Technologie

Her yol şartına uyan 700 beygirlik süper otomobil: Laffite X-Road – BB

Süper otomobil modelleri genelde sadece asfalt için hazırlanıyor. Laffite X-Road ise her türlü yol şartında gidebilecek bir makine olarak nefes kesiyor.

Laffite X-Road, gerçekten çok dikkat çeken bir hem araziye hem de asfalta uygun araç olarak karşımızda bulunuyor. Bu aracın arkasında profesyonel yarış pilotu Bruno Laffite ve eşi Laetitia Laffite tarafından kurulan Laffite Supercars firması yer alıyor. Yola yasal olarak çıkma izni bulunan araç, ilk olarak gerçekten oldukça fütüristik ve kışkırtıcı görünüyor. Büyük lastikleriyle her türlü zor zemine girebilecek potansiyele sahip olan araç, gücünü 470 beygir güç üreten General Motors LS3 6,3 litre V8 motordan alıyor. Aracın en üst sürümünün ise tam 740 beygir güç sunduğu açıklanıyor. Gücü yola iki farklı vites kutusu seçeneğiyle aktarabilen araç, G-TEC tarafından özel geliştirilen bir gövde üstüne kuruluyor. Bu gövdenin çok uzun yıllar test edildiği aktarılıyor. Bu arada Laffite X-Road için tasarımına uyumlu tamamen elektrikli bir versiyonun da hazırlandığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ancak bu versiyonunun henüz detayları paylaşılmıyor.

Laffite X-Road süper otomobil

Laffite X-Road gerçek bir süper otomobil

Dışı kadar kokpiti de de çok fütüristik olan iki kişilik aracın, özellikle direksiyon simidi dikkatleri üzerine çekiyor. Peki bu araçtan isteyen herkes satın alabilecek mi? Bunun cevabı hayır. Çünkü modelin içten yanmalı motora sahip versiyonundan sadece 30 adet üretileceği aktarılıyor. Fiyat ise tam 465 bin dolardan başlıyor. Tamamen elektrikli versiyon içinse tam 545 bin doların adı geçiyor. Teslimatların 2020’nin sonunda olacağı da açıklananlar arasında.

Laffite X-Road süper otomobil

İlginizi Çekebilir

Gördüğümüz en ilginç Toyota Prius Prime modeli


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!