Fernsehsendungen - Filme

En İyi Gerilim Filmleri İzle – Soluksuz İzleyebileceğiniz En İyi Gerilim Filmleri

Inhaltsverzeichnis

Gerilim Filmleri – Soluksuz İzleyebileceğiniz En İyi Gerilim Filmleri

Son Yılların En Çok İzlenen, En İyi Gerilim Filmleri

Gerilim filmleri listemizde, son yılların en çok izlenen ve yeni gerilim filmleri bir araya getirildi. IMDB Puanı yüksek en iyi gerilim filmlerini bu listede bulabilirsiniz. İşte, bol ödüllü gerilim filmleri ve psikolojik gerilim filmlerinin yer aldığı tüm zamanların en güzel film önerileri.

Gerilim Filmleri;


25. Bridge of Spies (2015) IMDB: 7.6

Gerilim Filmleri

Bridge of Spies Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Amerika ile Rusya arasında uzun süre devam eden Soğuk Savaş yıllarına değinen filmin oyuncu kadrosunda Tom Hanks, Mark Rylence, Domenick Lambordozzi, Victor Verhaeghe ve Mark Fichera gibi önemli isimler yer almaktadır. Film, ABD’li bir pilotun Sovyetler’de esir düşmesiyle başlar. Tutsaklığın sonlandırılması için CIA tarafından bir avukat görevlendirilir. Ancak bu görev son derece zor ve risklidir. Tarih, Aksiyon Gerilim filmleri arasında oldukça etkileyici bir yapım Casus Oyunları, mutlaka izlemeniz gereken bir yapım.

Fragman


24. Room / Gizli Dünya (2015) IMDB: 8.1

Gerilim Fİlmleri

Room Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Ödüllü gerilim filmleri arasında mutlaka izlemeniz gereken harika bir film. 2015 yılında vizyona giren ve yayınladığı dönem tüm dünyada büyük bir etki yarayan Room ( Gizli Dünya) bir anne ve çocuğunun 5 yıl boyunca tek odada hayatlarını sürmelerini anlatır. Jack ve annesi 5 yılın sonunda yaşadıkları tek odadan kurtulur. Jack’in keşifleri oldukça sansasyonel ve derin izler bırakacak şekilde sarsıcı olacaktır. Toplamda 43 ödül kazanan Room filmi, son yılların en iyi gerilim filmleri listesinde mutlaka yer alan ve aynı zamanda 1 dalda Altın Küre ödülünün de sahibi konumundadır.

  La Casa de Papel 1. 2. 3. 4. 5. Sezon Türkçe Altyazılı izle

Fragman


23. Gone Girl / Kayıp Kız (2014) IMDB: 8.1

Gerilim Fİlmleri

Gone Girl Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

2014 yılında vizyona giren ve gerilim türünün başarılı örneklerinden bir tanesi olan Gone Girl, evliliklerinin 5. yılını kutlamaya hazırlanan Nick ve Amy’nin başından geçen gizem dolu olayları aktarmaktadır. Kutlamanın yapılacağı gün Amy aniden ortadan kaybolur ve bir zaman sonra polisin gözünde Nick, şüphe çekmeye başlar. Rüyasında karısını vahşice öldürdüğünü gören Nick, herkese masum olduğunu anlatmaya çalışsa da çevresi yalanlar ve ihanet ağlarıyla kuşatılmıştır. Gerilim filmleri listesinde mutlaka izlemenizi tavsiye edeceğimiz bir yapım.

Fragman


22. Nightcrawler / Gece Vurgunu (2014) IMDb: 7.9

Gerilim Fİlmleri

Nightcrawler Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Gerilim filmleri listesinde bizce mutlaka olması gereken harika bir yapım. Başrollerinde Jake Gyllenhaal, Michael Papajohn, Marco Rodríguez ve Bill Paxton gibi başarılı oyuncular yer alıyor. Filmde, Lou Bloom isimli karakterimiz kariyerinde zirveye çıkmak için mücadele veren genç ve hırslı bir adamdır. Yaşamı boyunca başarılı olmak için girişilen her yol onun için mubahtır. Yapmayacağı bir şey yoktur. Yaşadığı şehirde meydana gelen olayları fotoğraf ve video makinesiyle bütün açıklığıyla kaydetmeye başlar. Bir süre sonra ülkenin en önemli kanallarından bir tanesinde gece muhabiri olarak işle başlar. Her şey onun için iyi gibi gözükse de bu yolda ilerlemenin bir faturası olacaktır.

