Allgemeines

#Haftanın Pasajı: Kendini Gerçekleştir – Çiğdem Aldatmaz #SosyalMedya #Tv #BB

Haftanın Pasajı: Kendini Gerçekleştir – Çiğdem Aldatmaz

Yazar Şeyma İzler üzerinde
09 Mart 2020

Bir Zen öğrencisi yaşlı ve hasta ustasını ziyarete gelmişti. Öğrenci onun pek uzun yaşayamayacağını biliyordu. Karşısında sessizce otururken yanlarındaki mangal da onları ısıtıyordu. Sonra usta cübbesinden bir kitap çıkardı. ”Bunu sana veriyorum,”dedi. ”İçinde uzun yıllar boyunca yaptığım meditasyon ve çalışmaların bana kazandırdığı bilgelik var. Kıymetini bil.”

Öğrenci saygıyla eğilerek kitabı aldı. Sonra onu açmadan mangalın içine attı ve kitap kül oldu. Artık yeni usta oydu.

Deneyimlerinizin silinip gitmesini ister miydiniz? Sanıyorum kimse birikimlerinin dünyadan iz bırakmadan akıp gitmesini istemez. Peki, bellek silinebilir mi? Söz konusu çırak ne söylerse söylesin, ustanın öğretileri ölene dek aklından çıkmazdı heralde.

  IMDb Puan Sıralamasına Göre 2019’un En İyi Filmleri

Deneyimlerimiz gerçektir; fakat gerçekliklerini tek başımıza ispatlayamayız. Onları ispat eden, dünyanın hafızasına kazıyan sadece hikayesidir. Sizi siz yapan şeyleri karşınızdakilere anlatabilmenin en kısa yolu bu.

İnsan zihni her şeyi anlayacak güçte olmayabilir ama her hikayeyi anlayabilir.


Bugün hem kurumlar hem kullanıcılar tarafından karşılıklı olarak üretilen bir şeydir hikaye. Kullanıcı deneyimleri ürünün gelişimine yön verirken, etkili organizasyonlar çalışanlarını, deneyimlerini paylaşmaları için anlatı tekniğini kullanmaları konusunda desteklemektedir.

Anlatıcıların ve bu alanda verilen eğitimlerin sayısı gün geçtikçe çoğalıyor. Ne de olsa anlatı geleneği hepimizden eski.

Kendini Gerçekleştir – Çiğdem Aldatmaz

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"