Allgemeines

#Enfeksiyon Önleyici 8 Doğal Çözüm #SosyalMedya #Tv #BB

Enfeksiyon Önleyici 8 Doğal Çözüm

Enfeksiyondan Kurtulmanın Yolları

Enfeksiyonun birçok türü vardır, ve her birinin ayrı ayrı tedavisi ve ilacı bulunur. Ancak vücudumuz her enfeksiyona karşı aynı tepkiyi verir. Enfeksiyon ile doğal yollarla savaşabilmek için öncelikle enfeksiyonların özelliklerini anlamalıyız.

enfeksiyon-006.jpg

Enfeksiyon önleyici doğal çözümler şunlardır;


1. Yumurta Sarısı

Yüksek oranda protein içeren yumurta, bağışıklık sisteminizi güçlendirir. İçindeki selenyum ve çinko bağışıklığı destekler. Bağışıklığını güçlendirerek sizi enfeksiyona karşı da korur.

yumurtanin-sarisi.jpg


2. Hindistancevizi Yağı

Laurik asit, antimikrobiyal, antifungal hindistancevizi yağının içerisinde bulunur. Ve bunlar antibakteriyel ve antioksidan özellikleriyle bilinir. Vücut laurik asidi dönüştürüp uçuk, grip, soğuk algınlığı ve HIV gibi sağlık sorunlarına sebep olan virüs ve bakterilere karşı kullanır. Hindistancevizi yağını yemeklerinize katarak faydalanabilirsiniz.

hindistan-cevizi-yagi-008.jpg


3. Sarımsak

Bağışıklık sistemini güçlendiren besinlerin başında sarımsak gelmektedir. Sarımsağın keskin kokusu allisin maddesinden gelir. Ayrıca bu madde antibakteriyel ve antiviral özellikleri içinde barındırır. Sarımsak C vitamini ile birlikte alınırsa çok daha etkili olur. Sarımsak Haftada 2-3 defa tüketildiğinde kolon kanserine karşı koruduğu ortaya çıkarılmıştır.

sarimsak-024.jpg


4. Mantar

Mantarın içinde pek çok faydalı madde bulunmaktadır. Bunlar antiviral, antibakteriyel ve antitümör özellikli maddelerdir. Bağışıklık sistemini güçlendirici ve enfeksiyonlara karşı savaşan bileşenler ise beta-glukanlardır.

mantar-015.jpg


5. Zeytinyağı

Enfeksiyona karşı en etkili bitkisel ürünlerden birisidir. Tam etki sağlanması açısından hakiki zeytinyağı tercih etmelisiniz. Zeytinyağını yemeklerinizde veya salatalarınızda kullanmalısınız. Ayıca masaj için de kullanabilirsiniz. İltihap kurutma özelliği olan zeytinyağının şeker ve romatizma gibi bir çok hastalığa da iyi geldiği bilinmektedir.

zeytinyagi-020.jpg


6. Ispanak

Temel reisin sürekli yediği ıspanağın aslında bizi gerçekten güçlü tuttuğunu biliyor muydunuz? İçerdiği bol miktarda E vitamini ile enfeksiyonlarla savaşır ve vücudu korur.

ispanak-013.jpg


7. Zencefil

Enfeksiyona karşı savaşan diğer bitkilerden birisi de zencefildir. İçerdiği gingerol isimli bileşim enfeksiyonla savaşır ve vücuttan atar. Ayrıca zencefil kullanımı romatizmadaki ağrıları ve şişlikleri yok etmektedir. 

zencefil-002.Jpeg


8. Ceviz 

Yapılan araştırmalara göre günde 50 gram ceviz yiyen kişinin vücudunda enfeksiyonun azaldığı tespit edilmiştir. Bir su bardağının içine 3 tane ceviz atarak tüm gece bekletin ve sabah aç karnına cevizli su için bu hem tüm gün dinç kalmanızı hem de enfeksiyonları vücudunuzdan atmanızı sağlayacaktır.

ceviz-014.jpg

Önerilen İçerik: Gençliğinizi Koruyan Besinler

NeOldu.com / Sosyal Fayda

UYARI !

İçeriğimizde yer alan yazılı ve görsel içerikler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş, öneri ve bilgilendirme yazısıdır. Kesin teşhis ve tedavi niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu karşısında mutlaka doktorunuza başvurunuz. Unutmayın sağlık sorunlarında uygulanan tedavi yöntemleri bireylerin biyolojisi, kalıtsal özellikleri, yaş, boy, kilo farklılıkları, alerjik yönleri ve bunlar gibi onlarca farklı duruma göre değişiklik gösterebilir. Sağlık sorunlarınızın tedavisinde size ancak ve ancak doktorunuz yardımcı olabilir.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!