Technologie

Facebook’un planladığı büyük dönüşümden kötü haberFacebook

Facebook, biliyorsunuz Instagram, Messenger ve WhatsApp odağında büyük bir dönüşüm planlıyor. Ancak buna izin verilmeyebilir.


Facebook çok uzun zamandır Instagram, WhatsApp ve Messenger‘ı birbirine entegre etmenin planlarını yapıyor. Böylelikle büyük bir mega platform oluşturmayı planlayan sosyal medya devinin başındaki Mark Zuckerberg, kişiler arasındaki iletişimi uygulamalardan bağımsız hale getirmek istiyor. Yeni yapıda 2,7 milyara varan kullanıcının birbirine her dört uygulama üzerinden de özel / şifreli mesaj gönderebileceği ve alabileceği aktarılıyor. Ancak bu planlar ABD Federal Ticaret Komisyonu‘nun hiç hoşuna gitmemiş durumda. FTC söylendiği kadarıyla Facebook’un hali hazırdaki “tekel olma” durumundan hiç hoşlanmıyor. Bu yeni hamlenin gerçekleşmesi halinde ise diğer firmaların artık iyice “rekabet edemez” hale geleceği aktarılıyor. Bu açıdan da şu an bu büyük entegrasyon projesinin hiçbir zaman gerçekleşmeme ihtimali bulunuyor. 2019’u gerçek anlamıyla sayısız skandal ile kapatan Facebook, bunun da etkisiyle ciddi şekilde köşeye sıkıştırılıyor. Ancak sürecin henüz yüzde 100 netleşmediği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook, ana platform olarak eski günlerinden çok uzakta

Ancak yine de grup olarak sosyal medya domine ediliyor. Verilen son bilgilere göre şirket geçen yıl global sosyal medya pazarının tam yüzde 66’sına hakimde ve tam 22,1 milyar dolar kar elde etti.

İlginizi Çekebilir

OPPO ekran altı kamera teknolojisi

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!