Allgemeines

#Gençlik Dizileri – IMDb Puanı Yüksek Gelmiş Geçmiş En İyi Gençlik Dizileri #SosyalMedya #Tv #BB

Gençlik Dizileri – IMDb Puanı Yüksek Gelmiş Geçmiş En İyi Gençlik Dizileri

Genç İnsanların Hayatını Yansıtan Tüm Zamanların En iyi 20 Gençlik Dizisi

Diziseverlerin izlerken keyif aldığı ve genç insanların dünyalarına adım attığı en iyi gençlik dizilerini listeledik. Gelmiş geçmiş en iyi ve en çok izlenen gençlik dizilerini sıraladığımız listemizde farklı tür ve konularda 20 gençlik dizisi yer almıştır. İşte dizi dünyasına damgasını vuran en popüler gençlik dizileri…

Gençlik Dizileri; 


1. The Society (2019 – ) – IMDb: 7.0

gençlik dizileri

En iyi gençlik dizilerinden biri olan The Society dizisinde bir grup genç yaşadıkları kasabaya çok benzeyen başka bir yere götürülürler. Ancak burada ne ailelerinden biri ne de herhangi bir insan bulunmaktadır. Ne yapacaklarına dair fikir yürüten ve korku içerisinde olan gençler öncelikle hayatta kalmanın yolunu bulmalıdırlar. Dizi sinema filmlerine de konu olan William Golding imzalı “Sineklerin Tanrısı” romanından esinlenerek senaryolaştırılmıştır.

Tür: Gençlik, Dram, Gizem

Fragman


  #Musik-Streamingdienst Tidal wechselt den Besitzer

2. Scream (1996) – IMDb: 7.2

gençlik dizileri

Korku ve gerilim türünde en iyi gençlik dizilerinden biri olan Scream çevresindeki genç insanları acımasızca katleden bir katili ve bu ölümlerden kurtulmaya çalışan bir grup genci anlatmaktadır. Lise öğrencisi olan Casey aldığı bir telefonda tanımadığı bir ses tarafından tehdit edilir. Aynı günlerde sıralı birkaç ölümde gerçekleşince Casey iyice korkmaya başlayacaktır.

Tür: Korku, Gerilim

Fragman  


3. Girls (2012 – 2017) – IMDb: 7.3

gençlik dizileri

Lena Dunham’ın hem yönetmenliğini hem de başrolünü üstlendiği gençlik dizisi 20’li yaşlarında henüz genç olan bir grup kadının hayatını anlatmaktadır. Dizide şehirli Amerikan gençliğinin günlük hayatı anlatılmakta olup son derece gerçekçi sahneleri ve uzun diyaloglarıyla dikkat çekmektedir. ünlü dizi yapımcısı HBO’nun en iyi dizlerinden biri olan Girls 6 sezon boyunca ekranlardaki yerini almış olup oyuncu kadrosunda Lena Dunham, Jemima Kirke ve Adam Driver yer almıştır.

Tür: Komedi, Dram, Gençlik

Fragman


4. Gossip Girl (2007 – 2012) – IMDb: 7.4

gençlik dizileri

En iyi yabancı gençlik dizilerinden biri olan Gossip Girl döneminin en popüler yapımlarından biri olmuştur. Başarılı dizi The O.C. ‘nin de yapımcılığını yapan Josh Schwartz tarafından yapımcılığı üstlenilen dizi ünlü yazar Cecily von Ziegesar’ın kitabından uyarlanmıştır. Dizinin konusu ise New York’un zengin semtlerinden birinde yaşayan bir grup lise öğrencisinin günlük hayatlarını, duygu ve düşüncelerini bir blog üzerinden aktarmalarını anlatmaktadır. Dedikodularla dolu bir maceranın anlatıldığı dizide hem senaryo hem de prodüksiyon bir hayli özenle yapılmış ve dikkat çeken detaylardandır.

Tür: Dram, Gençlik

Fragman


5. Pretty Little Liars (2010 – 2017) – IMDb: 7.4

gençlik dizileri

4 yakın kız arkadaşın başına gelen bir takım gizemli olayların anlatıldığı yabancı gençlik dizisi Pretty Little Liars’ın başrollerinde Lucy Hale, Ashley Benson ve Troian Bellisario rol almıştır. Ünlü yönetmen I. Marlene King’in eseri olan dizide 4 kızın ortak tanıdıkları Alison’un ölümünden sonra bazı sırlar ortaya çıkacaktır. Kızların birbirlerinden sakladığı bu sırlar gün gelip de açığa çıktığında bu büyük arkadaşlığa da zarar verecektir.

