Allgemeines

#Hapishane Dizileri – IMDb Puanı Yüksek En İyi Hapishane Dizileri #SosyalMedya #Tv #BB

Hapishane Dizileri – IMDb Puanı Yüksek En İyi Hapishane Dizileri

Hapishane Hayatını Gözler Önüne Seren En İyi 11 Hapishane Konulu Dizi

Dünyanın en korunaklı hapishanelerinden kaçan mahkumlar, suçsuz yere hapse düşenler ve hapishanede hayatta kalmaya çalışanların hikayelerinin anlatıldığı en iyi hapishane dizilerini listeledik. İşte hem oyunculuk performansları hem de etkileyici senaryolarıyla dikkat çeken tüm zamanların en çok izlenen hapishane dizileri…

Hapishane Dizileri;


1. Alcatraz (2012) – IMDb: 7.0

hapishane dizileri

Tarihin gördüğü en korunaklı hapishane olan Alcatraz büyük bir kaçış operasyonuna sahne olacaktır. 1963 yılında Alcatraz’dan kaçmayı başaran tam 302 adam yıllar sonra ortaya çıkarlar. Olayın üstünden geçen 48 yılın ardından sokaklara çıkan eski mahkumlar yıllar boyunca nerede nasıl yaşadılar? İşte tüm bu soruların cevabını muhteşem senaryosuyla bizlere sunan Alcatraz dizisi J.J Abrams’ın senaristliğinde ve Steven Lilien’in yönetmenliğinde çekilmiştir.

  #Yer Çekimine Meydan Okumak / Rob Woodcox #SosyalMedya #Tv #BB

Tür: Bilim kurgu, Gerilim

Fragman


2. Hapishane Kuşları (2019 – ) – IMDb: 7.1

hapishane dizileri

Netflix orijinal yapımı hapishane dizisi olan Jail Birds’in oyuncu kadrosunda Gaylon Beason, Taylor Coatney ve Andrea Gunderson yer almıştır. Dizinin konusu Sacramento Bölge Hapishanesi’nde yatan mahkumlar arasındaki dostlukları, anlaşmazlıkları, kavgaları ve aşkları anlatmaktadır. Erkek mahkumlarla illegal yoldan bağlantı kuran kadın mahkumlar bu sayede hem daha rahat bir hapishane hayatı geçirirler hem de aşık olabilecekleri yeni insanlarla tanışırlar.

Tür: Dram, Komedi, Gerilim

Fragman


3. Unite 9 (2012 – ) – IMDb: 7.7

hapishane dizileri

En iyi hapishane dizilerinden biri olan Unite 9 başarılı senaryosunun yanı sıra muhteşem oyunculuk performanslarıyla da dikkat çekmiştir. Başrolünde Eve Landry’nin rol aldığı dizinin konusu babasıyla bir tartışma içerisinde olan Quebecois isimli bir kadının kaza sonucu babasını öldürmesi üzerine hapse girmesini, içeride geçirdiği 7 yılı ve mahkumların hayatlarını anlatmaktadır.

Tür: Dram

Fragman


  #Bir Psikolojik Danışmandan Evde Yapabileceğiniz Terapötik Etkinlik Önerileri #SosyalMedya #Tv #BB

4. Prisoner (1979 – 1986) – IMDb: 8.1

hapishane dizileri

Ana karakterler Bea, Doreen ve Lizzie’nin etrafında gelişen dizi hikayesi başta bu üç mahkum olmak üzere Wenworth hapishanesine gelen mahkumların buraya nasıl geldiklerini, hapishane hayatlarını ve yaşadıkları zorlukları Prisoner dizisinin senaryosunu oluşturmuştur. Mahkumlar arsında yaşanan sürtüşmelerde bir kadının ne kadar cani olabildiğini göreceğimiz dizide dram dolu sahneler ağır basmaktadır.

Tür: Dram, Gerilim

Fragman


5. Orange Is The New Black (2013 – 2019) – IMDb: 8.1

hapishane dizileri

Henüz üniversite öğrencisi olan Piper Chapman hem ailesi hem de arkadaşları tarafından sevilen ve konforlu bir hayat süren birisidir. Ancak işlediği bir suç onu hapishaneye götürecek ve hayatını tamamen değiştirecektir. Hapishane hayatının başladığı ilk günlerde uyum sorunu yaşayan Piper bir zaman sonra yeni hayatına alışacak ve ayakta kalabilmek için dışarıdaki hayatı unutacaktır. Dizi senaryosu genel olarak diğer hapishane dizilerine benzese de Orange Is The New Black’in farkı tüm bu olayları mizahi bir anlatımla sunmaktır.

