Technologie

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemiyle ilgili bilinmesi gerekenler – BBE-Okul

Okullarda yarıyıl tatilinin başlamasıyla birlikte e-Okul Veli Bilgilendirme sistemi kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde kullanıcılar sınav sonuçlarını kolayca öğrenebiliyor. Öğrenci ve  öğretmenler tarafından kullanılabilen bu sisteme erişim nasıl sağlanacağını merak ediyorsanız paylaşacağımız haber ilginizi çekebilir.

e-Okul VBS sistemine giriş yapmak için kullanıcıların ilk etapta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan buraya giriş yapmaları ve sağ tarafta “Veli Bilgilendirme Sistemi” başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmaları gerekiyor. Kullanıcılar bu alanda T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası ve güvenlik kodlarıyla giriş sağlayabiliyor. Bu bilgilerin girilmesinin ardından ikinci aşamaya geçiliyor. Sonraki aşamada öğrencinin kimlik bilgilerinin ve okul bilgilerinin girilmesi isteniyor. Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe bilgisi, öğrencinin doğum tarihi, öğrencinin okuduğu şube ve öğrenci fotoğrafı soruluyor. Bu bilgilerin ardından sistem aktif hale geliyor. Bu sisteme giriş yapan kullanıcılar devamsızlık bilgisi, not bilgisi, haftalık ders programı, sınav tarihleri, davranış notları, diploma puanı ve yıl sonu notları gibi bilgilere ulaşabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

E-Okul sistemi kullanımı kolaylığı sunuyor. Teşekkür ve takdir belgesi nasıl alınıyor?

Özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen öğrenciler, not ortalamasını karşılaması halinde belge alabiliyor. Not ortalaması yeterli olmasına rağmen devamsızlık koşulunu karşılamayan öğrenciler belge almaya hak kazanamıyor.

Öğrencilerin teşekkür veya takdir belgesi alabilmesi için ilk etapta davranış notunun 100 olması gerekiyor. Davranış puanı 100 olan öğrencilerden 70-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi, 85 ve daha yukarı olanları takdir belgesi ve ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendiriliyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en hızlı oyun monitörü


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!