Tür: Dram

Fragman    


6. The O.C. (2003 – 2007) – IMDb: 7.5

gençlik dizileri

Başrollerinden Ben McKenzie ve Adam Brody’nin rol aldığı yabancı gençlik dizisi The O.C 2000’li yılların en popüler dizilerinden biri olmuştur. Dizide Orange County isimli bir sahil kentinde yaşayan avukat Sandy Cohen’in ve yeni tanıştığı Ryan Atwood’un hayat hikayesini anlatmaktadır. Sıradan bir aileden gelen Sandy eşinin babası tarafından pek sevilen biri değildir. Ancak Sandy oğlu ve eşi için burada yaşamak zorundadır. Gönüllü avukatlık yaptığı sırada karşılaştığı ve dürüstlüğüne inandığı Ryan Atwood’a reddedemeyeceği bir teklif yapar. İlk başta Ryan tarafından kabul görmeyen teklif daha sonrasında Ryan’a mantıklı gelecektir ve Ryan artık Cohenler ile birlikte yaşayacaktır.

Tür: Dram, Gençlik

Fragman


  #Apple’ın Zirveden Düşüşü, Piyasa Değerinden 500 Milyar Dolar Sildi

7. Legacies (2018 – ) – IMDb: 7.5

gençlik dizileri

En iyi gençlik dizilerinden biri olan Legacies ünlü yönetmen Julie Plec imzalı bir eserdir. Oyuncu kadrosunda Danielle Rose Russell, Aria Shahghasemi ve Kaylee Brant’ın yer aldığı dizinin konusu bir okulda eğitim alan vampirler, cadılar ve kurt adamların hikayesini anlatmaktadır. Okula yeni katılan öğrenciler Hope Mikkelson ve ikiz kardeşler Lizzie ile Josie içlerindeki gücü ortaya çıkarmaya çalışacaklardır. Ancak kötü duygularını bastırmak zorunda olan gençler bu okuldan iyi birer insan olarak ayrılmalıdırlar.

Tür: Dram, Fantastik, Gençlik

Fragman


8. Love Alarm (2019 – ) – IMDb: 7.5        

gençlik dizileri 

En iyi Kore gençlik dizilerinden biri olan başarılı yapım Love Alarm’ın oyuncu kadrosunda Kim So-Hyun, Song Kang ve Ga-ram Jung yer almıştır. İnsanların birbirinden hoşlandığını haber veren bir uygulama eğer hoşlanan kişi yakınlardaysa hemen alarm çalmaya başlıyor. Kim jojo’da bu uygulamayı kullananlardan biri olup telefonu ilk defa aşk alarmı verdiğinde heyecandan bayılacak gibi olur. Artık duygularını saklamanın imkansız olduğu bu güzel durum beraberinde bir kaos ortamı da getirecektir.

Tür: Romantik, Gençlik

Fragman


9. One Tree Hill (2003 – 2012) – IMDb: 7.6

gençlik dizileri

Amerikan gençlik dizilerinin peş peşe gelerek uzun yıllar boyunca popülerliğini koruduğu 200’li yıllarda One Tree Hill dizisi de muhteşem bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Dizinin konusu ise Kuzey Carolina eyaletinde küçük bir kasabada yaşayan ve Ravens isimli lise basketbol takımının genç oyuncularını anlatmaktadır.  Ünlü yönetmen Mark Schwan’ın eseri olan dizinin oyuncu kadrosunda James Lafferty, Bethany Joy Lenz ve Sophia Bush yer almıştır.

Tür: Dram, Gençlik

Fragman    


  #Müşterileri Marka Elçisine Dönüştürmenin Yolları

10. Elite (2018 – ) – IMDb: 7.6

gençlik dizileri

Carlos Montero ve Dario Madrona’nın birlikte yönetmenliğini yaptığı gençlik dizisi “Elite” ülkenin en seçkin ve zengin insanlarının okuduğu bir okula gitmeyi hak kazanan alt tabakadan 3 gencin hikayesini anlatmaktadır. Yaşanan büyük bir deprem sonrası okulları yıkılan öğrenciler çevre okullara gönderilirler. Bu sırada 3 yakın arkadaş ta ülkenin en iyi okulu Las Encinas’a kabul edilir. Birbirlerinden başka bir dayanağı olmayan bu üç genç zengin çocuklarına karşı büyük bir mücadele vereceklerdir.  

