Sozialen Medien

#Hachette Book Group, Gelen Tepkiler Üzerine Woody Allen’ın Anı Kitabını Yayımlamaktan Vazgeçti #SosyalMedya #Tv #BB

Hachette Book Group, Gelen Tepkiler Üzerine Woody Allen’ın Anı Kitabını Yayımlamaktan Vazgeçti

Woody Allen’ın yeni anı kitabı Apropos of Nothing’in yayımcısı olan Hachette Book Group, çalışanlarının iş bırakma eylemi başlatmasının ardından kitabı yayımlamaktan vazgeçti.

1992 yılında, üvey kızı olan Dylan Farrow’u henüz 7 yaşında iken istismar etmekle suçlanan Woody Allen‘ın yeni bir anı kitabı çıkarmaya hazırlanmasının yankıları sürüyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz hafta Allen’ın Apropos of Nothing adını taşıyan bir anı kitabı kaleme aldığı açıklanmış ve bu kitabın 7 Nisan’da Grand Central Publishing adlı yayınevi tarafından satışa sunulacağı duyurulmuştu.

  #Woody Allen’ın Yeni Kitabının Yayımcısı Olan Hachette Book Group’un Çalışanları İş Bırakma Eylemi Yapıyor #SosyalMedya #Tv #BB

#MeToo ve #TimesUp hareketlerinin etkisiyle Hollywood’daki saygınlığını yitiren ve yeni filmlerini Amerika’da yapımcı ve dağıtımcı bulamaz hâle gelen Woody Allen’ın kitabının yayımlanacağı yönündeki bu açıklama, tepkileri de beraberinde getirdi. Bu tepkilerin odağında ise Grand Central Publishing’i bünyesinde barındıran Hachette Book Group yer alıyordu.

Henüz 7 yaşındayken Allen’ın istismarına maruz kaldığını açıklayan Dylan Farrow, tepkisini sosyal medyadan dile getirirken, Woody Allen’ın oğlu olan başarılı yazar Ronan Farrow da daha önce çok satan kitaplarının yayımcısı olan Hachette Book Group’tan ayrıldığını açıkladı.

Hachette Book Group, Gelen Tepkiler Üzerine Woody Allen’ın Anı Kitabını Yayınlamaktan Vazgeçti

75 plus employees of Hachette are standing in solidarity with @ronanfarrow, @realdylanfarrow and survivors of sexual assault and walked out of the Hachette offices today in protest of Woody Allen’s memoir. #HachetteWalkout #LittleBrownWalkout pic.twitter.com/wTNi3c7gy8

— Kendra Barkoff Lamy (@kabarkoff) March 5, 2020

Hachette Book Group’a yönelik tepkiler bununla da sınırlı kalmadı. Şirketin çalışanları, kitabının çıkışını durdurmak için iş bırakma eylemi başlattı. Şirketin New York ofisinde yaklaşık 75 kişi bu eyleme katılırken, bu taktiğin 2018 yılında Simon & Schuster çalışanları tarafından da uygulandığına ve bu eylemler sonucunda yayınevinin siyaset dünyasında tartışmalı bir figür olan Milo Yiannopoulos’un Dangerous adlı kitabını basmaktan vazgeçtiğine dikkat çekti.

  #Die Prüfung Deutschlands – in der großen RTL-Liveshow Zeugnis für Deutschland

Nitekim Hachette Book Group çalışanlarının protestosu da benzer bir sonuca ulaştı ve çalışanlarının iş bırakma eylemi başlatmasının ardından bu tepkilere duyarsız kalamayan Hachette Book Group, Woody Allen’ın yeni anı kitabını yayımlamaktan vazgeçtiklerini duyurdu.

Hachette Book Group’un iptal kararını açıklamasının ardından hem Dylan Farrow hem de Ronan Farrow sosyal medyada yaptıkları paylaşımla hem şirkete, hem de iş bırakma eylemleriyle iptal kararını zorlayan çalışanlara teşekkür etti.

Hachette Book Group’un bu kararının ardından Apropos of Nothing’in hakları Woody Allen’a geri verilmiş oldu. Allen’ın hem özel hem de profesyonel hayatı hakkında detayları paylaştığı anı kitabını başka bir yayınevine götürüp götürmeyeceği şimdilik belirsizliğini koruyor. Ancak Hachette Book Group’a gelen tepkilerin ardından Amerika’da bir yayınevinin yönetmenle çalışmak istemesi neredeyse imkânsız görünüyor.

  #Gel Dese Aşk dizisi herkesi ters köşeye yatıracak gibi gözüküyor! #SosyalMedya #Tv #BB

Kaynak: Deadline

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"