Allgemeines

#En Uygun Tatil Bütçesi Nasıl Hazırlanır? #SosyalMedya #Tv #BB

En Uygun Tatil Bütçesi Nasıl Hazırlanır?

En Uygun Tatil Bütçesini Hazırlamak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tatile gitmeye karar verdiyseniz, her anlamda planınızı yapmalısınız. Yoksa zor durumda kalabilirsiniz. Bavul hazırlığı, kalacağınız yer, gezeceğiniz yerler ve gideceğiniz yerin ekonomik durumlarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Ucuz tatile gitmek her zaman ekonomik olmayabilir. İlla ki gideceğiniz yerlerdeki aldığınız ucuz şeyler sizlerin ekonomik bir tatil yaptığını göstermez. Hem iyi bir tatil hem de pişmanlıkların olmadığı bir tatil geçirmek istiyorsanız önceden güzel bir araştırma yapmanız gerekecektir. İşte tatil planınız anında unutmamanız, göz önünde bulundurmanız gereken detaylar.

pasaport

1. Seyahat Toplam Bütçesi

Seyahat bütçeniz de gideceğiniz yerde yapacaklarınızı içerir, mesela dağlık bir yere gittiğinizde trekking yapmak için bir bütçe ayırmış olmalısınız. Gideceğiniz yeri çok iyi bilip ona göre yapacaklarınızın hepsinin maliyetini hesaplamalısınız. Bunların başında; konaklama, ulaşım ve yeme-içme gelmektedir.

  #Rüyada Adem Peygamberi Görmek Ne Anlama Gelir? #SosyalMedya #Tv #BB

uçak


2. Ulaşım Bütçeniz

Tatilinizi önceden planlamak ve bunun için özellikle uçaklar için gerekli olan ucuz uçak biletlerinden yararlanma fırsatını yakalayabilirsiniz. Seyahat ederken uçağın alacağı „ bagaj kilolarına “ dikkat edin, ona göre eşyalarınızı ayarlayın, eşyalarınız fazlaysa eşyalarınızın içinde kesici alet ve sprey gibi gazlı araçların içinde olmadığı bir el bavulu hazırlayın ve bunu kendinizle uçağa götürebilirsiniz. Böylece bagaj parası vermekten kurtulmuş olacaksınız. Havaalanlarında yeme içme ihtiyaçları oldukça pahalıdır, bunun için kısa yolculuklarınızda buralarda bir şey yemeyin. Yanınıza atıştırmalık bir şeyler bulundurabilirsiniz.


kamp yeri


3. Konaklama Bütçesi

Konaklama için „ ucuz oteller “ seçenekleri tatilcilerin ilk adresidir. Oysaki tek çare otel değildir oteller kadar moteller, kamping alanları ve ücretsiz bir alanda çadır atmak, ev kiralamak gibi seçenekler de düşünülmesi gerekiyor. İşimizi ve bütçemizi zorlayacak konaklama adreslerinden uzak durmalıyız. Yoksa tatilin diğer güzelliklerinden kendimizi kısıtlamak zorunda kalabiliriz.


  Dünyanın en büyük 2. elmas taşı bulundu

yemek


4. Yeme İçme Bütçesi

Her ne kadar çoğu zaman dikkate alınmasa da en çok bütçe ayırdığınızın başında geliyor. Gideceğiniz yerlere yörelere uygun yemekleri tatmak gibisi yoktur. Ama tabi bu yöreye ait yemekler şişirtilerek bizlere sunulacaktır. Bunları „ tatmak için yiyelim “ illa ki kendimizi doyurmaya çalışmayalım, yoksa tatili yarıda kesmek zorunda kalabiliriz. Yeme içme ihtiyaçlarımızı süper marketlerde, Burger King gibi kurumsal yemek yerlerinde karşılamalıyız. Amacımız „ tatil ve çok gezmek “ olmalı. Çok yersek zaten gezemeyiz.


yekne


5. Alternatifleri Göz Önünde Bulundurmalıyız

Pasaport, vize “ gibi masrafları da göz önünde almalıyız. Gideceğimiz tatillere göre ihtiyaçlarımız da doğabilir, mesela yaz tatiline gittiğimizde mayo, güneş kremi gibi gerekli malzemeleri seyahat çantamızda bulundurmalıyız. Gideceğimiz yerde yapacaklarımızı da göz önünde bulundurmalıyız. Gideceğimiz yerin koyları güzelse bir tekne turu yapabiliriz. Bu gibi alternatif masrafları da göz önünde bulundurmamız gerekiyor.


  #Bilinçlenelim: İlk Kez Cinsel İlişkiye Gireceklere Öneriler #SosyalMedya #Tv #BB

gece hayatı


6. Eğlence Bütçesi

Tatilin temel amacıdır “ eğlenmek ve huzur “ bulmak. Tatilinizi eğlenceli bir hale getirmek istiyorsanız; gece hayatı, gündüz kaçamakları, spor aktiviteleri, müze gezileri ve birçok ekstra masraf olabilecek masrafları göz önünde bulundurmalısınız.


hediyelik eşya


7. Alışveriş Bütçesi

İnsanlar gittiği her yerde o yeri hatırlatacak güzel bir süs eşyası ya da kıyafet gibi ihtiyaçlarını almak ister. Evet hatıralık bir şeyler alın, hepsini „ bir yerde ve indirimli almaya “ çalışın. Herkese de hediyelik eşya almayın. Bu sizin için pahalıya patlayabilir. :)

ucuz tatil ülkeleri

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"