Tür: Dram, Gençlik

Fragman


11. The 100 (2014 – ) – IMDb: 7.7

gençlik dizielri

Bilim kurgu ve fantastik türünde en iyi yapımlardan biri olan The 100 dünyanın nükleer bir yok oluş sonrasında uzun yıllar boyunca insanlar tarafından terk edilmiş halde bırakılmasını ve devamında gelişen olayları anlatmaktadır. Dünyadan kaçmayı başaran bir grup insan 97 yıl sonra dünyanın hala yaşanabilecek bir yer olup olmadığını test etmek ve yeni bir dünya düzeni kurmak düşüncesiyle geri gelirler. Ancak ilk etapta sadece 100 genç insan dünyaya gelirler. Muhteşem senaryosu ve oyunculuk performanslarıyla dikkat çeken gençlik dizisi Kass Morgan’ın aynı isimli romanından uyarlanmıştır.

Tür: Macera, Dram, Bilim kurgu

Fragman  


12. 13 Reason Why (2017 – ) – IMDb: 7.8

gençlik dizileri

Son yılların en popüler ve en iyi gençlik dizilerinden biri olan 13 Reason Why Clay isimli lise çağlarındaki bir gencin bir gün okuldan eve gelip odasında bulduğu kaseti dinlemesi üzerine gelişen olayları konu edinmiştir. Kasette duyduğu ses daha iki hafta önce intihar eden sevgilisinin sesidir ve genç kız neden intihar ettiğinin 13 sebebini anlatmaktadır. Son derece başarılı bir senaryoya sahip olan dizi Jay Asher’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır.  Dizinin başrolünde Dylan Minnette yer almıştır.

Tür: Dram

Fragman


13. The End of the F***ing World (2017 – 2019) – IMDb: 8.1

gençlik dizileri

Ünlü yönetmen Jonathan Entwistle imzalı dizinin oyuncu kadrosunda Alex Lawther, Jessica Barden ve Naomi Ackie yer almıştır. Dizide psikopat ve ruhsal bozuklukları olan 17 yaşındaki James’in hikayesi anlatılmaktadır. Çocukluğundan beri kötü işlere kalkışan ve uyumsuz bir genç olan James hiç istemese de daha çok kurban bulabileceğini düşünerek okula gider. Henüz yeni tanıştığı Alyssa isimli kızı kendine kurban seçer. Kurbanına ilk olarak güven vererek ona aşık rolü oynayan James kız arkadaşıyla birlikte baş başa çıktığı bir yolculukta öldürmek yerine Alyssa’ya gerçekten aşık olacaktır.

Tür: Komedi, Dram

Fragman


  #Das Mit Vergnügen Horoskop im Februar – Karneval der Freundschaft

14. Skins (2007 – 2013) – IMDb: 8.2

gençlik dizileri

En iyi Netflix gençlik dizilerinden biri olan Skins arkadaşlık ve aşkın ön planda olduğu bir grup gencin okullarının son iki yılını anlatmaktadır. Her bir karakterin hikayesine ayrı ayrı değinen geniş ve kusursuz senaryo Jamie Brittiain ve Bryan Elsley yaratıcılığında oluşturulmuştur. Dizinin başrollerinde Kaya Scodelario, Hannah Murray ve Jack O’Connell yer almıştır.

Tür: Gençlik

Fragman


15. Buffy The Vampire Slayer (1997 – 2003) – IMDb: 8.2

gençlik dizileri

Genç bir kadının tek başına karanlık güçlere karşı savaştığı dizinin oyuncu kadrosunda Saraah Michelle Gellar, Alyson Hannigan ve Nicholas Brendon yer almıştır. Buffy Summers, vampirlerle savaşan ve her gün farklı bir maceranın içine atılan genç bir kadındır. Ancak Dünyaya komple bir saldırı yapan vampirler ve doğa üstü canavarlara karşı tek başına yapabileceği bir şey olmadığı için yakın arkadaşlarından yardım ister.