Tür: Komedi, Dram

Fragman


  #Ab heute: Bill Gates startet eigenen Podcast

6. Vıs A Vıs (2015 – 2019) – IMDb: 8.3

hapishane dizileri

Patronuna sırılsıklam aşık olan genç kadın Macarena Ferreira zimmete para geçirme suçundan hapishaneye düşmüştür. Ancak bu olayda genç kadının hiçbir suçu yok, tüm suç erkek arkadaşınındır. Aşkı yüzünden hapishaneye düşen Macarena Ferreira 7 yıllık mahkumiyetinin daha en başında birçok sıkıntıya katlanmak zorunda kalır. Ancak Cruz Del Sur hapishanesinden yatmakta olan Macarena hayatta kalabilmek için bu acımasız dünya da büyük bir savaşın içine girecektir.

Tür: Gerilim, Dram

Fragman


7. Prison Break (2005 – 2017) – IMDb: 8.3

hapishane dizileri

Tuzağa çekilerek bir cinayetin üzerine yıkılması sonucu hapse giren Lincoln Burrows sadece birkaç gün sonra idam edilecektir. Tüm çabalarına rağmen abisini hukuksal yollarla kurtaramayan Michael Scofield ise gözünü karartıp abisini kurtarmak için hapishaneye girer. İşte şimdiye kadar hiçbir yerde göremediğimiz mükemmel bir kaçış operasyonu da bu şekilde başlıyor. Muhteşem senaryosu ve başarılı oyuncu kadrosuyla en iyi hapishane dizilerinden biri olan Prison Break’in oyuncu kadrosunda Wentworth Miller, Dominic Purcell ve Sarah Wayne Callies rol almıştır.

Tür: Dram, Gerilim

Fragman


  #Kül En Saf Beyazdır izle

8. Wentworth (2013 – ) – IMDb: 8.6

hapishane dizileri

Hapishane konulu en iyi dizilerden biri olan “Wentworth” küçük kızından ayrı düşen ve hapishane hayatının zorlu şartlarına alışmaya çalışan Bea Smith’i ana merkezinde anlatıyor. Frankie Doyle ve Jacs Holt isimli mahkumların arasında geçen hapishane liderliği büyük çatışmalara sebep olurken henüz acemi olan Bea Smith iki grubun arasında sıkıntı bir süreç yaşar.

Tür: Dram, Gerilim, Aksiyon

Fragman  


9. The Oz (1997 – 2003) – IMDb: 8.7

hapishane dizileri

Hapishane hayatının karmaşık ve çatışmalarla dolu bir ortam olduğunu gözler önüne seren dizide kan, vahşet, uyuşturucu, kumar ve güç savaşı başarılı bir senaryoyla birlikte anlatılmıştır. Her bölümün başında engelli bir mahkumun bölüm hakkında birkaç bilgi vermesi bu bölümde hangi karakterin sıkıntılarla boğuşacağı ve bölüm sonunun nasıl olacağı konusunda izleyicilerde bir merak uyandırmaktadır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


  #2020 Audi A4 Teknik Özellikleri ve Fiyat Listesi #SosyalMedya #Tv #BB

10. Buried (2003 – 2004) – IMDb: 8.7

hapishane dizileri

Ölüm ve yaşam arasında sıkışıp kalan Lee aile bireylerinden birini şiddetten korumak amacıyla hapishaneye girmeyi kabul eder. Ancak hapishanenin acımasız ortamı Lee’nin hayatında yaşayacağı en zor günleri ona yaşatacaktır. Cezaevlerinin yaşam koşullarının ne kadar zor olduğu gözler önüne seren dizinin yönetmenliğini Jimmy Gardner ve Robert Jones rol almıştır.

Tür: Dram

Fragman


11. Bad Girls (1999 – 2006) – IMDb: 7.9

hapishane dizileri

Karanlık bir hapishane hikayesinin anlatıldığı dizide G bölümünün kadın mahkumlarının zorlu hayat hikayesi gözler önüne serilmiştir. Hapishane içerisinde dönen uyuşturucu ticareti, mahkum-gardiyan ilişkisi, cinayetler ve tecavüzler bu karanlık dünyanın gerçeklerini ortaya koymaktadır. Dizinin oyuncu kadrosunda Kika Mirylees, Victoria Alcock ve Helen Fraser rol almıştır.

Tür: Suç, Dram

Fragman

Önerilen İçerik: IMDb Puanı Yüksek Gelmiş Geçmiş En iyi Hapishane Filmleri

BuradaBiliyorum.Com

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"