Fragman


21. Melekler ve Şeytanlar (2009) IMDB: 6,7

en iyi gerilim filmleri

Angels & Demons Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Dan Brown‘ ın çok satanlar listesine girmiş kitabından uyarlanan filmde sıradan bir cinayet olayının aslında göründüğü gibi olmadığı ve geçmişi çok eskiye dayanan İllumminati tarikatı ve Vatikan arasındaki hesaplaşma ile alakalı olduğu anlaşılır. Konu hakkında Simge bilim Profesörü Robert Langton Roma‘ ya davet edilir. 400 yıllık simgeleri ve sembolleri takip ederek olayı aydınlatmaya çalışan Langton’un başından şüpheli olaylar geçer. Öldürülen adamın yeni bir icat geliştirdiği ve bu aletin Vatikan‘ ı ortadan kaldırmak için gizlendiği ortaya çıkar. Gerilimin ilerleyen dakikalar ile tırmandığı Angels & Demons filminin başrolü usta oyuncu Tom Hanks üstlenmiştir.

Fragman


20. Parçalanmış (2016) IMDb: 7.5

en iyi gerilim filmleri

Split Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Son yılların en iyi gerilim filmleri arasında gösterilen split filmi, 2016 yılında vizyona girdi ve girdiği yıl içerisinde en çok izlenen gerilim filmlerinden bir tanesi oldu. Filmde James McAvoy’un başarılı performansı, gerilim ve psikoloji alanında yer alan filmi daha da güzel bir hale getiriyor. Filmde;  kişilik bölünmesi yaşayan Kevin Crumb ve üç küçük kız kardeşin psikolojinizi altüst edecek hikayesini konu alıyor.

Fragman


19. Amerikan Sapığı (2000) IMDb: 7.6

en iyi gerilim filmleri

American Psycho Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Christian Bale’in olağanüstü performansının yanı sıra senaryosunda da imzasının bulunduğu 2000 yapımı muhteşem bir gerilim filmiyle daha listemize devam ediyoruz. Bale’in yanı sıra Jared Leto, Chloe Sevigny, Reese Witherspoon ve Willem Dafoe gibi oldukça başarılı oyuncuların da boy gösterdikleri American Psycho filminin yönetmen koltuğunda ise Mary Harron oturuyor.

  #Into The Night 1.-2.Sezon izle – Güneş Artık Bir Düşman #SosyalMedya #Tv #BB

Fragman


18. İçerideki Adam (2006) IMDB: 7,6

en iyi gerilim filmleri

Inside Man Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Boyacı kılığına giren Dalton ve beraberindeki 3 hırsız Wall Street üzerindeki bir binaya soygun için girerler. Polisin gelmesiyle içerdeki 50 kişiyi rehin alan hırsızlar rehineleri öldürmekle tehdit ederler. Polis her zaman uyguladığı prosedürü uygular ve en iyi dedektiflerinden olan Frazier ve Darius, rehinelerin serbest bırakılması konusunda pazarlık ve ikna için görevlendirir. Dedektifler bu işteki deneyimlerini ve kurnazlıklarını kullanmaya çalıştıkça soyguncuların her zaman bir adım önde olduğunu ve tüm hamlelerine yanıt verdiklerini fark ederler. Zaman geçtikçe olayın içinden çıkamazlar ve konuya banka sahibi ile birlikte bayan bir broker dahil olmak ister. İşler iyice karışmıştır. Dedektiflerin bunun normal bir soygun olmadığı ve ortada dönen olayın ne olduğunu anlamaya çalımaları gerekmektedir. Inside Man’de Danzel Washington, Jodia Foster, Cliwe Owen, Willwm Dafoe gibi isimler yer almaktadır.

