Allgemeines

#George Clooney Filmleri –  IMDb Puanı Yüksek En iyi George Clooney Filmleri #SosyalMedya #Tv #BB

George Clooney Filmleri –  IMDb Puanı Yüksek En iyi George Clooney Filmleri

Unutulmaz George Clooney Filmleri

Sinema dünyasının karizmatik aktörü George Clooney kariyeri boyunca birçok filmde rol almış ve oyunculuğu ile izleyiciler tarafından çok sevilmiştir. Bu içeriğimizde b’in rol aldığı en iyi filmleri listeledik. İşte IMDb puanı yüksek gelmiş geçmiş en iyi George Clooney Filmleri…

George Clooney Filmleri;


1. Aramızda Casus Var (2008) – IMDb: 7.0

George Clooney

Başarılı yönetmenler Joel Coen ve Erhan Coen’in önderliğinde çekilen Aramızda Casus Var filmi Hollywood’a damgasını vuran komedi filmlerinden biri olmuştur. Ayrıca filmin oyuncu kadrosu da tam bir yıldızlar geçidi olup George Clooney, Brad Pitt ve Frances McDormand gibi ünlü aktörler rol almışlardır. Filmde alkolik olması sebebiyle CIA’den atılan eski bir ajanın başına gelen talihsiz olaylar komedi dolu bir senaryo ile anlatılmaktadır.

Tür: Komedi

Fragman


2. Zirveye Giden Yol (2011) – IMDb: 7.1

George Clooney

Hoolywood’un ünlü aktörü George Clooney’nin hem oyunculuk hem de aktörlük yaptığı Zirveye Giden Yol filminde Ryan Gosling ve Philip Seymour Hoffman’da rol almışlardır. Ohio eyaletinde başkanlık yarışının başlamasıyla oluşan gergin ortam bir hayli zorlu bir seçim süreci sunarken Başkan Mike Morris(George Clooney) yarışı önde bitirmek üzeredir. Ancak tam da bu sırda başkanın yardımcısı Stephen Myers (Ryan Gosling) büyük bir komplonun içerisine çekilmektedir. Film kusursuz senaryosu ve muhteşem oyunculuk performanslarıyla en iyi George Clooney filmlerinden biri olmuştur.

Tür: Dram

Fragman


3. Üç Kral (1999) – IMDb:7.1

George Clooney

George Clooney, Mark Whalberg ve Ice Cube’nin başrolünde yer aldığı David O.Russell yapımı savaş ve macera filmi Üç Kral Amerikan askerleri tarafından işgal ve yağma edilen Irak topraklarında geçen bir hikayeyi anlatmaktadır. İşgal sırasında ilginç bir harita bulan askerler ülkede yaşanan kaos ortamını fırsat bilerek onca hazineyi çalmak isterler. Ancak bu iş sandıkları kadar kolay olmayacaktır.

Tür: Savaş, Macera

Fragman


4. Avukat (2007) – IMDb: 7.2

George Clooney

Amerika’nın en tanınmış ve seçkin avukatlarından biri olan Michael Clayton’un hayatını anlatan başarılı filmin oyuncu kadrosunda Sean Cullen, George Clooney ve Tom Wilkinson yer almıştır. New York’da faaliyet gösteren büyük bir şirkette avukat olan Michael Keaton daha iyi paralar kazanmak ve daha da iyi bir konuma yükselmenin derdindedir. Bu sırada kendisine verilen son görev adeta bir felaketi yok etmektir. Ancak bu felaket Michael Keaton’u da bir hayli etkileyecektir. Filmde George Clooney’in etkili karakter oyunculuğu ile beğenileri kazanmıştır.

Tür: Gerilim, Dram

Fragman  


5. Gün Batımından Şafağa (1996) – IMDb: 7.2

George Clooney

Quentin Tarantino’yu oyuncu olarak gördüğümüz nadir filmlerden biri olan Gün Batımında Şafağa filmi büyük bir soygun yapan iki kardeşin kaçış yolunda yaşadıklarını anlatmaktadır. Başrolünde George Clooney’in rol aldığı unutulmaz filmde kusursuz senaryonun yanı sıra etkileyici oyunculuk performansları da izliyoruz.

