Allgemeines

#Enerji Veren En Etkili 6 Yiyecek #SosyalMedya #Tv #BB

Enerji Veren En Etkili 6 Yiyecek

Yediğinizde anında enerji alabileceğiniz bu gıdalar, gün içerisinde sahip olmamız gereken enerji miktarını karşılayıp daha dinç ve enerjik olmamızı sağlayabilir. İşte size enerji verecek 6 yiyecek!


1. Muz

Kolayca sindirilebilir ve vücuda en hızlı enerjiyi verebilir. Muzda bulunan çok fazla potasyum kaslarınızı onarır ve onların çalışmasını sağlayacak yeterli gücü verir. Bir muz yaklaşık 105 kalori, 422 mg potasyum, 0 gram kolestrol, 14 gram şeker ve 3 gram lif içermektedir. Bunun dışında vücudu birçok hastalığa karşı koruyan, C vitamini demir ve kalsiyum ile birlikte çok fazla antioksidan bulunur.

muz-018.jpg


2. Nar

Hem tadı hem de sağlığı açısından harika bir mevyedir. Nar sizi kalp hastalıklarından koruduğu gibi vücuda hıp hızlı enerji verirler. Yaklaşık 100 gramlık narın içerisinde 83 kalori enerjisi, sadece 1 gram yağ, 3 ml sodyum, 34 mg potasyum, 4 gram lif, 14 gram şeker ve 2 gram protein içermektedir. Ayrıca ’den de fazla C vitamini, kalsiyum ve demir içermektedir. Vücudun zayıflığını ortadan kaldırır ve yüzlerce hastalıktan korur. 

nar-008.jpg


  #Sendestart von Sky Sport F1 auch im Free-TV

3. Papaya

Papaya yedikten sonra, daha az yorgunluk hissedersiniz. Enerjiyi hemen vücudunuzda hissedersiniz. Papaya sizi artrit ve soğuk algınlığından korur. Bunun dışında papayanın pasif sigara içmenin etkisini azalttığı bilinir. Papaya, 336 kalori enerji, 62 mg sodyum ve 1421 mg potasyum, 61 gram şeker ve 4 gram protein içerir. A vitamini veya C vitamini eksikliğiniz varsa, papaya sizin için en iyi çözümdür.

enerji veren besinler


4. Portakal

Portakal çok miktarda enerji ve bol miktarda vitamin içerir. İçinde mevcut olan glikoz, vücudun su kaybını önler. Çok yorgun hissediyorsanız, o zaman iki portakal yiyin. Bir portakal yaklaşık 45 kalori enerjisi, 174 mg potasyum, 9 gram şeker ve% 85 C vitamini içermektedir. Bunun dışında, portakallar birçok antioksidan içerir. Kan basıncını da kontrol altında tutmaktadır.

portakal-003.jpg


  #Corona Virüsü Nedeniyle Ramazan Ayında Uygulanacak Yasaklar ve Dikkat Edilmesi Gerekenler #SosyalMedya #Tv #BB

5. Hindistan Cevizi

Hindistan cevizi yemeniz, sağlığınız için faydalıdır. Anında enerji verir. Hindistan cevizleri obezite kontrolüne ve hafızanın hızlanmasına neden olur. Günlük olarak tüketirseniz, vücudunuz daha iyi beslenecektir. Yaklaşık 100 gram Hindistan cevizi yaklaşık 310 kalori içerir, sadece 10 mg kolesterol, 790 mg sodyum, 9 gram protein, 3 gram şeker, A vitamini ve % 6 C vitamini, kalsiyum ve  demir içerir. Bu nedenle, bunu yedikten sonra çalışma saatlerinde yorgun hissetmeyeceksiniz.

hindistan-cevizi-002.jpg


6. Köri Sos

Tüm doğal faydaları içeren birçok baharatı içinde bulundurur. Birçok insan körili yiyeceklerin daha fazla enerji almanız yardımcı olabileceğini bilmez.

kori-sos.jpg


Bonus

Eğer hızlıca enerji almak istiyorsanız, severek dinlediğiniz müziğin sesini açmanız size psikolojik olarak enerji verecektir. 

muzik-dinlemek.jpg


  #Erinnert an den GBA: Switch Lite in neuer Farbe erscheint im Mai

Önerilen İçerik: Enerji Veren Bitki Çayları

BuradaBiliyorum.Com / Sosyal Fayda

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"