Technologie

Evinizi korumak için hazırlanan nefes kesici fiyata sahip dronedrone

CES 2020’nin ilginç teknolojilerinden birisi de Sunflower Labs imzalı güvenlik odaklı drone modeli oldu. Ancak ortada büyük bir fiyat sorunu var.

Bu drone modeli direkt olarak evinizi korumak için hazırlanmış ve temelde bir güvenlik kamerası gibi çalışıyor. Bir yer ünitesi ile ortaklaşa çalışan drone, müstakil evinizi hem yerden hem de havada koruyabiliyor. Yerdeki Sunflowers isimli sistem direkt olarak hareket algılama üstüne kurulmuş. Yerleştirilen özel üniteler ile bahçenize / ev alanınıza giren istenmeyen kişiler olduğu zaman hemen bildirim alabiliyorsunuz. İnsan, hayvan ya da otomobil arasındaki farkı algılayabilecek kadar akıllı olduğu aktarılan sistem, insan belirlediği zaman Bee adı verilen drone modelini gönderiyor. Bu drone’un gelişmiş kaza önleme sistemleri ve otonom uçuş yeteneği bulunuyor. Yukarıdan evinizi incelemeye başlayan ve sizce kamerasıyla canlı yayın yapabilen sistem, en teknolojik güvenlik sistemi olarak dikkat çekiyor.

drone

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Drone temelli güvenlik sistemi güzel ama çok pahalı

Evet maalesef sistemin en kötü yanı bu. Hazırlanan sisteme Sunflower Labs tam 9.950 dolar gibi inanılmaz uçuk bir fiyat istiyor. 2020’nin ortasında satışa çıkacak denilen sistem, çok fazla ses getirebilecek gibi görünmüyor. Bunun da arkasında elbette çok yüksek fiyat yer alıyor. Ayrıca böyle bir sistemin düzenli kullanımı da kolay olmayacaktır. Özellikle işin içinde bir drone modeli bulunurken..

İlginizi Çekebilir

Insta360’tan yeni kamera sistemi

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"