Sozialen Medien

#Fransa Hükûmetinin Corona Virüsü Salgınına Karşı Aldığı Önlemler 73. Cannes Film Festivali’ni de Etkileyebilir #SosyalMedya #Tv #BB

Fransa Hükûmetinin Corona Virüsü Salgınına Karşı Aldığı Önlemler 73. Cannes Film Festivali’ni de Etkileyebilir


Corona virüsü salgınının önüne geçmek isteyen Fransa hükûmetinin 5 binden fazla kişinin aynı yerde bir araya gelmesini 31 Mayıs’a kadar yasaklaması, 12-23 Mayıs tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 73. Cannes Film Festivali’ni de etkileyebilir.

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan, ancak zamanla dünyanın dört bir yanına yayılarak tüm dünyada korkuya neden olan Corona virüsü, sinema dünyasında da etkisini hissettiriyor. Çin ve İtalya gibi Corona virüsünün görüldüğü ülkelerde çekilmesi planlanan pek çok filmin prodüksiyonu sekteye uğrarken, insanların sinema salonu gibi kapalı alanlarda uzun süre vakit geçirmek istememesi gişe rakamlarını da ciddi şekilde etkiledi. Kapalı alanlarda bir araya gelmenin salgının yayılmasına neden olacağına dair bu endişe, sinema ve televizyon dünyasında pek çok etkinliği ve festivali de etkileyecek gibi görünüyor.

  #Sen Çal Kapımı 5.Bölüm Fragmanı ve Özeti izle

Fransa’dan gelen son haberler, 12-23 Mayıs tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 73. Cannes Film Festivali‘nin de Corona virüsü salgınından etkilenebileceğini gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde aldığı kararla, Corona virüsü salgınının önüne geçmek için 5 binden fazla kişinin aynı yerde bir araya gelmesini yasaklayan Fransa hükûmeti, bu yasağı 31 Mayıs’a kadar uzattı. Yasağın 31 Mayıs’a kadar uzatılması, 12-23 Mayıs tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan Cannes Film Festivali’nin bu tarihlerde gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine dair soru işaretlerinin ortaya çıkmasına neden oldu.

Cannes Film Festivali Sözcüsü Bu Kararın Festivali Etkilemeyeceğini Belirtti

Bu kararın açıklanmasının ardından Variety’ye konuşan Cannes Film Festivali sözcüsü, ne Cannes Film Festivali’nde, ne de festival kapsamında düzenlenen Cannes Film Market’te aynı anda tek bir yerde 5 bin kişinin bir araya gelmediğini, bu yüzden bu yasağın festivali etkilemeyeceğini belirtti.

  #Rückwärts nimmer

Ancak bu yasak kararıyla birlikte yerel yönetimlere gerekli gördükleri takdirde 5 bin kişiye ulaşmayan etkinlikleri de yasaklamaya yetkisinin verilmiş olması, Cannes Film Festivali’nin bu karardan kesin olarak muaf olmadığını gösteriyor. Bu noktada festivali gerçekleştirip gerçekleştirmeme kararı Cannes şehrinin yönetimine bırakılmış gibi görünüyor.

285 tespit edilmiş vakanın görüldüğü ve dört kişinin Corona virüsünden hayatını kaybettiği Fransa, Avrupa’da İtalya ve Almanya ile birlikte bu salgının en ciddi şekilde etkilenen ülkeler arasında yer alıyor. Dolayısıyla salgın şimdiden ülkede pek çok etkinliği etkilemiş durumda.

Televizyon dünyasının en önemli buluşma noktaları arasında yer alan ve bu ay sonunda Cannes’da düzenlenmesi planlanan MipTV iptal edilirken, Canneseries festivali de ertelenmek zorunda kaldı. Aynı şekilde Series Mania‘nın da ertelenmesinin an meselesi olduğu konuşuluyor. Üst üste gelen bu iptal ve erteleme kararları, mayıs ayına kadar salgının kontrol altına alınamaması hâlinde Cannes Film Festivali’nin de benzer bir kararla karşı karşıya kalmasının muhtemel olduğunu gösteriyor.

  #Krimis gehen immer – auch in Zweitverwertung

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"