Fragman


17. Kelebek Etkisi (2004) IMDb: 7.7

en iyi gerilim filmleri

The Butterfly Effect Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Bilim kurgu ve gerilim film türünün ender örnekleri arasında yer alan The Butterfly Effect filmi, 2004 yılının en iyi psikolojik gerilim filmi olarak karşımıza çıkmaktadır. Filmin başrollerinde Ashton Kutcher, Amy Smart ve Eric Stoltz’dan yer almaktadır. Filmin konusunda, Evan Treborn, özellikle yoğun strese yaşadığı anlarda baygınlık geçirmektedir ve bunun asıl nedeni çocukluğunda geçirdiği karanlık olaylardır. Zamanda yolculuk yapıp geçmişini düzeltmek isteyen Evan, yepyeni bir geçmiş oluşturmaya başlar ama her şey istediği gibi gider mi? Gerilim dalında mutlaka izlemeniz gereken bir yapım.

Fragman


16. Makinist (2004) IMDB: 7,7

en iyi gerilim filmleri

The Machinist Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Trevor, makine üzerine çalışan bir adamdır. Uyuyamama hastalığı olarak bilinen İnsomnia yakalanmıştır. yaklaşık bir yıldrı hiç uyuyamayan adam kilo kaybetmeye ve giderek korkunç görünmeye başlar. Etrafındakiler onun hakkında endişe duymaktadırlar. Bir süre sonra kendi can güvenliklerinden tedirgin olmaya başlayan arkadaşları, Trevor‘ un da karıştığı bir kazada bir arkadaşlarının sakat kalması üzerine ona karşı cephe alırlar. Artık birlikte çalışmak istemezler ve onu göndermek için yöntemler denerler. Uykusuzluğun verdiği bozuk ruh hali ile halüsilasyonlar görmeye başlayan ve iyice paranoyaklaşan Trevor, etrafındakileri kendisine düşman olarak görmeye başlar. Bu noktadan sonra hayatı adeta kabusa dönecektir. Oyunculuğu ile göz dolduran Christian Bale bu film için 30 kilo vermiştir. The Machinist filmi, gerilim ve dram isteyenlerin mutlaka izlemesi gereken bir filmdir.

Fragman


15. Ejderha Dövmeli Kız (2011) IMDB: 7,8

en iyi gerilim filmleri

The Girl with the Dragon Tattoo Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Mikael Blomkvist adında başarılı bir yazar, yaptığı hatalı bir yazı sonrasında vali hakkında rüşvet aldığı iddiasını ortaya atmış ve tepkileri üzerine çekmiştir. Hakkında dava açılmış ve çalıştığı kurum onunla çalışmak istemediğini söylemiştir. Mikael işsiz kalmış ve piyasada bu saatten sonra iş bulamayacağını düşünerek üzüntüye düşmüştür fakat birden sürpriz şekilde ona iş teklifi gelir. Büyük bir firma sahibi olan Vanger ailesinden Henrik Vanger ona yıllar önce ortadan kaybolan yeğenini bulmasını ve konuyu araştırmasını söyler. İsveç’e giden yazar onu hep takip eden gizemli bir kız olan Lisbeth ile birlikte konuyu araştırmaya başlar. Olay çözülür fakat beklenmedik sürpriz Lisbeth tarafından yapılır. Girl With The Dragon Tattoo filminde, Daniel Craig ve Rooney Mara başrolleri paylaşıyor. Filmdeki ince detayları yakalayabilmek adına ikinci kere izlemenizi tavsiye ediyoruz.

  Rise of Empires: Ottoman 1.-2.-3. Sezon izle

Fragman


14. Siyah Kuğu (2010) IMDB: 8,0

en iyi gerilim filmleri

Black Swan Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Nina adındaki balerinin tek hayali Kuğu Gölü Balesi’nde başrol oynayabilmektir. Eski bir balerin olan annesi kendi elde edemediği hırsları yüzünden kızı üzerinde aşırı baskı kurmaktadır. Bu baskı ile Nina‘ nın hiç arkadaşı ve sosyal yaşantısı yoktur. Baş dansçıyı değiştirmek isteyen Thomas bu rol için düşündüğü kişinin Nina olduğunu söyleyince Nina en büyük hayalinin gerçek olacağını düşünür fakat bunun için çok çalışması gerekmektedir çünkü baş dansçı hem saf ruhu olan beyaz kuğuyu hem de kötü olan siyah kuğuyu canlandırmaktadır. Nina beyaz kuğuda sorun yaşamasa da siyah kuğu için yetersizdir. Nina‘ nın rakibi olan dansçı ile arkadaş olurlar fakat ruhsal sorunlar yaşayan Nina halüsilasyonlar görmeye ve içindeki siyah kuğuya karşı mücadele vermeye başlar. Black Swan filmi, gerilim ve dramı birlikte işleyen konusuyla ve Natalie Portman’ın müthiş oyunculuğu ile izlenmesi gereken filmler arasında yer alır.

