Allgemeines

#Gençler Tehlikede! Modern Orta Yaş Depresyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler! #SosyalMedya #Tv #BB

Gençler Tehlikede! Modern Orta Yaş Depresyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

Üniversiteye büyük hayallerle gidip ortalama 4 yılını öğrenci olarak geçirenler, okulun bitmesiyle birlikte büyük bir boşluğun içinde kendilerini buluyor. Ben de 25 yaşında ve üniversite okumuş biri olarak bu durumu yaşadım. Bunun için yaşanılan bu durumun ne derece kötü bir hal olduğunu biliyorum. Uzmanlar da böyle bir sendromun varlığını söylüyor. Bizlerin yaşamış olduğu bu bunalımın adı: “Modern Yaş Krizi: 25” Bu yaşın 25 olmasında sebep üniversitede mezun olanların ortalama yaşı 25’dir. Peki uzmanlar bu depresyonun nedenlerinin ne olduğunu söylüyor?

depresyon

İşte 25 Yaş Depresyonunun Nedenleri

Diğer adıyla “çeyrek yaş krizi” olarak bilinir. Bu yaşta insanlar artık Cahit Sıtkı Tarancı gibi 35 yaşını beklemeden, yolu yarılamadan depresyona giriyorlar. Depresyonun 25 yaşına kadar inmesinin nedeni insanların üniversiteyi okuyup bitirdikten sonra işsiz kalması ve çevresindeki insanların, arkadaşlarının hayatlarını kurmasıdır.

  #Neue Stimmen für „Die Simpsons“

kıskanan

Evine döndüğü zaman üniversite hayatını geride bırakmıştır, her hafta gelen bir düğün daveti ile düğünden düğüne koşmaktadır ya da evlenmiş çoluk çocuk sahibi olan arkadaşının evine gitmektedir. Haliyle bu durum kişide ruhsal olarak kendini eksik görmeye neden olur. Neden „herkes evlenmiş, kimi arkadaşları da yüksek mevkilere gelmiş. Neden bu durumlardan bir tanesinin bile kendisi başaramamıştır,“ diye sorgular.

Halen bir iş bulamamış, yani ekonomi özgürlüğünün kavuşmamış olması da kişiyi depresyona sokuyor. Velhasıl, kişinin hayatının çeyreğine gelmesiyle birlikte halen bir şeyleri yapamamış olması bunalıma girmesinin en büyük nedenidir.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"