hayatını daha renkli ve hızlı yaşamak ister. Dikişi kursları, korolar derken asıl istediğinin genç gibi yaşamak olduğunu fark eden Nadide Hanım üniversiteye başlar. Son derece renkli ve komedi dolu bir film olan Nadide Hayat’ın başrolünde Demet Akbağ rol almıştır.

Tür: Dramatik Komedi

Fragman


6. Hükümet Kadın (2013) – IMDb: 6.5

Demet AKbağ

Ünlü aktör Sermin Midyat’ın hem yönetmenlik hem de oyunculuk yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Demet Akbağ, Ercan Kesal ve Büülent Çolak rol almıştır. Midyat’ta yaşayan 8 çocuk annesi Xate ana okuma yazma bilmeyen bir kadındır. Buna rağmen belediye seçimlerinde başkan seçilen Xate hanım hükümet gibi bir kadın olduğunu herkese gösterecektir. Bu arada en büyük rakibi olan Faruk belediye başkanlığını ele almak için her şeyi yapmaktadır. Güzel bir komedi filmi olan Hükümet Kadın en iyi Demet Akbağ filmlerinden biridir.

Tür: Komedi

Fragman


7. Vizontele Tuuba (2003) – IMDb: 6.5

demet akbağ

Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan ve Tolga Çevik’in oyuncu kadrosunda yer aldığı efsanevi film Vizontele filminin devamı niteliğindedir. Kendi halinde bir köy hayatı yaşamakta olan köylüler televizyonun köye gelişiyle dış dünyanın fikirlerine kapılmaya başlamışlardır. Bu sırada da köye tayin edilen bir öğretmen beraberinde bazı siyasi ve politik düşünceleri de getirir. Filmde anlatılan diğer bir konu ise deli Emin’in öğretmenin kızı Tuba ile olan sevdasıdır.

Tür: Komedi

Fragman


8. O…Çocukları (2008) – IMDb: 6.5

Demet Akbağ

Senaryosunu Sırrı Süreyya Önder’in yazdığı ve yönetmenliğini Murat Saraçoğlu’nun yaptığı O..Çocukları filminin oyuncu kadrosunda Demet Akbağ, Özgü Namal ve Altan Erkekli rol almışlardır. Şimdiye kadar görmediğiniz bir konu ile karşımıza çıkan filmde 1981 yılı askeri darbe zamanlarında hikaye hayat kadınlarının çocuklarına bakıcılık yapan emanetçi bir kadını ve çocukları anlatmaktadır. Çocukların psikolojileri, düşünceleri, bakıcılık yapan kadının annelik duygusu ve daha fazlası filmde anlatılmaya çalışılmıştır.

Tür: Dram

Fragman


9. Eyvah Eyvah (2010) – IMDb: 7.0

Demet Akbağ

Demet Akbağ ve Ata Demirer ikilisini başrolünde gördüğümüz unutulmaz komedi filmi Çanakkale’nin Geyikli beldesinde yaşayan Hüseyin’in hikayesini anlatmaktadır. Hemşire Müjgan ile evlenmek isteyen Hüseyin para kazanmak için müzisyenlik yapmaktadır. Bu sırada hiç tanımadığı babasına dair bir haber alan Hüseyin her şeyi arkasında bırakarak İstanbul’a gider. Orada birçok maceranın içine atılan Hüseyin orada tanıştığı şarkıcı Firuzan’ın da başını belaya sokacaktır. Unutulmaz sahneleri ve başarılı oyunculuk performanslarıyla dikkat çeken film aynı zamanda en iyi Demet Akbağ filmlerinden biridir.

Tür: Komedi

Fragman    


10. Davacı (1986) – IMDb: 7.2

Demet Akbağ

Yeşilçam filmlerinde de boy gösteren ünlü aktör Demet Akbağ “Davacı” filminde Kemal Sunal ile birlikte rol almışlardır. Köyde yaşayan iki aile bir hayvan sürüsünün komşu bahçeye girmesi sebebiyle birbirlerine düşman olurlar ve yıllarca sürecek bir dava açılır. Her iki tarafında inatçı karakterlere sahip olması filme hem komedi hem de dram kazandırmıştır. Ünlü yönetmen Zeki Ökten’in eseri olan film toplumun hukuksal problemleri de ön plana çıkmaktadır.

