Technologie

Huawei ve Samsung arasındaki liderlik savaşında son durumHuawei Samsung akıllı telefon

Akıllı telefon pazarının en üstünde yer alan isimler Huawei ve Samsung, liderlik savaşında ne durumdalar? Fark iyice kapanmış durumda.


Açıklanan son rakamlara göre Huawei, 2019’u yaklaşık 251 milyon telefon sevkiyatı ikinci sırada kapatacak. Bu rakamla firmanın yüzde 17,7‘lik bir pazar payını elinde tuttuğu söyleniyor. Pazarın lideri ise yaklaşık 323 milyon telefon sevkiyatı ile Samsung olacak deniyor. Firmanın pazarın yüzde 21,3‘ünü elinde tuttuğu aktarılıyor. Geçmiş yıllara oranla bakıldığı zaman Samsung ile arayı biraz daha kapatan Huawei, 2020’de rakibini geride bırakabilir deniyor. Ancak bu pek de gerçekçi görünmüyor. 2016 yılında “Samsung’u 2021 itibariyle geçeceklerini” aktaran firma, bunu Amerika ambargosu nedeniyle gerçekleştiremeyecek gibi duruyor. Biliyorsunuz ambargo nedeniyle Android lisansı alınamıyor. Bu yüzden de firmanın Mate 30 ailesi başta olmak üzere birçok cihazı global olarak satılmıyor. Ancak bu durumun değişme ihtimali bulunuyor. Eğer böyle bir dönüşüm olursa, Amerika pazarında telefon satamıyor olmasına rağmen elindeki büyük Çin pazarının etkisiyle Huawei’nin Samsung’un geçme ihtimali doğabilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei ve Samsung her yıl çok büyük sayıda telefon tanıtıyor

Bunun 2020’de de değilmesi beklenmiyor. Samsung biliyorsunuz şimdiden Galaxy A51 ve Galaxy A71 ile 2020 Galaxy A serisine başlamış durumda. Firmanın bu seriye yeni yılda 15’ten fazla telefon eklemesi bekleniyor. 2020’de yine 15 civarında Galaxy M modelinin geleceği düşünülüyor. Buna ek olarak şirkette iki yeni katlanabilir telefon, en az üç adet Galaxy S11, iki adeta Galaxy Note 11, Galaxy S10 Lite ve Galaxy Note 10 Lite gibi modeller bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan şimdilik korkutan ekran altı kamera teknolojisi

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!