Sozialen Medien

#Disney yeni CEO’yu açıkladı: Star Wars’u nasıl bir gelecek bekliyor? #SosyalMedya #Tv #BB

Disney yeni CEO’yu açıkladı: Star Wars’u nasıl bir gelecek bekliyor?

Disney, yeni CEO’sunu bu haftanın başında yaptığı açıklamayla duyurdu. Şirkette 2005 yılından bu yana CEO olarak yer alan Bob Iger’dan görevi devralan isim Bob Chapek oldu. Disney Parks başkanı olan Chapek, bundan böyle Hollywood’un en güçlü stüdyosunun yönetimini de eline alacak.

Disney, Iger döneminde devasa medya imparatorluğunu güçlendirerek Pixar, Lucasfilm ve Marvel dahil olmak üzere birçok şirketi bünyesine dahil etti. 1 milyar dolar barajını neredeyse her filmleri için bir hedef haline getiren şirketin yalnızca 2019 yılında 1 milyar dolar barajını aşan yedi filmi bulunuyor.

Bob Iger, 2021 yılının sonuna dek şirkette görev almayı sürdürecek

Iger ve Disney, 2015 yılında vizyona giren The Force Awakens ile Star Wars markasını yeniden uyandırmış oldu. Genellikle olumlu yorumlar alan ve büyük bir beklentiyle karşılaşan film, uluslarası gişe hasılatında 2 milyar doları aştı. Yeni üçlemeye duyulan heyecan ne yazık ki uzun sürmedi. Rian Johnson’ın yönetmenliğini üstlendiği The Last Jedi, hayranlar tarafından eleştiri yağmuruna tutulurken üçlemenin son filmi ve Skywalker hikayesinin finali olacağı açıklanan The Rise of Skywalker ise 1 milyar dolar barajına zorlukla ulaşabildi. The Rise of Skywalker aynı zamanda en düşük Rotten Tomatoes puanına sahip Star Wars filmi olarak yerini almış durumda. Başarısızlığın ardından Star Wars filmlerini olması gerekenden erken şekilde seyirci karşısına çıkardıklarını itiraf eden Iger, 2022 yılının Aralık ayına dek yeni bir Star Wars filmi gelmeyeceğini belirtmişti.

  #Adobe Premiere Pro, Sahne Düzenleme Algılama Yeteneği Kazandı

Marvel’ın 4. Faz’da karşımıza çıkacak yapımları duyurmasıyla birlikte Star Wars takviminin nasıl şekilleneceği gizemini koruyor. Disney ’ın çıkış dizilerinden olan ve platforma yoğun ilgi toplayan The Mandalorian, ikinci sezonuyla sonbahar aylarında geri dönecek. Geçtiğimiz aylarda çıkış yapan dijital yayın platformunun ayrıca Obi-Wan Kenobi ve Cassian Andor karakterlerinin solo dizilerini de ekranlara getireceği biliniyor. Televizyon ekranlarındaki bu Star Wars hareketliğinin tersine, beyazperdede sessizlik hakim.

Bob Iger, Disney’de artık CEO görevini üstlenmeyecek olsa da stüdyo ile bağları tam olarak kopmuş değil. Iger, 2021 yılında sonlanacak sözleşmesine dek şirkette görev almaya devam edecek. Yani Chapek ve Iger arasındaki dönüşüm süreci esnasında 2021 yılının son aylarına dek duyurusu yapılacak herhangi bir Star Wars filmi için Iger’ın onayı alınmak zorunda.

  • Disney, Star Wars için yeni bir zaman çizelgesi paylaştı

Star Wars markasının
Disney için önemi biliniyor. Disney Parks yöneticiliği görevi de
yapan Chapek, Galaxy’s Edge’i Disneyland ve Disney World
dünyasına ekleyerek markanın şirket için ne kadar değerli
olduğunu göstermişti. Yeni üçlemenin yapım sürecinde birçok
sorunla karşılaşan ve hatalı tercihler yapan şirket, yepyeni
Star Wars filmleriyle 2021 sonrası döneme yoğun bir takvimle giriş
yapabilir.

  #Microsoft, Bulut Tabanlı Oyun Servisi Project xCloud’u Kullanıma Sundu

Star Wars’u
ilgilendiren cephede tek değişiklik Bob Iger olmayacak. Lucasfilm
başkanı Kathleen Kennedy’nin sözleşmesi de Iger ile aynı yıl,
yani 2021’de sona eriyor. George Lucas’ın Lucasfilm’i Disney’e
satışından bu yana başkanlık görevini üstlenen Kennedy, Star
Wars külliyatına dair yaptığı hamleler ve yeni üçleme
nedeniyle Star Wars hayranları tarafından pek sevilen bir isim
değil. Star Wars markası altında çıkan film ve diziler finansal
anlamda başarı getirse de, aynı yorumu kreatif kararlar hakkında
yapmak oldukça güç.

Star Wars filmleri bu dönem dinlenme sürecine girmiş olsa da marka hareketli günle rgeçiriyor. Lucasfilm, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada High Republic hikayesininin duyurusunu gerçekleştirdi. The Phantom Menace’dan 200 yıl öncesini konu alacak olan High Republic dönemi, Cumhuriyet ve Jedi Düzeni’nin gücünün dorukta olduğu dönemde geçecek. Stüdyo tarafından yapılan açıklamada yazarların kreatif süreçlerine engel olmamaları için herhangi bir dizi ya da filmin High Republic döneminde geçmeyeceği de belirtildi.

  #Black Friday 2020: Unsere 15 Top-Deals des Tages

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"