Allgemeines

#Deri Çatlaklarına 11 Doğal Çözüm #SosyalMedya #Tv #BB

Deri Çatlaklarına 11 Doğal Çözüm

Deri Çatlaması Problemi

Birçok insanın vücudunun çeşitli yerlerinde deri çatlaması problemi vardır. Özellikle bayanlar doğum sonrası deri çatlaklarından fazlasıyla yakınmaktadır. Bu sorunu gidermek için evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz karışımları sizlere sunuyoruz. Bu karışımlar sayesinde bedeninizde kötü görüntü oluşturan çatlaklardan kolayca kurtulabilirsiniz.

deri-catlagi-cozumu.jpg


Deri Çatlaklarına Doğal Tedaviler

1. Kayısı

Malzemeler;

 • 3 – 4 adet kayısı
 • Blendır

3-4 adet kayısıyı parçalayın ve çekirdeklerini çıkarın. Püre kıvamına gelecek şekilde blendırdan geçirin. Çatlayan yerlere sürün. 15 dakika bekletin ve durulayın. 2 günde 1 kez bu yöntemi uygulayarak başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

deri-catlaklarina-dogal-tedaviler-kayisi.jpg


  #Bitcoin'e Gösterilen İlgi 10.000 Dolarlık Yükseliş Dönemine Benziyor

2. Taze Aloe Vera Jeli

Malzemeler;

 • Aleo Vera Jeli

Aloe vera özellikle ciltte bulunan esnek yapılı protein dokulara iyi gelmektedir. Taze aloe veranın dikenlerini temizleyin ve parçalayın. Herhangi bir kaşık aracılığıyla içerisindeki jeli alın. Çıkardığınız jeli yumuşayana kadar ezin. Jeli birkaç gün buzdolabında muhafaza edin. Daha sonra çatlak şikayeti olan bölgelere günde 1-2 defa uygulayın. Ayrıca hamile bayanlar gebelik süresince bu jeli kullanırsa doğum sonrası oluşabilecek çatlakları da engellemiş olacaktır.

deri-catlaklarina-dogal-tedaviler-aloe-vera-jeli.jpg


3. Lahana, Yumurta ve Pirinç

Malzemeler;

 • Lahana 
 • Yumurtanın Beyazı
 • 3 yemek kaşığı pirinç unu

Lahana ve yumurtanın beyazı, vücuttaki esnek proteinlerin tazelenmesine fazlaca tesir gösterir. Pirinç unu da deriyi ölü hücrelerden temizler. Lahanadan kopardığınız bir parçayı ezip püre haline getirin. Daha sonra bir tabağın içine 3 yemek kaşığı pirinç ununu koyun. Yumurta akı ve püre haline getirilmiş lahanayı pirinç ununa ilave edin. Karışımı çatlak olan bölgeye sürün ve 15 dakika bekleyin. Sonra sabun ve su ile durulayın.

lahana,-yumurta-ve-pirinc.jpg

  #The Last Worker: Narratives Abenteuerspiel für PC und Konsolen angekündigt

4. Kahve Tozu

Malzemeler;

 • 1 kaşık kahve
 • 2 kaşık aleo vera jeli

1 yemek kaşığı kuru kahveyle 2 yemek kaşığı aloe vera jeli iyice karıştırın. Karışımı çatlakların üzerine sürün ve hafifçe yayarak masaj yapın. Bu uygulamayı 3 günde 1 kez devam ettirin.

deri-catlaklarina-dogal-tedaviler-kahve-tozu.jpg


5. Uçucu Yağlar

Malzemeler;

 • Badem yağı
 • Kuşburnu yağı
 • Keten tohumu yağı
 • Limon yağı

Tatlı badem yağı, kuşburnu yağı, keten tohumu yağı ve limon yağını eşit miktarlarda küçük bir kaba koyun. Elde ettiğiniz yağ karışımını günlük olarak sorunlu bölgelere masajla uygulayın.

deri-catlaklarina-dogal-tedaviler-ucucu-yaglar.jpg


6. Şeker

Malzemeler;

 • 1 yemek kaşığı şeker
 • Limon suyu
 • Badem yağı

Bir yemek kaşığı şekerin içine 3-4 damla limon suyu ve badem yağı ekleyin. Karışımı iyice karıştırın. Daha sonra 10 dakika boyunca derinizdeki çatlak bölgeye sürün. Dilerseniz duş alarak bu bölgeyi temizleyebilirsiniz.

deri-catlaklarina-dogal-tedaviler-seker.jpg


  #Ethereum’da (ETH) Boğa Sinyali mi Oluşuyor?

7. Hint Yağı

Malzemeler;

 • Hint yağı
 • Pamuk veya kumaş
 • Sıcak su şişesi veya havlu

Hint yağını çatlakların bulunduğu bölgeye 5 ile 10 dakika arasında masaj yaparak ovalayın. Daha sonra bölgeyi ince bir pamuk veya kumaşla sarın. Sıcak bir havlu veya bir su şişesi yardımıyla çatlak bölgeye uygulayın. Tam olarak olumlu sonuç elde etmek istiyorsanız bu işlemi 1 ay boyunca her gün yapmanız gerekmektedir.

deri-catlaklarina-dogal-tedaviler-hint-yagi.jpg


8. Patates Suyu

Malzemeler;

 • Patates

Orta boyutta bir patatesi alıp dilim dilim doğrayın. Daha sonra çatlağın olduğu bölgeyi patatesle iyi bir şekilde ovun. Patates suyunun iyice çıkması için bastırmayı unutmayın. Su iyice çıktıktan sonra bölgeyi ılık suyla durulayın. Bu işlemi haftada 2 veya 3 kez tekrar edin.

deri-catlaklarina-dogal-tedaviler-patates-suyu.jpg


  #Chatdienst Discord kommt auf die Playstation

9. Zeytinyağı

Malzemeler;

 • Zeytinyağı

Zeytinyağını hafif bir şekilde ısıtın. Daha sonra deri çatlağının olduğu yere dökün ve ovalayın. Zeytinyağı, kan dolaşımını hızlandıracak ve hücrelerin yenilenmesini sağlayacaktır. Bu işlemi sorununuz geçene kadar devam edebilirsiniz.

deri-catlaklarina-dogal-tedaviler-zeytinyagi.jpg


10. Kakao Yağı

Malzemeler;

 • Kakao yağı

Kakao yağı en iyi doğal nemlendiricilerden birisidir. Çatlakların yok olmasında büyük rol oynamaktadır. Kakao yağı ile deri çatlağının olduğu yerlere masaj yapın. İzlerin iyice azalmasını sağlayana kadar bu işleme devam edin.

deri-catlaklarina-dogal-tedaviler-kakao-yagi.jpg


11. Yonca Tozu

Malzemeler;

 • Yonca tozu
 • Papatya yağı

Yonca yapraklarında bulunan aminoasitler cildin sağlığına çok iyi gelmektedir. Bir çay kaşığı kaba yonca tozunu 2 veya 3 damla papatya yağı ile karıştırın. Deri çatlağının bulunduğu bölgeye bu karışımı gün içerisinde bir çok kez uygulayabilirsiniz. Bu karışımla bir kaç hafta içerisinde mutlu sona ulaşmanız mümkündür.

deri-catlaklarina-dogal-tedaviler-yonca.jpg

Önerilen İçerik: Doğum Çatlaklarına 10 Doğal Çözüm

Neoldu.com / Sosyal Fayda

  #Mağazalardan Bitcoin Satın Alma Dönemi Başlıyor

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"