Fragman


13. Altıncı His (1999) IMDB: 8,1

en iyi gerilim filmleri

The Sixth Sense Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Küçük bir çocuk ölüleri görebildiğini ve korktuğunu söyler. Özel güçleri olduğunu ve kendisinden başka kimsenin onları göremediğin anlayan çocuk bu durumu psikolog Malcolm‘ dan başka kimseye anlatamaz. Bu duruma başta inanmayan psikolog gelişen olaylar karşısında inanmaya başlar. Daha sonra çocuğu ölülerin ondan yardım istiyor olabileceğini ve ölüler ile konuşmayı denemesini söyler. Çocuk bunu yapınca ölen küçük bir kız ona neden öldürüldüğünün babasına iletmesini istediğini söyler. Olaylar böyle gelişirken Malcolm bir takım garip olayların farkına varır. Aslında kendisi de bir ölüdür. Konusu ile oldukça şaşırtan ve gerilimi yüksek seviyelere çıkaran The Sixth Sense’de Bruce Willis, Mischa Barton, Haley Joel Osment Donnie Walhberg gibi isimler yer alıyor.

Fragman


12. Zindan Adası (2010) IMDB: 8,1

en iyi gerilim filmleri

Shutter Island Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Suç işleyen akıl hastalarının cezalarını çektiği ve aynı zamanda tedavi gördüğü bir adada gerçekleşen gizemli bir olayı araştırması için görevlendirilen dedektif Teddy ve yardımcısı Chuck adaya gider. Delilerin arasında kalan dedektifler, olayı aydınlatmak için çabalarken bir takım ilginç olaylar ile karşılaşırlar. Bu kafa karıştıran olaylar zinciri ile görev yapmaya çalışan dedektiflerin hikayesi izleyenleri oldukça etkileyecek türden. Filmi izlerken kafa karışıklığı ve beyninizin zorlandığını hissedeceksiniz. Tüm bu akıl oyunları içinde içerdiği yüksek gerilimden dolayı heyecanınızı kontrol edemeyeceksiniz. Başrole Leonardo DiCaprio‘ ya Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Michelle Williams ve Emily Mortimer gibi isimler eşlik ediyor.

Fragman


11. Taksi Şoförü (1976) IMDb: 8.3

en iyi gerilim filmleri

Taxi Driver Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Sinema tarihinde unutulmaz eserler arasında yer alan ve gerilim film türünde birçok filme taş çıkartan Taxi Driver filmi, aradan uzun yıllar geçmesine rağmen halen daha değerini kaybetmemiştir. Robert De Niro’nun adeta kanatlandığı, Martin Scorsese’nin hem yönetmen hem de oyuncu kadrosunda yer aldığı filmde emektar bir adamın gece taksi şoförlüğü yapması ve sonrasında gelen şiddet eğilimi anlatılmaktadır.

Fragman


10. Testere (2004) IMDB: 8,3

en iyi gerilim filmleri

Saw Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Baygın yatan iki adam kendilerine geldiklerinde pis bir banyoda zincirlenmiş halde olduklarını görürler. Daha önce birbirlerini hiç görmemişlerdir ve orada ne aradıklarını bilmiyorlardır. Zincirlerden kurtulmayı denerler fakat bir türlü başaramazlar. Banyoda kanlar içinde yatan bir adam daha vardır. Adamın kafasından darbe alarak öldürüldüğünü görürler. Hiçbir fikri olmayan bu iki adam düştükleri durumdan kurtulmak için düşünmeye başlar ve yerdeki cesetten çıkan ipucu ile olaylar gelişir. Saw filmi, gerek konusuyla gerekse yaşattığı gerilim duygusu ile öncü olma özelliği taşımaktadır. Daha sonra seride 9 film çekilmiştir ve her filmde bir önceki ile ilgili konuları görebilmek mümkündür.

