Technologie

Elon Musk’ın annesinden oğlu için nostaljik otomobil paylaşımıElon Musk Maye Musk

Elon Musk, bu sefer annesi Maye Musk tarafından paylaşılan 1995 yılında çekilen fotoğraf ile gündemde bulunuyor. Ünlü ismin otomobil geçmişi eskilere dayanıyor.


Elon Musk şu sıralar elektrikli pickup Tesla Cybertruck ile gündemden düşmüyor. Kurduğu Tesla markası ile tüm otomobil firmalarını elektrikli otomobil tarafına girişe zorlayan Musk, zaman zaman ciddi şekilde “otomobilden anlamıyor” şeklinde yorumlar alıyor. Bunların arkasında genelde Tesla araçların rakiplerinden bazı kalite odaklı konularda geride kalması yer alıyor. İşte bu konuda oğlunu savunmak isteyen Maye Musk, 1995 yılında çekilen aşağıdaki fotoğrafı paylaştı ve üstüne “Ve insanlar otomobiller hakkında hiçbir şey bilmediğini söylüyor” yazdı. Bu fotoğrafta Elon Musk’ın sahibi olduğu BMW’nin camını tamir ederken görüyoruz. Aracın camının 20 dolarlık radyoyu çalan hırsızlar tarafından kırıldığını belirten Musk, aracı tamir ettirecek parasının olmadığını, bu yüzden de tüm tamirleri kendisinin yaptığını aktarıyor. Bu tamir sürecin, çok eğlenceli olarak da nitelendiren Elon Musk, biliyorsunuz şu an dünyanın en zengin ve etkili kişileri arasında yer alıyor.

Elon Musk Maye Musk

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk, Tesla Cybertruck ile oldukça iddialı geliyor

Hatırlamak adına 2021 sonu 2022 başında yollara çıkacak aracın tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup modelinin en güçlü versiyonu 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton gibi oldukça yüksek bir çekme gücü getiriyor. Araçta pil konusunda ise motor tarafı gibi üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Tasarımı çelik gövdesi nedeniyle böyle farklı denilen aracın 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatı bulunuyor. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip.

İlgili Video


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!