Technologie

Geri sayım başladı; Huawei Mate 30 Pro Türkiye sayfası açıldı! – BB

Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro

ABD ambargosunun yaraladığı amiral gemisi akıllı telefon Huawei Mate 30 Pro için Türkiye geri sayımı sürüyor. Firma resmi sayfayı da açmış durumda.

Huawei Mate 30 Pro, hep söylediğimiz gibi incelemesine burada yer verdiğimiz yılın en iddialı ancak “kanadı kırık” akıllı telefonu konumunda yer alıyor. Bunun da arkasında telefon için Android lisansının alınamamış olması bulunuyor. Bu durum nedeniyle telefonda Play Store başta olmak üzere Google servisleri ve birçok Google uygulaması çalışmıyor. Buna rağmen telefon ocak ayı bitmeden resmi olarak Türkiye’de de raflardaki yerini alıyor. Halen net çıkış günü paylaşılmayan telefon, yeni gelişmeye göre çok ama çok yakında bulunuyor. Çünkü modelin buradan ulaşabileceğiniz resmi Türkiye sayfası yayına alınmış durumda. Bu sayfaya göre Türkiye’de sadece “uzay gri” renk seçeneğiyle satılacak model, bu konuda biraz üzüyor ancak diğer renklerin de daha sonra getirileceği tahmin ediliyor. Peki telefonun Türkiye fiyatı ne kadar olacak? Burada büyük bir sürpriz olmasa amiral gemisinin 9 bin TL‘yi görebileceği tahmin ediliyor. Mate 30 Pro’nun 256 GB için Avrupa fiyatı 1.099 euro seviyesinde yer alıyor. 1.099 euro sadece güncel kur üstünden 7.180 TL ediyor. Model için Türkiye’de en iyi fiyatın bile 8 bin TL üstünde olacağı aktarılıyor.

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro kamera donanımıyla fark yaratan bir model

Modelin arkasındaki yuvarlak modülde 1/1.54 inç ve 1/1.7 inç gibi büyük sensörlere sahip 40 megapiksel F1.8 ultra geniş açı + 40 megapiksel F1.6 geniş açı + 8 megapiksel F2.4 telefoto + 3D derinlik sensörü yer alıyor. Bu kombinasyon ve CPU, GPU ile özel yapay zeka birimlerini bir arada kullanarak telefon 7.680 fps yavaş çekim video kaydedebiliyor. Bu da modelin en çok ses getiren detayları arasında bulunuyor. Daha önce de aktardığımız üzere şu an bu kadar yüksek hıza ulaşabilen başka hiçbir akıllı telefon bulunmuyor.

İlgili Video


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!