  #3 Aptal (3 İdiots) İzle #SosyalMedya #Tv #BB

Fragman


9. John Wick 2 (2017) IMDb: 8.4

en iyi gerilim filmleri

John Wick: Chapter 2 Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

İlk serisi ile herkesi kendisine hayran bırakan Keanu Reeves, ikinci filmde de harikalar yaratmaya devam etmektedir. Aksiyon gerilim filmleri alanında oldukça güzel ve başarılı bir eser olan John Wick 2, 2017 yılında çıkan birçok gerilim filmini hem izlenme hem de kazanç bakımından geride bırakmıştır. Filmin konusunda, sakin bir hayat süren John’un başına gelen olaylar sebebiyle bir kez daha suç dünyasına girmesine sebep olan olaylar anlatılmaktadır. İlk filmi izleyenler şimdiden ikinci filmi izlemek için plan yapmıştır ancak henüz John Wick serisini izlemeyenler, bu gerilim dolu filmi kesinlikle izlemelidirler…

Fragman


8. Otomatik Portakal (1971) IMDb: 8.4

en iyi gerilim filmleri

A Clockwork Orange Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Gerilim filmleri dalında oldukça güzel bir film olan A Clockwork Orange, insani değerlerin ayaklar altına alındığı bir gelecekte, Britanya’da geçmektedir. Filmde şiddet bağımlısı bir çete ve onun lideri Alex’in hikayesi anlatılmaktadır. Polis tarafından yakalanan Alex’e ceza verilmez çünkü kobay olarak bir deneyde kullanılır. Stanley Kubrick tarafından Anthony Burgess’ın aynı adlı kitabından beyazperdeye uyarlanan film, aynı anda hem kitap okuyucusunun hem de sinema seyircisinin gönlünü kazanan nandide uyarlamalardan biridir.

Fragman


7. İhtiyar Delikanlı (2003) IMDB: 8,4

en iyi gerilim filmleri

Oldboy Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

En İyi Kore filmleri arasında gösterilen harika bir yapıt. Evli ve bir çocuğu olan Oh Dae-Su sorumsuz hareketleri olan fakat ailesiyle birlikte mutlu şekilde yaşayan bir adamdır. Kızının doğum gününde eve doğru gidecekken kaçırılan adam gözlerini açtığında bir hücrede olduğunu görür. Bu hücre özel olarak tasarlanmıştır ve televizyonu ve yatağı vardır. Kapının altında yemeği verilen adam sebebini sorsa da bir türlü cevap alamamakta ve neden orada olduğunu anlayamamaktadır. Tam 15 yıl boyunca küçük bir odada tutsak olan adam, sonunda serbest bırakılır. Yine ne olduğunu anlayamaz ve tutsak olarak geçen zamanın hesabını sormak için bunu yapanların peşine düşer. İlk gittiği restoranda çalışan bir kız ona kalacak yer verir ve bu yolda yardımcı olacağını söyler.

Fragman


6. Cinnet (1980) IMDb: 8.5

en iyi gerilim filmleri

The Shining Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Gelmiş geçmiş en iyi gerilim filmleri arasında yer alan The Shining filmi, sinema tarihine adeta damga vurmuştur. Jack Nicholson’ın unutulmaz performansıyla şekillenen filmde yer alan çekimlerde en az filmin konusu kadar başarılıdır.

Fragman


5. Kuzuların Sessizliği (1991) IMDB: 8,6

en iyi gerilim filmleri

The Silence of the Lambs Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Clarice, yeni mezun olan bir FBI ajanıdır. Sapkın bir katili bulmakla görevlendirilir. Kurbanlarının derilerini yüzen bu katil, bir kadını esir almıştır ve Clarice‘ nin görevi bu kadını kurtarmaktır. Bu işi nasıl yapabileceğini düşünen Clarice‘ nin aklına değişik bir fikir gelir. Başka bir katilden yardım istemek. Ünlü psikopat doktor Hannibal insan eti yiyen vahşi bir yamyamdır. Eğer onun güvenini kazanır ve onunla yakınlaşabilirse asıl katili yakalamak için istediği bilgileri alabilecektir. The Silence Of The Lambs yüksek ilgi görmüş ve 2 dalda Oscar ödülüne layık görülmüştür.Bu başarıyla da Hannibal Lecter serisinin çekilmesini sağlamıştır. Oyuncu kadrosunda Jodie Foster, Anthony Hopkins, Scott Glenn, Ted Levine ve Kasi Lemmons gibi isimleri barındıran yapım kült gerilim filmleri arasındadır.

