Allgemeines

#Gün İçerisinde Enerjik Olmanızı Sağlayacak 6 Süper Yöntem #SosyalMedya #Tv #BB

Gün İçerisinde Enerjik Olmanızı Sağlayacak 6 Süper Yöntem

Uyanır uyanmaz yapılan 6 temel hata güne 1-0 yenik başlamamıza neden oluyor. Böylece mutsuz, yorgun ve stresli bir güne uyanıyoruz. İşte güne hatalı başlamamanız, bütün gün boyunca huzurlu olmanız için ufak tüyolar;

gune-pozitif-baslamak.gif


1. Alarmı Erteleme

Birkaç dakika daha fazla uyumak için ertelenen alarm, alışkanlık yaratıyor. Böylece daha fazla uyuma isteği uyandırırken vücudun işleyişini bozuyor.

alarm-002.jpg


2. Yataktan Hızlı Kalkmayın 

Güne bir an önce başlamak ve geç kalmamak için yataktan hızlıca kalkıldığında gece boyunca sertleşen kaslarımızda daha fazla baskı ve spazma neden oluyor. Bunun sonucunda yoğun bel ağrıları, disk kaymaları görülebiliyor. Yataktan kalkarken dizlerinizi sırayla karnınıza çekmeniz kaslarınızın ısınarak, kanınızın vücudunuza yayılmasını ve kendinizi daha dengeli hissetmenizi sağlayacaktır.

vucut-dengesi-001.jpg


3. Üzerinize Hırka Alın

Sabahları vücut ısınız evin ısısından he zaman daha yüksek olacaktır. Bu nedenle hastalıklara davetiye çıkarmamak için kalkarken mutlaka üzerinize sabahlık veya hırka alın. İnsan hasta olduğu zaman enerjik olamaz ve mutsuz olur.

uzerinize-hirka-alin.jpg


4. Önce Dişlerinizi Fırçalayın

Sabahları kalkar kalmaz su içer veya bir şey yerseniz gece boyunca ağzınızda oluşan toksinler bağırsaklarınıza gitmiş olur. Bu nedenle sabahları öncelikle dişlerinizi fırçalamanız öneriliyor.

dis-fircalamak.jpg


5. Sabah Güneşini Hissedin

Uzmanlar güne pozitif başlamak ve depresyondan korunmak için herkesin sabah güneşine ihtiyacı olduğunu belirtiyor. Sabahları uyanır uyanmaz perdeleri açmak güne pozitif başlamanızı sağlayacaktır.

sabah-gunesi.jpg


6. 30 Dakika Sonra Kahvaltı Yapın

Sabahları metabolizmanın daha iyi çalışması 30 dakika sonra kahvaltı yapın. Sabahları kalkar kalkmaz yapılan spor kahvaltı öğününün atlanmasına sebep olurken spordan önce bir avuç kuruyemiş ya da yarım muz yenmesi öneriliyor.

kahvalti.Jpeg

Önerilen İçerik; Mutlu Bir Yaşamın 10 Püf Noktası

Neoldu.com / Sosyal Fayda

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"