Sozialen Medien

Disney+ 2020 dizi takvimi: The Mandalorian, The Clone Wars, WandaVision

Disney Plus 2020 yılında hangi dizilere ev sahipliği yapacak?

Disney+ 2019 yılının sonlarına doğru gerçekleştirdiği çıkışıyla birlikte büyük ses getirdi. Eğlence sektörünün mutlak devinin dijital yayın platformu pazarına girişi eski ve yeni birçok yapımı izleme şansının yanı sıra televizyonun geleceği açısından da büyük önem taşıyordu. Disney Vault, klasikleşmiş animasyonları kütüphanesine getirmekle kalmayarak aynı zamanda halihazırda oldukça sevilen markalara ait yeni dizileri de seyirci karşısına çıkardı. Netflix ve Amazon Prime Video gibi ciddi rakipleri olan Disney+, yakın zamanda HBO Max ve Peacock’ın da çıkış yapacak olmasıyla kendini zorlu bir yarışın içerisinde bulabilir.

Dijital yayın platformlarının her biri 2020 yılına yoğun bir takvimle giriyor. The Mandalorian sezon finali sonrası abone kaybı yaşayan Disney+ ise yeni yılda da dolu bir takvime sahip. İşte 2020 yılında Disney+ platformunda yayınlanması planlanan diziler!

WandaVision

Marvel Studios, Scarlet Witch ve Vision karakterlerinin hikayesinin anlatılacağı WandaVision dizisinin 2021 yılında yayınlanacağını açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde yapılan yeni bir açıklama ile dizinin yayın tarihinin 2020 yılına çekildiği duyuruldu.

Elizabeth Olsen ve Paul Bettany gibi isimlerin Marvel Sinematik Evreni’nde uzun süredir üstlendikleri rollerini bu kez televizyon ekranlarında karşımıza çıkacağı WandaVision, söylenene göre yarı sit-com ve yarı MCU macerası şeklinde ilerleyecek. Dizi, Black Widow ve Captain Marvel filmlerinde yardımcı yazar olarak yer alan Jac Schaeffer tarafından ekranlara getiriliyor.

Yayın tarihinin 2020 yılına çekilmesinin ardından WandaVision, Disney+ platformunda yayınlanan ilk Marvel dizilerinden biri olacak.

The Mandalorian (2. Sezon)

The Mandalorian, Disney+ için tartışmasız bir şekilde başarı sağladı. Yeni üçlemenin başarısızlığı nedeniyle Star Wars markası konusunda zor zamanlar geçiren Lucasfilm ve Disney, The Mandalorian sayesinde yeni Star Wars projeleri için beklenen havayı yakalayabildi. Henüz ismini bilmediğimiz ve seyirciler tarafından resmi olmayan şekilde ‘Bebek Yoda’ olarak isimlendirilen karakter kısa sürede bir internet fenomeni haline geldi. Dizi, seyircilerin beğenisinin yanında eleştirmenlerden de olumlu notlar aldı.

Jon Favreau tarafından ekranlara getirilen ve başrolünde Pedro Pascal‘ın yer aldığı The Mandalorian, Disney+ platformu ile aynı gün çıkışını gerçekleştirdi. Dizinin ilk ayı itibariyle milyonlarca aboneye ulaşan Disney+’ın başarısında önemli bir role sahip olduğu biliniyor. The Mandalorian, ikinci sezonuyla 2020 yılında ekranlara dönecek.

The Falcon and The Winter Soldier

Disney+ ve Marvel dizileri hakkındaki planlar ilk duyurulduğunda, The Falcon and the Soldier platformda yayınlanması planlanan ilk dizi olarak gözüküyordu. WandaVision‘ın çıkış tarihinin 2020 yılına çekilmesiyle birlikte hangi dizinin önce yayınlanacağı ise henüz kesinleşmiş değil.

İsminden de anlaşılacağı gibi The Falcon and The Winter Soldier dizisi MCU’nun sevilen iki karakterinin 6 bölümlük bir macerasını konu alacak. MCU’nun halihazırda önemli konumlarında bulunan bu iki karakterin beraber bir maceraya atılıyor olması da Disney+ ve MCU arasındaki direkt bağlantıyı ortaya koyuyor. Dizi, ayrıca Sharon Carter ve Baron Zemo gibi daha önce beyazperdede görme şansı yakaladığımız birçok eski karaktere de ev sahipliği yapacak.

Love, Simon

Disney, geçtiğimiz yıllarda sektörün tarihine geçecek bir satın alım gerçekleştirerek 20th Century Fox’ı bünyesine kattı. Bu gelişme birçok ünlü markanın Disney çatısı altında yeniden doğacağının sinyallerini verse de beklenmedik bazı eski yapımlar da gün yüzüne çıkıyor. 2018 yılında vizyona giren Love, Simon filmi şimdi ise Disney+ aracılığıyla televizyon ekranlarına adım atacak.

Love, Simon dizisi 2000 tarihli filmin devamı olarak tasvir edilse de Victor isimli farklı bir karakterin hikayesine odaklanacak. Bunun yanında filmde Simon karakterini anlandıran aktör Nick Robinson ise dizinin yapımcısı ve anlatıcısı olarak görev alıyor.

Monsters At Work

Disney+ kütüphanesine eklenecek beklenmedik yapımlardan biri de Pixar’ı televizyona taşıyacak olan Monsters At Work. Daha önce 2000’li yılların başında ABC’de yayınlanan bir Buzz Lightyear dizisi olsa da Monsters At Work, bütçe sıkıntısı yaşamayarak tamamen Pixar filmlerinde gördüğümüz animasyon tarzıyla karşımıza çıkacak.

Disney+’ta yayınlanacak olan dizi Monsters, Inc filmi için bir spin-off anlamı da taşıyor. Yapımcılar Bobs Gannaway ve Ferrell Barron’ın açıklamasına göre dizi, 2001 yılında vizyona giren filmde yaşananların altı ay sonrasını konu alacak.

Star Wars: The Clone Wars (7.Sezon)

Star Wars: The Clone Wars, Star Wars markasının şu ana kadar televizyon ekranlarına adım atan en başarılı işlerinin başında geliyor. 2008 yılında beyazperdede çıkışını gerçekleştiren yapım, 6 sezon boyunca televizyon ekranlarında kendisine yer bulmuştu. Disney+, 2020 yılında çok sevilen diziyi yedinci sezonuyla birlikte hayata döndürecek.

Dave Filoni’nin açıklamasına göre
yedinci sezon dizi için kesin bir final niteliği taşıyor. Dizinin yedinci ve
final sezonunun beklenen yayın tarihi ise Şubat ayı.

Lizzie McGuire (3. Sezon)

Disney Channel’ın popüler karakterlerinden Lizzie McGuire, üçüncü sezonuyla birlikte ekranlara geri dönüş yapıyor. Hilary Duff‘ın Lizzie rolünü bir kez daha üstleneceği dizide karakter bu kez New York’ta yaşayan 30 yaşında bir yetişkin olarak karşımıza çıkacak. Dizinin ilk sezonuna dair yayınlanan sinopsise göre Lizzie McGuire aynı zamanda bir şef ile nişanlı ve iç mimar olarak çalışıyor.

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"