Tür: Politik, Dram, Komedi

Fragman


11. Neredesin Firuze (2004) – IMDb: 7.3

Demet Akbağ

Türk sinemasının en iyi komedi filmlerinden biri olan “Neredesin Firuze” efsane oyuncu kadrosu ve komedi dolu sahneleriyle unutulmaz yapımlardan olmuştur. Ünlü yönetmen Ezel Akay imzalı filmin oyuncu kadrosunda Cem Özer, Haluk Bilginer, Ruhi Sarı, Demet Akbağ ve Özcan Deniz rol almıştır. Filmde anlatılan konu ise bir zamanlar İstanbul’un en canlı semti olan Unkapanı’nda geçmektedir. Müzik dünyasında pek te başarılı olamayan Hayri ve Hasan şanslarını birde Unkapanı’nda denemek isterler.  

Tür: Komedi

Fragman


12. Organize İşler (2005) – IMDb: 7.4

Demet Akbağ

Yılmaz Erdoğan’ın hem yazıp hem de yönetmenliğini yaptığı efsanevi filmin oyuncu kadrosunda Demet Akbağ, Tolga Çevik, Yılmaz Erdoğan, Özgü Namal ve Cem Yılmaz rol almışlardır. İstanbul’un suçla dolu karanlık dünyasına yeni yeni adım atan Süpermen Samet sıkıcı iç dünyasından kopup hareketli bir dünyaya adım atar. Şans eseri Asım Noyan’ın çetesine dahil olan Süpermen Samet suç dolu bu dünyada ayakta kalmaya çalışır. Komedi ve Dram dolu sahneleriyle akıllara kazınan Organize İşler filminde Demet Akbağ “Nuran” karakterine hayat vermiştir.

Tür: Dramatik Komedi

Fragman  


13. Vizontele (2001) – IMDb: 8.0

Demet Akbağ

Türk sinemasının en iyi komedyenlerini bir araya getiren Vizontele filmi efsane oyuncu kadrosu ve konusu ile akıllara kazınmıştır. Oyuncu kadrosunda Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz, Demet Akbağ, Altan Erkekli ve Erdal Tosun başta olmak üzere daha birçok ünlü oyuncu yer almıştır. Filmin konusu ise televizyonun henüz yeni yeni yayılmaya başladığı bir dönemde Anadolunun ücra köylerinden birine gelen televizyonla hareketlenen köy hayatını anlatmaktadır.

Tür: Komedi

Fragman  


14. Kış Uykusu (2014) – IMDb: 8.2

demet akbağ

Cannes film festivalinde Altın Palmiye ödülüne layık görülen Nuri Bilge Ceylan filmi “Kış Uykusu” filminin oyuncu karosunda Haluk Bilginer, Melisa Sözen ve Demet Akbağ gibi ünlü oyuncular yer almıştır. Emekli olduktan sonra babadan kalma butik oteli işletmek için Kapadokya’ya dönen Aydın burada sakin ve monoton bir hayat sürmektedir. Yerel bir gazeteye yazdığı köşe yazıları ve uzun zamandır planladığı tiyatro oyunu tek aktivitesi olan Aydın bu günlerde kendisine bir hayli soğuk davranan genç karısı Nihal’den de boşanır. Abisinin yanına taşınan Necla biraz olsun Aydın’ın hayatını hareketlendirse de kışın bastırması ve her yerin karla kaplanmasıyla Aydın’ın hayatı yine hapishaneye döner. Demet Akbağ ve Haluk Bilginer’in üstün oyunculuk performansları sunduğu filmi mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

Tür: Dram

Fragman

Önerilen İçerik: Türk Sinema ve Tiyatro Oyuncusu Yılmaz Erdoğan’ın Gelmiş Geçmiş En İyi Filmleri 

NeOldu.com  

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"