  En İyi Kore Dizileri izle | Güncel Kore Dizileri Sıralaması

Fragman


4. Olağan Şüpheliler (1995) IMDb: 8.6

en iyi gerilim filmleri

The Usual Suspects Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Gelmiş geçmiş en iyi filmler arasında gösterilen The Usual Suspects filmi, gerilim filmleri arasında da oldukça önemli bir yerde bulunmaktadır. Filmin konusu; San Pedro’da patlayan bir tekneyi araştıran polis, teknede 27 ceset ve 91 milyon dolarlık uyuşturucu parası bulur ve bu olaydan iki kişi sağ kurtulur. Kurtulanlardan bir tanesini vücudu yanıklarla dolu Macar terörist ve bir tetikçidir. Karakterler arasında bulunan Kint, 6 hafta öncesinde yaşanan bütün olaylar hakkında polise bilgi verir ve sonrasında hikaye resmen başlar… Kesinlikle izlemeniz gereken bir film…

Fragman


3. Yedi (1995) IMDb: 8.6

en iyi gerilim filmleri

Se7en (Seven) Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Bir kişiye gerilim film önerisi yapmak istediğinizde ne olursa olsun Seven filmini kesinlikle belirtmeniz gerekmektedir. Psikolojik ve gerilimin hat safhada yer aldığı bu filmde 7 ölümcül günahı işleyen kişileri tek tek öldüren bir seri katli anlatmaktadır. Yedi Ölümcül Günah, Hıristiyanlık inançlarına göre Kibir, Açgözlülük, Şehvet Düşkünlüğü,Kıskançlık, Oburluk,Yıkıcılık ve Tembellik’tir. İki polis dedektifi bu seri katilin peşindedir. David Fincher imzalı film,sürükleyici konusu ve oyuncuların performanslarıyla tüm dünyada gişede büyük başarı yakalamıştı. Başrollerde Brad Pitt ve Morgan Freeman yer almaktadır.

Fragman


2. Dövüş Kulübü (1999) IMDb: 8.8

en iyi gerilim filmleri

Fight Club Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Sadece en iyi gerilim filmleri arasında değil dünyanın en iyi filmleri arasında da bulunan Fight Club, gelmiş geçmiş en iyi gizem ve gerilim filmleri arasında yer almaktadır. Konusuyla sinemada yeni bir boyut oluşmasına zemin hazırlayan Dövüş Kulübü filminin konusu; hayatının sıradanlığından nefret eden Jack’in hikayesini anlatır. Grup terapilerine giden Jack, burada Marla adında bir kadın ile tanışır. Bir sonra sonra ise hayatının tamamen değişmesini sağlayacak olan Tyler Durden ile… David Fincher’ın kısa sürede kült mertebesine erişen filminin popülerliği dillere destan. Filmin başrollerinde de Brad Pitt, Edward Norton yer almaktadır.

Fragman


1. Başlangıç (2010) IMDb: 8.8

en iyi gerilim filmleri

Inception Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Inception filmi, konusuyla ve oyuncu performansıyla son yılların en iyi psikolojik gerilim ve aksiyon gerilim filmleri arasında yer alan ve kendi kategorisinde nirvanaya ulaşan filmdir. Bilinçaltı hırsızlığı olarak tabir edilebilecek bir konuda uzman olan Dom Cobb adlı hırsızın hikayesi anlatılmaktadır. Dom Cobb rüya gören kişilerin bilinç altı düşüncelerini çalabilmesiyle ün kazanmış ve kurumsal casusluk adı verilen bir sektörde yer almasını sağlamıştır fakat bu durumun kötü yanı ise uluslararası bir kaçak durumuna düşmüş olmasıdır. Leonardo DiCaprio‘ nun başrolünde olduğu filmde, Marion Cotillard, Joseph-Gordon Lewitt, Ellen Page ve Michael Caine gibi oyuncular yer almaktadır.

Fragman


Önerilen İçerik: Gizemi İliklerinize Kadar Hissettiren En İyi Film Önerileri

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"