Tür: Fantastik, Komedi, Gerilim, Aksiyon

Fragman


6. Senden Bana Kalan (2011) – IMDb: 7.3

George Clooney

5 dalda Oscar adaylığı ve 2 dalda altın küre ödülüne sahip olan başarılarla dolu Senden bana Kalan filminin oyuncu kadrosunda George Clooney, Shailene Woodley ve Amara Miller yer almıştır. Karısının büyük bir kaza sonrasında bitkisel hayata girmesiyle Matt King (George Clooney) hayatını gözden geçirme kararı alır. İki kızı ile küçük bir tatile çıkan Matt ailesinden kalan büyük mal varlığını satmaya karar verir. Ailecek izlenebilecek başyapıt filmlerden biri olan Senden Bana Kalan filminin yönetmenliğini Alexander Payne üstlenmiştir.

Tür: Dramatik komedi

Fragman


7. Aklı Havada (2009) – IMDb: 7.4

George Clooney

Hayatının uzunca bir süresine ülkeden ülkeye, şehirden şehre uçarak geçiren Ryan Bingham hayatını tek başına ve özgürce yaşamaktadır. En büyük hayali olan 10 Milyon uçuş miline de ulaşmasına az kalmıştır. Ancak hayatında kalıcı olan hiç bir şey olmadığı fark eden Ryan bu konu üzerinde düşündüğü sıralarda sempatik bir yol arkadaşına tutulur. Bu ilişkinin doğru olduğunu kabullenmeyen Ryan’ın müdürü ise Ryan’ı hayatı boyunca yollardan çekmekle tehdit eder. Başrolünde George Clooney’in rol aldığı Komedi ve dram dolu filmin yönetmenliğini Jason Reitman yapmıştır.

Tür: Komedi, Dram

Fragman


8. Nerdesin be birader? (2000) – IMDb: 7.7

George Clooney

Amerika’da yaşanan buhran yıllarında Ulysses Everett McGill işlediği bir suç yüzünden hapse girer ve uzun yıllar hüküm giyer. Ancak bir an önce buradan çıkmanın yolunu arayan Everett iki mahkuma hapse girmeden önce sakladığı 1.2 milyon dolarlık hazineden bahseder. Böylece üç kişilik bir takım olan mahkumlar hapisten kaçarlar. Peşlerinden gelen memur Cooley’i atlatmaya çalışan mahkumlar bu serüvende birbirinden tuhaf olaylarla karşı karşıya kalırlar. Başrolünde George Clooney’in rol aldığı filmin yönetmenliğini Joel Coen ve Ethan Coen yapmıştır.

Tür: Komedi, Polisiye

Fragman  


9. Yerçekimi (2013) – IMDb: 7.7

George Clooney

Başrolünde Sandra Bullock ve George Clooney’in rol aldığı unutulmaz bilim kurgu filmi Gravity uzaya daha ilk defa çıkan bir astronot ile tecrübeli bir astronotun yaşadıkları gerilim dolu olayları anlatmaktadır. Bir uzay görevi sırasında keşif yürüyüşüne çıkan iki astronot mekiğin parçalanması sebebiyle uzay boşluğunda bir başlarına kalırlar. Ancak buradan kurtulabilmenin bir yolu var mı yok mu bilinmemektedir. Gravity muhteşem senaryosu ve oyuncu kadrosuyla en iyi bilim kurgu filmlerinden biri olmuştur.

Tür: Gerilim, Macera

Fragman


10. Ocean’s 11 (2001) – IMDb: 7.8

george clooney

Ünlü yönetmen Steven Soderberg imzalı unutulmaz filmin oyuncu kadrosunda George Clooney, Brad Pitt ve Julia Roberts başta olmak üzere daha birçok ünlü isim yer almıştır. Karizmatik ve zeki bir adam olan Danny Ocean şartlı tahliye edilmesinin hemen ardından yeni planı için harekete geçer. Yanına aldığı 111 adamı ile tarihin gördüğü en büyük kumarhane soygununa hazırlanan Danny bu sırada karısı Tess ile de barışmak için mücadele etmektedir. Film kusursuz hikayesi ve dikkat çeken oyuncu kadrosuyla en iyi George Clooney filmlerinden biri olmuştur.

Tür: Mahkeme, Gerilim, Komedi

Fragman

Önerilen İçerik: Fransız Aktör George Clooney’in Rol Aldığı IMDb Puanı Yüksek En İyi Filmler

NeOldu.com

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"