Dizi || Film izlemek için Dizi.BuradaBiliyorum.Com Adresini ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji

Ekrana entegre parmak izi tarayıcı kullanımında yeni dönem!Ekrana entegre parmak izi tarayıcı

Telefonlarda ekrana entegre parmak izi tarayıcı kullanımı 2020’de hiç olmadığı kadar artacak. Hem de çok uygun fiyatlı telefonlarda bile!

Akıllı telefonların parmak izi sensörleri uzun süre ön yüzde yer alıyor ve büyük yer kaplıyordu. Biliyorsunuz ince çerçeveli telefon yapabilmek için firmalar sensörleri arkaya almaya başladı. Daha sonra ise devreye ekrana entegre parmak izi tarayıcı girdi. Bu sayede parmak izi sensörleri önde tutularak ince çerçeveli telefonlar tasarlanmaya başlandı. Ancak burada başından beri firmaları kısıtlayan bir durum bulunuyor. O da optik temelli ekrana entegre parmak izi sensörlerinin sadece OLED ekranlarda çalışıyor olması. İşte bu uzun süredir değişecek denilen durum, 2020’de kesin olarak sınırlarını aşıyor. Çünkü artık sonunda LCD ekranlı modellerde de entegre parmak izi dönemi başlıyor.

  #GeForce RTX 3070 Fotoğraflandı: 3080’den Çok Daha Küçük
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekrana entegre parmak izi tarayıcı için LCD dönemi uzun süredir bekleniyor

Bu dönemi geniş çaplı olarak başlatacak firma da ilk aşamada Goodix Technology olacak gibi duruyor. Çünkü firmanın LCD ekranlar için entegre parmak izi sensörlerinin seri üretimine 2020’de başlayacağını aktarılıyor. Bu gerçekten güzel görünüyor. Bu sayede LCD ekrana sahip uygun fiyatlı telefonlarda da bu konforun sunulacağı görülüyor. Ayrıca yeni sensörlerin eskiden daha iyi olduğu da aktarılıyor. Yani okuma hızı sürekli olarak artıyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de de satılan Xiaomi Mi Note 10 modeli

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu