Technologie

Huawei P40 Pro ve Samsung Galaxy S11 Plus telefoto kameraları karşı karşıya



Huawei P40 Pro ve Samsung Galaxy S11 Plus

Huawei P40 Pro ve Samsung Galaxy S11 Plus modellerinin telefoto kameraları detaylanmış durumda. Brada iki farklı yaklaşım karşımıza çıkıyor.

Huawei P40 Pro ve Samsung Galaxy S11 Plus, 2020’nin en çok merak edilen amiral gemileri arasında yer alıyor. Bu iki modelin de özellikle kamera konusunda çok iddialı olması bekleniyor. Sağlam kaynak Ice Universe, kısa süre önce modellerin telefoto kameralarını netleştirdi. Buna göre P40 Pro’da 16 megapiksel çözünürlüğünde bir telefoto kamera yer alıyor. Bu kameranın 10x optik zoom getirdiği aktarılıyor. Galaxy S11 Plus ise 48 megapiksel çözünürlüğünde bir telefoto kamera ile geliyor. Bu kamera ise telefona 5x optik zoom getiriyor. Burada kaynağın da dediği gibi farklı bir yaklaşım kullanan Huawei ve Samsung, sunacakları sonuçlar ile çok merak uyandırıyor. Bu zoom seviyesine “periskop” kamerasıyla çıkacak modellerden P40 Pro, daha yüksek yakınlaştırma, Galaxy S11 Plus ise daha yüksek kalite sunacak gibi görünüyor. Bu arada Galaxy S11 Plus’ın 108 megapiksel sensör ile 10x kayıpsız zoom sunabileceği de biliniyor. Modelin dijital olarsa tam 100x seviyesine çıkacağı düşünülüyor. Huawei P40 Pro modelinin de 50x dijital zoom’un altında kalması beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 Plus karşısına çıkacak Huawei P40 Pro başka neler biliniyor?

Telefon 6,67 inç QHD+ 120 Hz DCI-P3 HDR AMOLED ekran ile yolda bulunuyor. Bu açıdan Galaxy S11‘lerin gerisinde kalmayacak ve çok akıcı bir deneyim sunacak amiral gemisi, ihtimalle düşük olsa da  grafen temelli bir pile sahip olacak deniyor. 55W hızlı şarj destekli bu 5.500 mAh kapasitesindeki pilinin benzerlerinden ciddi olarak daha ufak (Fiziksel boyut açısından) olacağı aktarılan P40 Pro, gücünü ise Kirin 990 5G işlemciden alıyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken telefon Xiaomi Mi Note 10


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!