Tür: Fantastik, Aksiyon, Gençlik

Fragman


16. Misfits (2009 – 2013) – IMDb: 8.2

gençlik dizileri

Başarılı senaryosu ve muhteşem oyunculuk performanslarıyla dikkat çeken gençlik dizisi Misfits 2009 – 2013 yılları arasında yayınlanmış olup geniş bir izleyici kitlesine erişmiştir. Toplum hizmetinde çalışan 5 arkadaşın başına gelen bir olayı ve sonrasında yaşananları anlatan dizide Joseph Gilgun, Nathan Stewart-Jarrett ve Natasha O’Keeffe rol almıştır. Sosyal hizmet kurumda gönüllü olarak çalışan 5 arkadaş çıkan büyük bir fırtınadan sonra özel güçler kazanırlar. Ancak bu özel güçleri nasıl kullanacaklarına dair hiçbir fikirleri yoktur.

Tür: Dram, Fantastik, Gençlik

Fragman


17. Sex Education (2019 – ) – IMDb: 8.3

gençlik dizileri

Netflix orijinal yapımı gençlik dizisi Sex Education başta ana karakterler Otis ve Maeve olmak üzere ergenlik dönemlerini geçiren liseli öğrencileri anlatmaktadır. İçine kapanık ve okulun ezik tiplerinden biri olan Otis kendini kanıtlama ve korkularıyla yüzleşmek için uğraşırken bu sırada kendine has tarzı ve yaşam biçimiyle herkesin çekindiği Maeve ile tanışır. Birlikte okuldaki öğrencilere sosyal terapi yardımı veren ikili hem para kazanacaklardır hem de daha da sosyalleşmeye başlayacaklardır. Ancak Otis ve Maeve yavaş yavaş da olsa birbirlerine yaklaşmaya başlarlar.

Tür: Komedi, Dram, Gençlik

Fragman   


  #Diese drei neuen Promis wollen Joko bald die Show stehlen

18. Veronica Mars (2004 – ) – IMDb: 8.3

gençlik dizileri

En iyi yabancı gençlik dizilerinden biri olan Veronica Mars ünlü yönetmen Rob Thomas imzalı olup başrolünde Kristen Bell rol almıştır. Dizinin konusu ise Veronica Neptune isimli genç kızın liseden arkadaşı ve dostu olan Lily’nin öldürülmesi üzerine dedektiflik yapmasını anlatmaktadır. Kasabanın şerifi olan babasının önüne birçok engelin çıkması Veronica’yı dedektifliğe götüren sebep olmuştur ve genç kız arkadaşının katilini bulmadan durmayacaktır.

 Tür: Dram, Polisiye

Fragman


19. Stranger Things (2016 – ) – IMDb: 8.8

gençlik dizileri

Matt Duffer ve Ross Duffer’in yönetmenliğini yaptığı gençlik dizisi Stranger Things oyuncu kadrosunda Winona Ryder, Millie Bobby Brown ve Finn Wolfhard yer almıştır. Dizinin ana merkezinde kaybolan ufak bir çocuk ve onu bulmak için her şeyi yapan annesi anlatılmıştır. Tuhaf olayların da yaşandığı senaryoda 80’li yılların korku filmlerine de değinilmiştir. 4 sezondur ekranlardaki yerini alan yabancı gençlik dizisi Stranger Things hala devam etmektedir.

Tür: Gençlik, Fantastik, Gerilim

Fragman


20. Friends – Sıkı Dostlar (1994 – 2004) – IMDb: 8.9

gençlik dizileri

Gelmiş geçmiş en iyi sit-com dizilerden biri olan Friends 6 kişilik bir arkadaş grubunun mizah ve eğlence dolu hikayelerinin anlatıldığı dizi 10 sezon boyunca yayınlanmıştır. Dizinin oyuncu kadrosunda Jennifer Aniston, Courteney Cox ve Lisa Kudrow yer almıştır. Ünlü yönetmen Davidd Crane’in Marta Kauffman ile birlikte yönettiği dizi 90’lı yılların en iyi ve en çok izlenen gençlik dizilerindendir.

Tür: Komedi, Gençlik

Fragman 

Önerilen İçerik: Sinema Dünyasına Damga Vuran Gelmiş Geçmiş En iyi Gençlik Filmleri 

NeOldu.com

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"