Technologie

Google ve servislerine erişim kesildi; sorun sadece Türkiye’de mi?Google

Google ve servislerine şu an Türkiye’den erişim sağlanamıyor. Peki sorun sadece Türkiye’de mi? Görünüşe bakılırsa büyük bir problem var.

Şu an Türkiye’den Google ve Google’ın YouTube, Gmail vb. gibi servislerine erişim kesilmiş durumda. Bazı servisler çok yavaş da olsa açılıyor ancak genel olarak ciddi bir sıkıntı bulunuyor. Ancak sorun sadece Türkiye’de de değil. Yani Rekabet Kurumu ile Google arasında yaşanan problemlerden dolayı bir yasak ya da yavaşlatma söz konusu değil. Türkiye ve çevresindeki ülkeler yanında Japonya’da dahi erişim sorunlarının başladığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu açıdan genel ağ sisteminde global pazara yayılan genel bir sorun bulunuyor. Bu arada Google’ın yaşadığı sorun birçok diğer internet servisinde de ciddi şekilde yavaşlama yapıyor. Bu açıdan altyapısal bir sıkıntının olabileceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sorun yaşayan Google sunucularını Türkiye’ye getiriyor

Necdet Çalışkan‘ın haberine göre Türk Telekom ile anlaşan Google, sunucularını Türkiye’ye getiriyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook’un sunucularını buraya getirmek için de bir çalışma başlatan Türk Telekom, bu konuda önemli adımlar atıyor. Söylendiği kadarıyla 16 Aralık tarihinde bir anlaşma imzalayan ikilinin, şimdilik sürecin planlarını yaptığı aktarılıyor. Bu planlara göre Google’a sekiz farklı merkezde Türkiye’deki ihtiyaçları için sunucular kurulacak. Dikkat çeken anlaşmaya göre Google’ın Türkiye’deki internet trafiğinin 2020 yılında yüzde 50’si burada kurulacak sunuculardan yönetilecek. Bu oran 2020 bitmeden yüzde 80’e kadar çıkarılacak.

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!